Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516
Резултати от 226 до 237 от общо 237

Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #226

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    @lazarus18 при мен всички подобрители и екстри на телевизора са на OFF така, че реалистичността при 60 pfs филмите не идва от мазалото на технологиите, а от повечето информация в кадъра.

    ... хубаво Framerate Sync да е пуснато на 24/50/60

    Какво имаш предвид - A-110 ли да е с тези настройки?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #227

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията

    ... хубаво Framerate Sync да е пуснато на 24/50/60

    Какво имаш предвид - A-110 ли да е с тези настройки?
    Да.

    Ти откъде мислиш, че ги взимат тези 60Hz рипове? Взимат оригиналния 23,976 видео поток и отново чрез интерполиране го правят 60.
    Единствения плюс е, че не става в реално време като при телевизора и грешките са по-малко.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #228

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Тези 60 pfs варианти на някои от най-новите филми изглеждат като качество на картината в пъти по-добре от оригиналния 23,976. Все едно, че е друг филм. Детайлите и реализма са уникални нямащи нищо общо даже с един голям файл а'ла REMUX. Камерън казва, че са снимани оригинално 60 pfs. Както и да е довечера ще пробвам. Благодаря за съдействието ти!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    54
    #229

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте до вчера всичко по 110-та работеше днес след като съм забравил да я изключа пускам и виждам че не вижда вътрешният хард.Най вероятно е от харда,но има ли някак си да проверя или направя нещо по върпоса за да потвърдя че харда си е отишъл.... или може би не е ,но просто съм в неведение какво да направя?
    Благодаря!

    Според мен не иска да завърти въобще.Незнам дали това може да се оправи или не?

    Днес тръгна за малко....изгледах една серия от сериал и после пак почти спря...но не работи коректно за момента!
    Този пост е редактиран от elby; 06-09-13 в 18:43.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    23
    #230

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте на всички,

    Бих искал да се обърна към Вас за малко помощ:

    от доста време не се съм се занимавал с Popcorn-a(бях в странство),и доста неща съм позабравил, а незнам точно как да направя настройките на пуканката за да гледам филм с тези параметри:
    ##Звук : Английски, Dolby Digital AC3, 48 KHz, 448kbps, 6 канала

    ##Картина : x264 MPEG-4 AVC, 1280x720, 23.976 fps, 3189kbps



    P.S Свързана е към home cinema Samsung ht 222 и тв LG LH5000 с оптика и hdmi.


    Мерси предварително на всеки отзовал се

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #231

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Нагласяш да изкарва Digital RAW звук във Audio/Video менюто.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #232

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте,
    обръщам се за малко помощ:


    Изтеглих си Столичани в повече - сезон 1 до 5 от замунда. / Съжалявам опитах да вмъкна линк, но дава грешка /

    От 1 до 4 сезон нямам звук и картината леко насича.

    5 сезон го изгледах вече без проблеми. Нещо по настройките ли трябва да пипна или просто пуканката не разчита файловете ?
    Вчера си направих и ъпдейт на фирмуера / директно през интернет /

    На лаптопа от 1 до 4 сезон си се отварят с КМ плеър без проблем.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #233

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте. Някой пробвал ли е А-110 с т.н. червени дискове на WD с по-големичък обем? И въобще дали е изпробвал някой реално как се държи пуканката с някой да речем 3 TB диск с Advanced Format 4K сектори, форматиране, продължителна работа, торенти и т.н.?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    56
    #234

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Много се извинявам, че вдигам темата, но моля ви за съвет относно моят а110. Устройството работи нормално със USB флаш или външен хард, но вече не иска да подкара вътрешен диск. Когато сложа 3.5 инчов диск въобще не го завърта, когато сложа 2.5 инчов се чува, че го завърта, но не се появява в менюто и дори липсва опцията за форматиране в настройки. Всичко това се получи когато започна да ми прекъсва захранващия кабел и няколко пъти се включи и изключи плеъра (поради прекъсването) и след това спря да ми върти вътрешния 3.5 инчов диск. Както и да е, след това оправих кабела да не прекъсва, но проблема вече си остана - не иска и не иска да детектне никакъв диск, само 2,5 инчовия го завърта, но не го показва. Имам чувството, че не му достига ток. Едни момчета в компютърен сервиз го пробваха и казах, че са му слагали допълнително захранване на харда, но пак не е го е засякло устройството. Иначе харда работи на компа, даже му направих лоу левъл формат, но не! Интересното е, че опитах да преинсталирам фърмуера, каквато и версия опитам да инсталирам ми дава съобщение, че е грешна версията на фърмуера! Посъветвайте ме кой може да го погледне евентуално във Варна, ако не да го изпратя в София на някой ?

    Мерси предварително!

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от KillingTime; 14-05-15 в 15:41.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #235

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Малко късно опитвам да отговоря, но... Опита ли да ресетнеш до заводски настройки?

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    5
    #236

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Здравейте,
    Имам Popcorn A-110.
    Поддържат ли се менютата на Блу рей записи, изтеглени от интернет? Плеъра успешно плейва файловете от директория Stream, но не знам как да ползвам менюто...т.е като пусна концертен запис , не мога да избирам отделните тракове, а трябва да пусна най дългия файл от папка Stream, и после дълго да превъртам ,ако искам да си пусна някое парче по желание.

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #237

    Отговор: Media Player Popcorn Hour NMT A-110 - част 2

    Не се подържа нито просто нито пълно меню на Блу Рей. Така като ги пускаш е единствения начин. По добре си вземи нов плеър, аз си купих ZIdoo X10 и съм много доволен. Но пълното меню не винаги го ползвам защото бавно стартиране заради показване на защита на авторски права и реклами в дисковете. Предпочитам да пускам видео файла. Имаш всичката ти нужна навигация. По тракове избор на аудио субтитри издърпване на външни такива. Всичко е организирано много лесно при отваряне на папка с Блу рей излиза меню с избор как да я отвориш с меню, да отвори видео файла или ти да избереш какво от подпапките. DTS HD MA ми се струва че е по добър. Прецени да ли си струва само заради менюто да си копуваш нов плеър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Продавам Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От patzi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 17:33
  3. Popcorn Hour A400 Media Player мултимедиен плеър
    От asiurib във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-14, 16:19
  4. Media Player Popcorn Hour A-200
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 777
    Последно: 15-07-13, 20:26
  5. Media Player Popcorn Hour NMT A-110
    От soon във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2217
    Последно: 07-01-11, 10:16

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе