Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 416

4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #271

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    През KODI на nVIDIA Shield, 400мбит файлът от горе върви без проблем. Само му трябваха няколко секунди да буферира по мрежата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #272

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Пак сравних и видях, че ТЕХНОЗОН пуска jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv, но не през КОДИ, а със стандартния вграден плеер Gallery - боксът е същия модел като моя, но при мен този плеер Gallery го няма, изтеглих някаква версия MX player и медузите 120-mbps HEVC се движат плавно(с HW декодера), но не и медузите 400 mbps. HEVC. Изводът е, че зависи това HEVC=H.265 и с кое приложение/софтуерен плеер се пуска, с какъв декодер
    На бокс Beelink sea i,клипът -400 mbps.на MX player.Kodi.ES mediaplear и вградения който е май на ЗИДОО,върви.Ha VIMU,NOVA,ARCHOS не зареди.На VLC,ANDROID.XTML накъсва.На PLEX ,X-PLORE спря след 7 секунди.На SPMC.BP player също върви.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #273

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    От това което чета ми се струва,че важен е не толкова бокса,а плейерите.Бокса бива да има мощност за да успява да се справи с новите актуализации до когато може.
    От многото проби които правих вече не помня всичко,ама ми се струва,че стоковия плеър на UGOOS-а беше по-зле(както ми казаха ии търговците).С новата версия на софтуера(от сайта на UGOOS ми казаха ,че е бета) работи по-добре.Аз даже, не че имам кой знае кви изисквания,ама от интерес правя проби.
    Въпреки,че с динамиката на излизане на боксовете и на този фон много малкото които съм видял едва ли нещо ще мога да установя.
    Този пост е редактиран от cable; 14-01-20 в 17:31.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #274

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Какво имаш предвид,че стоковия е зле-не отваря отделни файлове,забива,не отваря блурей от папка,няма възможност за промяна местоположение на субс,цвят,размер,настройки на картина какво.Тази седмица излезна UGOOS AM6 PLUS,засега е единствения който подържа Dolby Vision и точно стоковия отваря тези файлове.Аз имам само една молба,ако можеш да ми кажеш стоковия дали отваря блурей с менюта.,защото имам зидоо но искам да мина на угоос.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #275

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Даже не си спомням точно каквъв беше проблема(също и резолюцията,която сега въпреки,че вкл. AFR-пак понякога-може би след изключване- трябва да се прави от настройките)4к филмите или dolby dgital.Обаждах се на официалния представител(от където закупих бокса) и от там ми казаха това.След това сложих VLC,но и с него имаше проблеми.После от сайта на UGOOS ми дадоха връзка към нов софтуер(2.07 май...моя беше 2,05....пиша по памет и може и да бъркам цифрите) .Изтеглих и MX .С него и стоковия сега 4к филните вървят.Обаче звука винаги е pcm.От многото проби и смени на плейери,формати и софтуер,което не е много моя работа вече не съм сигурен,но DOLBY DIGITAL мисля,че беше тръгнало по едно време,а сега няма как.Някъде прочетох,че DD върви ,но няма лиценз и може би това е проблема.
    Относно блурей менютя,гледах в някои ревюта за боксове,че било добре,но даже не ми е ясно,точно какво мога да видя и къде.Имам блурей плеер от много години,но не го ползвам за гледане на филми,защото такива почти не намирам,а свободните по торентите и нета са леснодостъпни.Слушам си CD-та от време на време ,само.Така,че ако кажеш точно в къде и какво да гледам...може би...
    Съжалявам,че не мога да съм много полезен,но тази област иска доста познания и ''човъркане',а аз съм от тези ,които предпочитат да си сложат програмка за гледане от нета и слушане на -и-нет радио .Даже в момента аудиоформатите(ДД) по-скоро искам да излезнат за да знам,че ги има,а не че всеки филм ми се гледа така.Както и 4к повече за документални филми,защото в много от игралните не виждам особена разлика,дори и да гледам от препоръчителните за това разстояния.
    п.с. Писах и по-рано,че наофициалния сайт са много учтиви и отговарят на въпроси.Работното им време е някъде до обяд,май.Така,че може би ще са по-полезни от мен.
    Този пост е редактиран от cable; 15-01-20 в 09:43.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #276

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Даже не си спомням точно каквъв беше проблема-4к филмите или dolby dgital.Обаждах се на официалния представител(от където закупих бокса) и от там ми казаха това.След това сложих VLC,но и с него имаше проблеми.После от сайта на UGOOS ми дадоха връзка към нов софтуер(2.07 май...моя беше 2,05....пиша по памет и може и да бъркам цифрите) .Изтеглих и MX .С него и стоковия сега 4к филните вървят.Обаче звука винаги е pcm.От многото проби и смени на плейери,формати и софтуер,което не е много моя работа вече не съм сигурен,но DOLBY DIGITAL мисля,че беше тръгнало по едно време,а сега няма как.Някъде прочетох,че DD върви ,но няма лиценз и може би това е проблема.
    Относно блурей менютя,гледах в някои ревюта за боксове,че било добре,но даже не ми е ясно,точно какво мога да видя и къде.Имам блурей плеер от много години,но не го ползвам за гледане на филми,защото такива почти не намирам,а свободните по торентите и нета са леснодостъпни.Слушам си CD-та от време на време ,само.Така,че ако кажеш точно в къде и какво да гледам...може би...
    Съжалявам,че не мога да съм много полезен,но тази област иска доста познания и ''човъркане',а аз съм от тези ,които предпочитат да си сложат програмка за гледане от нета и слушане на -и-нет радио .Даже в момента аудиоформатите(ДД) по-скоро искам да излезнат за да знам,че ги има,а не че всеки филм ми се гледа така.Както и 4к повече за документални филми,защото в много от игралните не виждам особена разлика,дори и да гледам от препоръчителните за това разстояния.
    п.с. Писах и по-рано,че наофициалния сайт са много учтиви и отговарят на въпроси.Работното им време е някъде до обяд,май.Така,че може би ще са по-полезни от мен.
    За звука.https://play.google.com/store/apps/d....v7_neon&hl=en

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #277

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    И с това не тръгва DD.Филми които тв-ра си ги пуща без да пипам нищо и на ресивера веднага изписваDD,с бокса не искат.И на тв-ра си пише pcm.
    Гледах и в настройките (пак) и всички формати съм ги включил.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #278

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    И с това не тръгва DD.Филми които тв-ра си ги пуща без да пипам нищо и на ресивера веднага изписваDD,с бокса не искат.И на тв-ра си пише pcm.
    Гледах и в настройките (пак) и всички формати съм ги включил.
    Не знам.Да няма настройки за звука,разрешения.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #279

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Даже не си спомням точно каквъв беше проблема(също и резолюцията,която сега въпреки,че вкл. AFR-пак понякога-може би след изключване- трябва да се прави от настройките)4к филмите или dolby dgital.Обаждах се на официалния представител(от където закупих бокса) и от там ми казаха това.След това сложих VLC,но и с него имаше проблеми.После от сайта на UGOOS ми дадоха връзка към нов софтуер(2.07 май...моя беше 2,05....пиша по памет и може и да бъркам цифрите) .Изтеглих и MX .С него и стоковия сега 4к филните вървят.Обаче звука винаги е pcm.От многото проби и смени на плейери,формати и софтуер,което не е много моя работа вече не съм сигурен,но DOLBY DIGITAL мисля,че беше тръгнало по едно време,а сега няма как.Някъде прочетох,че DD върви ,но няма лиценз и може би това е проблема.
    Относно блурей менютя,гледах в някои ревюта за боксове,че било добре,но даже не ми е ясно,точно какво мога да видя и къде.Имам блурей плеер от много години,но не го ползвам за гледане на филми,защото такива почти не намирам,а свободните по торентите и нета са леснодостъпни.Слушам си CD-та от време на време ,само.Така,че ако кажеш точно в къде и какво да гледам...може би...
    Съжалявам,че не мога да съм много полезен,но тази област иска доста познания и ''човъркане',а аз съм от тези ,които предпочитат да си сложат програмка за гледане от нета и слушане на -и-нет радио .Даже в момента аудиоформатите(ДД) по-скоро искам да излезнат за да знам,че ги има,а не че всеки филм ми се гледа така.Както и 4к повече за документални филми,защото в много от игралните не виждам особена разлика,дори и да гледам от препоръчителните за това разстояния.
    п.с. Писах и по-рано,че наофициалния сайт са много учтиви и отговарят на въпроси.Работното им време е някъде до обяд,май.Така,че може би ще са по-полезни от мен.
    Освен Dolby Digital, има и Dolby Digital plus (+)
    При мен до като го подкарам +, мина доста време. Доста от новите филми ги кодират на него (особенно на Нетфликс)
    Използвам основно Kodi. С MX player-a не тръгваха, каквито и кодеци да свалях и версии (само стерео на DD+)

    За Kodi, попитах във форума на Minix, и ми помогнаха хората:
    Първо правиш Kodi 18.4 във Експерт/expert mode (в настройките).
    След това в настройки/Звук, настройваш на 2.0 канала (стерео)
    По надолу ще се появи опция Enable Dolby Digital (AC3) transcoding (активираш е )
    Dolby Digital Plus capable Receiver се поставя на изключено/off.

    След това пусни някой филм със DD+.
    Може да си върнеш настройка за 5.1 от аудио настройките.
    DD+ се познава от инфото (проверява се например от компютър на PotPlayer-a с десен бутон в екрана/Инфо за възпр.), щом пише Е-AC3 значи е DD+.
    Този пост е редактиран от tek; 15-01-20 в 21:09.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #280

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Значи инсталирам kodi и после от настройките версията?От тук например?Не знам ресивера ми дали има DD+ и ако не дали ще върви в DD.
    https://play.google.com/store/apps/d....kodi&hl=en_US

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #281

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Значи инсталирам kodi и после от настройките версията?От тук например?Не знам ресивера ми дали има DD+ и ако не дали ще върви в DD.
    https://play.google.com/store/apps/d....kodi&hl=en_US
    Точно така. Той и моя "може да пуска", но не иска. За това правя съответната гимнастика (по горе за да тръгне)

    Разбира се, може да опиташ само на настройката на 5.1 за звука (expert mode).

    И да активираш следните настройки:
    ресийвъра ми поддържа Dolby Digital
    ресийвъра ми поддържа Dolby Digital
    ресийвъра ми поддържа DTS

    i т.н. (ако е през HDMI) и за Dolby True HD и DTS HD- Master се активира.
    Това е по учебник. Ако не тръгне, с горният съвет ще се получи.
    Този пост е редактиран от tek; 15-01-20 в 21:15.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #282

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Не намерих expert mode>18.4 в настройките.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #283

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Точка 3. Има скрийншот. Като натиснеш на него, ще избираш през режимите на потребител до Експерт.
    По подразбиране е на Стандарт или Основен (ако се не лъжа).
    Това е втората настройка която правя след като инсталирам Kodi (първата е Смяна на Езика)
    Третата най-важна е да разреша да се инсталират Добавки от непознати източници.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #284

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Това го направих,но намирам версия 18.5.И не виждам от къде се сменя.И дали трябва?

    p.s.И на 18.5 излезе.Благодаря колега.wd(well done)!
    Този пост е редактиран от cable; 15-01-20 в 21:34.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #285

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Това го направих,но намирам версия 18.5.И не виждам от къде се сменя.И дали трябва?
    Трябва да си влезнал в Настройките/Система за да се покаже.
    настройки=зъбното колело

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 08:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 18:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 14:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 14:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе