Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 101

Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #31

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Този Diva - Мултимедиен плеър HD Box на снимката ми изглеждаше доста голям като стария Media Player DIVA Full HD сложен настрани но на живо се оказа че е много по-фин (малък и красиво изработен).

  2.  
     
  3. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #32

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Плеера вече е при мен с 500ГБ диск. Тъпото е, че в комплекта няма HDMI и кабел и тръгвам да търся по магазините. Ако може да ми кажете как се действа с твърдия диск. Форматиран ли е или трябва да се форматира, това така или иначе ще го видя. По интересни ми е как да го заредя с филми от компютъра
    Доста от настройките не са ми ясни тъй като ръководството е съвсем кратко. Предполагам, че притежателите на този плеер ще стават все повече. Ако някой по-опитен може да разясни с по няколко думи смисъла на някои от настройките ще бъде много добре. Явно от цифров свят не им се занимава, те са търговци.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #33

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Здравейте!

    Относно новите плеъри със новия чипсет - REALTEK 1055, гледам че, PlayOn HD essential ще има мрежови функции (USB dongle) скоро (това е от техния форум):
    "... But i would also like to let you know that in the future PlayON Essential will also support wireless network by using a USB Wi-Fi dongle. ..."

    Да се надяваме че, DIVA 'FullHD light' и 'HD Box' ще имат update

    Поздрави!

  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #34

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Вчера свалих за проба Machete от: https://forum.setcombg.com/*************************/details.php?id=246075&hit=1
    Тръгна нормално и след малко заби и излезе съобщение, че видео формата не се подържа. рестартирах плеера като го изключих от контакта и си тръгна нормално. Вървя около 10 минути без да забие и го спрях, защо трябваше да излизам. HDMI кабела е китайски за 12 лева, да не би да е от него. Просто не намерих друг 1.80 м. Освен това няколко пъти не сканира диска и се наложи да пускам през файл менажера. Ако някой има подобни проблеми да сподели как се отстраняват. Има една настройка "нощен режим" или нещо подобно, която не разбрах за какво служи.
    Става въпрос за Diva HD Box + 500 GB HDD.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #35

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Нощния режим е за звука - изравнява най-тихите и най-силните звуци,за да не намаляш и увеличаваш постоянно като гледаш филм вечер.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #36

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Дано да си прав hglr123!! Някой питал ли е Daisy MM, има ли такова нещо за базираните на Realtek RTD1055 техни продукти. Дано има начин да ползваме wifi и на HD box-a!!
    Имам доста плеари и понякога е добре да имаме wifi поддръжка на машинките!
    Пишете ако научите нещо!

    Весело посрещане на Новата Година на всички!!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #37

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    ЧНГ!

    Manufacturer Chipset Family Launch Date Model Clock MHZ LAN Audio Notes

    Realtek 1055/1085/1185 2010-11 1055 500 NONE DTS,DD,DTSMA,TrueHD Lower heat, 20% faster than 107x

  10. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #38

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Колеги каква марка HDMI кабели ползвате. На мен ми е необходим 1.80 м и единствения, който намерих е китайски. Възможно ли е при кофти кабел да се получава забиване смо на HD.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Забиването няма как да е от кабел. Проблемите в евтините кабели са прекъсвания в образа, пикселизация, разпадане на куплунзите.
    Хубавите кабели си заслужават и има много варианти на пазара.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #40

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Преди Нова година ми подмениха Box HD-то/платката/,сложих SEAGATE 500GB sata2/7200/16mb.Плеъра се държи значително по-добре/не е забивал/,но имам едно "гъгнене" около 30 сек.,но не на всеки филм.Относно "Power" бутона ми отговориха следното : "Относно "Power" бутона, сме изискали фиксиране на проблема от софтуерния екип, въпрос на време е да ни отговорят може ли да си оправи чрез ъпгрейд на фирмуеъра!.....Пак казвам, има и забележка от други клиенти за намесата в честотата от други дистанционни и каквото зависи от нас ще го направимза да фиксираме проблема".

    .


  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #41

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    "Преди Нова година ми подмениха Box HD-то/платката/,сложих SEAGATE 500GB sata2/7200/16mb."

    RoliS, много се извинявам, но не разбрах какво са ти подменили? Цялото устройство, твърдия диск или някаква платка? Аз го разбирам като HDD- то? Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #42

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    В кутията, вътре има само една единствена вертикална платка от единият край е power бутона а от другия са изходите за свързване. Тя е разположена от едната страна на кутията/а на другата страна на платката се закача твърдия диск/. На мен ми смениха именно платката/като се извади,за нея има улей,остава само една празна кутия без дъна/. Фактически са подменили цялото устройство,защото,то друго няма вътре.Като кибритена кутия е

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #43

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Утре и моя отива на сервиз, вече не може да се пусне нищо, шом се появи менюто веднага се бъгва и до там. А съм запълнил само 1/3 от харда. Интересно щом сменят цялата платка, дили се сменя и чипсета ( Риалтек 1055 ) с нея с друг модел. Защото нарочно го взех заради чипа.Ще е кофти ако е някой с по-орязани функции.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #44

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Вече 10 дена след подмяната на платката нямам никакъв проблем с плеъра, дори ми се появи и "предварително преглеждане" на филма, излиза ми и картинка. При сканиране се държи коректно/диска не е пълен/,не е забил нито веднъж.Остана само проблена с "Power" бутона.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #45

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    RoliS, имаше ли проблеми в сервиза?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 45
    Последно: 17-03-21, 15:57
  2. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 21:44
  3. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 12:25
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 12:23
  5. Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри
    От Fourplay във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе