Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 11 от 188 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #151

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot
    А тази последна версия Playon_r4824+ съвместима ли е с Diva-та ? Защото всички фърмуери, които съм слагал досега са били 45-50 МВ, а този е над 90 МВ
    При мен я качих без проблем в нея има и YAMJ което е нещо като медия Джубокс така че филмчетата да се стартират от картинките с обложките на филмите - на 1-ва страница има и описания за какво служи за тези които не са запознати. Предполагам че това е увеличило обема.
    WEB интерфейса се стартира от:

    http://IP-то на Diva-та:1024/indexrm.html

    Пример : 192.168.120.20:1024/indexrm.htm

    И в този WEB интерфейс има няколко допълнителни екстри - например дистанционно от което цъкаш на компютъра пък ти се движат менютата на Дивата (мен ми хареса не се налага да вдигам и насочвам дистанцията

    PlayON has PlayON

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #152

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Да Ви кажа хванах му цаката на вградения торент клиент BTPD . Е по-тъп начин (казвам му куцо- извращение). Просто за да тегля се закачам към не толкова популярен (слабо натоварен) торрент тракер с по малко сиидъри, пиъри и лийчъри Така симулирам по-малко конекции без да имам възможност за настройки. Каквото може от менютата ограничавам: по един торент, 400 кб/пс, 20 к уплоуд, спирам NAS, скреенсейвъра и го зарязвам. Куцо е но за сега не забива

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #153

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от emopk
    При мен я качих без проблем в нея има и YAMJ което е нещо като медия Джубокс така че филмчетата да се стартират от картинките с обложките на филмите - на 1-ва страница има и описания за какво служи за тези които не са запознати. Предполагам че това е увеличило обема.
    При мен не сработи. Уж се инсталира успешно (2 пъти), но след рестарт оставаше на началната картинка, без да зареди останалото. Помислих, че съм си прецакал Дивата. после си сложих последния Iconbit и в крайна сметка съм доста доволен от него.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #154

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot
    При мен не сработи. Уж се инсталира успешно (2 пъти), но след рестарт оставаше на началната картинка, без да зареди останалото. Помислих, че съм си прецакал Дивата. после си сложих последния Iconbit и в крайна сметка съм доста доволен от него.
    Честно да си кажа и аз само мнението, да не вземе да се обиди някой. Руското бива но ми прилича на старите на Дива и PlayOn. Влашкото фирмуерче е далече от PlayOn-ското и по дизайн и по стабилност. Само дето е натъпкано с разни Тимишуара-Ромунйещи TV и Радио канали от които нищо не разбирам. И си няма Българско меню като PlayOn-a. Нали са съседи да "барнат" едно меню и на нашенски да не се налага да сричаме на English.
    При мен стана няколко пъти без проблем по метода - гаси от кабел, задръж бутон, мушни кабел, чакай докато захапе

    Моето мнение най-добрите са новите фирмове на нашата си Diva и новото на PlayOn

    Сега ме е яд че с тоя Румънски бутлоудер ми се смени стартирането с това синьото на E-boda че ще пукна

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #155

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Какво ли не мъчих с тоя Торент клиенти не става. Винаги се разкача или се влачи едва,едва. Отказах се да правя за момента каквото и да е. Пускам си го на компа да се тегли,после преди да си легна го мятам в Дивата, Блурей филм за 2-3 часа се прехвърля.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #156

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    За по-добра работа с торентите съм достигнал до следните изводи.

    Уверете се че:
    1, Портът ви е не се блокира от рутера - port forwarding или друг Firewall.
    2, Player-ът се охлажда добре.
    3, За по-добра работа, му направете пресен рестарт.
    4, Спрете screensaver-ра.. май наистина влияе.. или поне натоварва процесорчето .
    5, Направете един scan на диска.. на мен ми е зациклял торент заради "неправилно" изклюване.
    6, Естествено по възможност не пускайте филми.
    7, По възможност теглете от БГ торент тракери.. добре сиийдвани.
    8, Броят на конекциите да не надвишава за всички торенти 20.

    Споделяйте и вашите впечатления.

  8.  
     
  9. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #157

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    Да Ви кажа хванах му цаката на вградения торент клиент BTPD . Е по-тъп начин (казвам му куцо- извращение). Просто за да тегля се закачам към не толкова популярен (слабо натоварен) торрент тракер с по малко сиидъри, пиъри и лийчъри Така симулирам по-малко конекции без да имам възможност за настройки. Каквото може от менютата ограничавам: по един торент, 400 кб/пс, 20 к уплоуд, спирам NAS, скреенсейвъра и го зарязвам. Куцо е но за сега не забива
    Привет,

    пробвай да ограничиш броя на конекциите. Новия файл(аз съм с последния на Плайон) е:
    /usr/local/bin/package/script/btpd
    докато преди с по-старите беше на друго място:
    /tmp/hdd/root/script/btpd

    Поздрави !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #158

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    здравейте по принцип не използвам торента на дивата,но снощи го пробвах. С последия фирм на Playon_r4824+ съм. Включих дивата (без да пускам тв-то), взех лаптопа и се свързах с плеъра по този начин - http://IP-то на Diva-та:1024/indexrm.html.
    В сетингите на торента махнах ограничението на скоростта (по подразбиране е 400кБ/с. сложих го на 0). пуснах да се тегли това (Sanctuary / Убежище S03E01) и 2 и 3 епизод. При теглене на трите скоростта е 170-230кБ/с. Като оставих само един торент да се тегли скоростта е 1300-2400кБ/с. Дивата е свързана с кабел към рутера. Не забелязах да забива.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #159

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hubavarabota
    здравейте по принцип не използвам торента на дивата,но снощи го пробвах. С последия фирм на Playon_r4824+ съм. Включих дивата (без да пускам тв-то), взех лаптопа и се свързах с плеъра по този начин - http://IP-то на Diva-та:1024/indexrm.html.
    В сетингите на торента махнах ограничението на скоростта (по подразбиране е 400кБ/с. сложих го на 0). пуснах да се тегли това (Sanctuary / Убежище S03E01) и 2 и 3 епизод. При теглене на трите скоростта е 170-230кБ/с. Като оставих само един торент да се тегли скоростта е 1300-2400кБ/с. Дивата е свързана с кабел към рутера. Не забелязах да забива.
    HD версиите ли теглиш или обикновените? Защото на HD версиите за това сериалче има малко пиъри при което се симулрат малко конекции (без да си пипал по настройките) Проблема със забиването идва когато пиърите от там и конекциите станат много. Забеляза ли броя на пиърите?
    Така че това дето @кек подхвърли за преместения конфигурационен файл на btpd при новите фирмове е много ценно и довечера задължително ще го пробвам (аз не успях да го открия но щом @кек го е намерил )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #160

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hubavarabota
    здравейте по принцип не използвам торента на дивата,но снощи го пробвах. С последия фирм на Playon_r4824+ съм. Включих дивата (без да пускам тв-то), взех лаптопа и се свързах с плеъра по този начин - http://IP-то на Diva-та:1024/indexrm.html.
    В сетингите на торента махнах ограничението на скоростта (по подразбиране е 400кБ/с. сложих го на 0). пуснах да се тегли това (Sanctuary / Убежище S03E01) и 2 и 3 епизод. При теглене на трите скоростта е 170-230кБ/с. Като оставих само един торент да се тегли скоростта е 1300-2400кБ/с. Дивата е свързана с кабел към рутера. Не забелязах да забива.
    отново пробвам да тегля. Този път направих така: торент файла (V.2009.S02E03.720p.HDTV.x264-CTU.torrent) го копирах на хдд - то на дивата в папка ВТ(там се теглят торентите) . И после с дистанционното на дивата отворих същата папка , намерих файла , бутон "меню" и излиза табличка , където има няколко надписа . Един от тях е "Добави торент". Натискате и дивата започва да тегли.
    В момента има 21 peers и скоростта се мени от 700 до 1100 кВ/с. Тегля 1 торент.

    Пак казвам , че това не ми е основният начин на сваляне само експериментирам и не ми се задълбава да променям нещо в еди-кои си файл, понеже не разбирам толкова много.

    Когато дивата е на папка ""Торенти" не се включва скринсървара.






  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #161

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    По съвета на @kek от предишната страница (за новото място на конфигурацията на BTPD) опитах да сменя настройките на вградения torrent клиент BTPD в последния фирмуер на PlayON r4824+ и се получи. Намалих броя на конекциите на 20 (за да не се товари процесора) и смених порта да не е този по подразбиране 6881 а друг (така че да не се блокира от тракерите).
    Как го направих стъпка по стъпка:
    1. Спирате клиента от настройките на плеъра - BP неактивен;
    2. Логвате се чрез телнет към Дивата;
    telnet "Ip адреса на Дивата" без кавичките
    Потребител root без парола;
    3. Правите файловата система на Дивата редактируема (иначе е Read only):
    /bin/mount -o remount rw / и натискате [Enter]
    4. Отваряме конфигурационния файл на BTPD (от мястото което подсказа @kek)
    vi /usr/local/bin/package/script/btpd и натискате [Enter]
    5. В отворения вече конфигурационен файл със стрелка надолу се придвижвате до ред 160 - там трябва да видите текста $btpdbin който ще редактираме (допълваме);
    6. Натискате от клавиатурата I - долу в левия ъгъл на терминалния прозорец тирето - се променя на буквичка I което означава че сте в режим на редакция.
    7. Редактирате реда който изглеждаше само $btpdbin на $btpdbin -p ххххх --max-peers 20 където ххххх е избрания от Вас порт различен от 6881 а 20 е максималния разрешен брой пиъри (т.е конекции);
    8. Натискате от клавиатурата бутона [Esc] - долу в левия ъгъл на терминалния прозорец буквичката I отново се е променила на тире което означава че вече не сте в режим на редакция.
    9. Изписвате следната команда с която записвате промяната и излизате:
    :wq и натискате [Enter]
    10. Рестартираме плеъра с командата
    reboot
    11. След рестарта си включвате от менюто на плеъра торент клиента - BT активен

    Ако се съмнявате че нещо сте променили можете да влезете пак чрез терминална сесия в плеъра и да изпишете командата:
    ps | grep btpd
    Трябва да Ви се изпише нещо от сорта /usr/local/bin/package/script/btpd -p ххххх –max-peers 20. Също така когато пуснете да теглите дори пиърите да са много повече от 20, BTPD клиента трябва да ги закове на 20.
    Ще е хубаво и ако ползвате рутерче там да си настроите и port forwarding за избрания от вас порт ххххх на Дивата. Не смятам този момент да го обяснявам защото при различните рутери е съвсем различно.

    Успех и не поемам отговорност за прецакани плеъри Иначе флашвате отново и в изходна позиция.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #162

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Хубавото на хакнатата версия 4824 от Плейон е че системата е в YAFFS формат и е редактируема. Може лесно да се инсталира Infosite и да се смени скина.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #163

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Пренастроих Дивата по съветите на nestorbg55 и Дивата вече втори ден не ми е забивала. Вярно тегля бавничко по 1 с ограничение на 400к но важното е че когато се върна Дивата си е жива и тегленото си е на мястото

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #164

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте!

    Искам да си взема някакъв плейър и сега се чудя тази Diva ли да бъде или Privileg MP300 HD ( http://privileg.bg/bg/review/8---pri...a-player-.html ). Като ги гледам на външен вид са едни и същи, но Privilega е малко по-евтин и си идва в комплект с всички видове кабели, докато за Diva-та трябва да си ги купувам отделно. Какво бихте ме посъветвали? Някой има ли опит с тоя Privileg? Благодаря предварително!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #165

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Наистина изглеждат еднакво, и най вероятно са.. за всеки случай проучи с какъв чипсет е. Привилегът има и скарт изход, което е предимство, но може и да има нещо спестено, за да намалят цената. Аз лично заложих на сигурното преди няколко месеца и взех Дива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 188 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе