Страница 18 от 28 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 416
Like Tree53Одобрявам

4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #256

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Оптиката е важна за мен, все пак трябва да имам някакъв 5.1 звук, макар и не Thrue HD. Nvidia Shield Pro за 325 лв. няма. Какво и как ще го постигнеш за 80лв. е съвсем друг въпрос. Ако имах нужните умения и знания, щях да си го купя на части и да си го зглобя сам. Аз се занимавам с други неща и нямам време да се ровя дни наред в нета, предпочитам по-лесния за мен начин. Дори нямам време да чета чуждоезичните форуми за да разбера кой е "най-добрият" плеър. Да не говорим, че такъв просто няма.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #257

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Ако иде реч основно за UHD медия боксове,
    чете се предимно тук, тук и тук.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #258

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Оптиката е важна за мен, все пак трябва да имам някакъв 5.1 звук, макар и не Thrue HD. Nvidia Shield Pro за 325 лв. няма. Какво и как ще го постигнеш за 80лв. е съвсем друг въпрос. Ако имах нужните умения и знания, щях да си го купя на части и да си го зглобя сам. Аз се занимавам с други неща и нямам време да се ровя дни наред в нета, предпочитам по-лесния за мен начин. Дори нямам време да чета чуждоезичните форуми за да разбера кой е "най-добрият" плеър. Да не говорим, че такъв просто няма.
    За 80лв ще постигнеш същият резултат, който и сега. Обясних в горния пост как.
    За 325лв няма - да. Има за 400.
    Но щом не можеш да използваш HDMI входовете за звук, няма как и Shield-а не става за теб.
    Въпреки, че нямаме нито идея каква ти е системата, нито как е навързана. Не виждам как може да не е възможно да се използва HDMI ARC за звука. Било то към ресивера или телевизора.

    В крайна сметка парите са си твои и ти решаваш за какво да ги похарчиш. Zidoo-то изглежда добро устройство, така че се надявам да ти върши работа за това, за което ще го ползваш.
    Просто първоначално се бях заблудил, че се търси по-евтин вариант, затова и написах дългия пост, в който обясних как се постига желаното за 50-70лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #259

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Ситемата ми е основно за стерео. Източници- CD AudioAero Capitol, грамофон Technics SL1210m5g с доза VDH Canary, усилвателна част изградена от предусилвател, две крайни стерео стъпала в biamping, и риакоректор - от серията Audiant на Perreaux, централни озвучителни тела от ATC SCM 40 и централна колона от DALI Ikon 2, съраунди и субуфер Jamo. За домашно кино ползвам Yamaha RX-V 771, която е вградена в стерео системата и захранва само съраундите и субуфера.ТВ Panasonic TX- 50dx750. Днес писах в темата за Панасоник и ще се повторя, но ще се опитам да обясня накратко. Искам да гледам 4К видео. Тъйкато ресивъра е стар, не поддържа 4К през HDMI. Това означава, че трябва да свържа плеъра директно с ТВ-то чрез HDMI. От телевизора, трябва да върна звука в HDMI IN на ресивъра и така да разделя аудиото от видеото. Това обаче не се получава поради някаква причина. Най-вероятно, HDMI ARC на приемника е изгоряло и по-малко вероятно, аз да греша някъде. Кооперацията в която живея я удари гръмотевица и на няколко човека ни заминаха телевизорите, в частност, старата ми плазма. На съседа му изгоря цялата платка с HDMI на Панасоника и вероятно тогава е пострадал и моят ресивър, защото беше поизгаснал. От тогава ползвам HDMI OUT 2 за връзка с телевизора, който обаче не е ARC. Така за аудиото ми остава да ползвам само оптика и по този начин да се простя с HD аудио форматите, но ресивър вече не ми се сменя. Отделно, днес разбрах, че има голяма разлика между eARC и обикновено ARC. Маниаците трябва да сменят техниката на всеки три -четири години за да са в час.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #260

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Сещам се и за още един вариант - да вземеш някакъв HDMI сплитер и сигнала от плеъра да отива в ресивъра и тв от него.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #261

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Това е супер идея, не се бях сетил! Спомням си, че има тема тук някъде за тези сплитери.
    Този пост е редактиран от Antonov; 02-01-20 в 12:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #262

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    @Antonov
    Моя съвет е да си купиш плеър с всички аудио изходи-spdif и аналогови даже.Обикновенно са на по-скъпите фирми,но според мен и по-лесни за използване.И когато са такива са обмислени и с по-добро качество.
    Относно моделите с по-силен хардуер се разглеждат най-вече nvidia pro shield и Hugoos am6 pro.Избрах втория поради факта,че първия няма spdif ,а слушането на i-net радио ми беше една от целите.Другото е,че в ревютата и отзивите които четох UGOOS-а го дават по-добър за мултимедиа,а nvidia-та за игри,които не ме интересуват,а го имаше и в Бг на нормална цена.Вече няма проблеми с радиото ,а и програмата която използвам може да се управлява без вкл. тв-р.Стартира с пущането на плеъра и може да превлючва станциите с дистанционното.
    Относно филмите мисля,че е добре,но не е за начинаещи като мене.Или пък точно за такива,че да понаучат нещо.Бг продавача въпреки,че обещава съдействие,явно не е много запознат,но и не го виня.Не може всичко да знае.Китайците се опитват да помогнат по всякакъв начин и отговарят на въпросите на сайта.Докъде я докарахме преди да извикам софтуерен специалист,който обаче се занимава с други неща и затова искам малко да подготвя нещата.
    1.Dolby Digtal вървеше,но сега не.Не знам защо.Китайците ми дадоха да инсталирам нов софтуер (4 к филмите бяха проблем),и сега въпреки,че гледам за кой ли път всички настройки не върви.Може би кодеци във VLC или кой зае кво(ама аз не знам).

    2.4к филми---от 4 ----2 вървят 4к резолюция и 2 hd,много странно,защото 3 от тях на тв-ра са 4к,а 4 не тръгва заради неподдържан аудиокодек.След изключване почти винаги се връща в 1080p и иска ръчно да смениш резолюцията.Казаха,че с новия софтуер ще стане,но не.Изобщо автоматичното разпознаване няма как да се зададе.Има го като опция ,но не е активна.
    Та така,надявам се да се науча повече.
    За доста от колегите няма да е проблем,за начинаещите -казах.
    Този пост е редактиран от cable; 06-01-20 в 18:58.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #263

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Трябва да се тества хардуер/софтуер на плеера или бокса - въобще смятам, ако подкарва плавно последния тестов файл от този списък ще е Супер плеер.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #264

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Този тестов файл го възпроизвежда.С VLC плеър много зле.С плеъра на UGOOS-а добре.Не знам дали движението не е леко забавено(поради видеото) и ще трябва да изтегля и друг (по-лек)файл за да разбера.
    Обаждах се в началото да питам за някои неща на търговеца,който ми каза,че вградения плеър е много зле и трябва да изтегля други-VLC напр.,а тук е точно обртаното.
    Гледах някои от клиповете, които колегата даде на стр. 16 и там мисля,че говорят,че всичко върви,мисля,че и това го има.Даже се казва,че pro версията е излишна(но разликата в цената не е голяма).Авторът на няколко пъти препоръчва някакъв VIMU плеър,който намерих платен(явно прави реклама).Евтин е,ама те са толкова много,че не знам кое по-напред да се пробва.Затова може да препоръчате най-добрите плеъри(сигурно има,ама да не чета цялата тема).Та ето тук има описание на клиповете които вървят:

    UGOOS AM6 САМЫЙ ПОЛНЫЙ ОБЗОР! Король смарт тв боксов на чистом андроиде:

    https://www.youtube.com/watch?v=zHdGrIFYn6I&t=141s
    https://www.youtube.com/watch?v=JA5I0so6Dl4&t=29s

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #265

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Този тестов файл го възпроизвежда.С VLC плеър много зле.С плеъра на UGOOS-а добре.Не знам дали движението не е леко забавено(поради видеото) и ще трябва да изтегля и друг (по-лек)файл за да разбера.
    Обаждах се в началото да питам за някои неща на търговеца,който ми каза,че вградения плеър е много зле и трябва да изтегля други-VLC напр.,а тук е точно обртаното.
    Гледах някои от клиповете, които колегата даде на стр. 16 и там мисля,че говорят,че всичко върви,мисля,че и това го има.Даже се казва,че pro версията е излишна(но разликата в цената не е голяма).Авторът на няколко пъти препоръчва някакъв VIMU плеър,който намерих платен(явно прави реклама).Евтин е,ама те са толкова много,че не знам кое по-напред да се пробва.Затова може да препоръчате най-добрите плеъри(сигурно има,ама да не чета цялата тема).Та ето тук има описание на клиповете които вървят:

    UGOOS AM6 САМЫЙ ПОЛНЫЙ ОБЗОР! Король смарт тв боксов на чистом андроиде:

    https://www.youtube.com/watch?v=zHdGrIFYn6I&t=141s
    https://www.youtube.com/watch?v=JA5I0so6Dl4&t=29s
    https://play.google.com/store/apps/d...layer.hdplayer
    MX player;nova player са добри плеари.
    https://www.tvbox.one/apps/vimu-medi...er-for-tv.html

    https://www.youtube.com/watch?v=GK7hhIbavyY
    https://play.google.com/store/apps/d...videoplayer.ad
    https://play.google.com/store/apps/d...courville.nova
    https://play.google.com/store/apps/d...nter.videofree

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #266

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Ще споделя накратко бегли впечатления от Zidoo z9s. Нямам много време да се занимавам с него и не съм чел някакви задълбочени ревюта, така че мнението ми е чисто субективно, по-скоро мнение на лаик. Плеърът изглежда по-малък отколкото си го представях, но е изработен перфектно! Има вид на доста по-скъп продукт, здравата са го лустросали китайците и вероятно това е една от причините за успеха му. Същото важи и за дистанционното, което изглежда по-добре от това на телевизора ми. Като стана въпрос за дистанционно, ще спомена ,че е с подсветка- много ми хареса, гледам основно на тъмно. И стои добре в ръката. Може би бутоните можеха да бъдат с една идея по-меки, но и така е супер. Самият плеър се усеща масивно и стабилно при пипане, без скрибуцане при натиск. Изпълни изцяло основният ми критерий за "plug and play". Свързах го към ТВ-то и пуснах първият филм без нито едно грешно натискане, доста интуитивно меню. Разглеждайки менюто установих, че има страшно много неща, които въобще няма да ползвам. 4К филмите се плейват перфектно, много ми хареса. Последният файл от по-горният списък върви без никакъв проблем, да спомена ,ако някой се интересува. Между другото, не ми стана ясно защо точно този файл е някакъв критерий, но както и да е, просто върви без проблем. Един от филмите обаче, които бях изтеглил на случаен прицип от Замунда, не тръгна. Плейва 2 секунди и спира, не знам защо е така. Не съм променял никакви настройки на този етап, единствено пуснах аудиото да излиза RAW. По този начин на дисплея на приемника изписва True HD или други кодировки. Самият приемник не пропуска 4К сигнал и поръчах от Алито един HDMI сплитер. Друго, което ми направи впечатление е ,че филми с резолюция 1080р. се плейват много по-качествено през Zidoo, отколкото през старата DIVA FullHD. Ако някой се интересува за нещо конкретно, ще се опитам да му отговоря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #267

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Последният файл от по-горният списък върви без никакъв проблем, да спомена ,ако някой се интересува. Между другото, не ми стана ясно защо точно този файл е някакъв критерий, но както и да е, просто върви без проблем. Един от филмите обаче, които бях изтеглил на случаен прицип от Замунда, не тръгна.
    Ами аз си мислех, че е някакъв критерий точно този файл: jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv , защото онзи в украинските клипове ТЕХНОЗОН тества с тях и показва, че поне jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv върви гладко на същия модел бокс като моя с Amlogic S912 и с КОДИ, но на моя - сече много и дори се оказа че и уж по-леките 4K от списъка насичат на него, а и те май всичките са 30 кадъра в секунда, а не 60 к/с. Вече съвсем се обърках дали конкретно моя бокс не е фалшив.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #268

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Ами аз си мислех, че е някакъв критерий точно този файл: jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv , защото онзи в украинските клипове ТЕХНОЗОН тества с тях и показва, че поне jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv върви гладко на същия модел бокс като моя с Amlogic S912 и с КОДИ, но на моя - сече много и дори се оказа че и уж по-леките 4K от списъка насичат на него, а и те май всичките са 30 кадъра в секунда, а не 60 к/с. Вече съвсем се обърках дали конкретно моя бокс не е фалшив.
    За любопитство изтеглих го (последния, другите не съм го пробвал) преди да го тествам, не върви насича на бокса със S912 (през Коди). Като се има предвид че го плейвам от флашка 128 gb na USB 2.0 порт.
    Така , че не се притеснявай едва ли е фалшив бокса.
    Трябваше да го копирам на SD картата или във вътрешната памет (но не ми се занимава).

  17. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #269

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    400 mbps UHD HDR HEVC 10bit медузките си плуват плавно и безгрижно при мен по гигабитовата мрежа на oDROiD N2...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #270

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    За любопитство изтеглих го (последния, другите не съм го пробвал) преди да го тествам, не върви насича на бокса със S912 (през Коди). Като се има предвид че го плейвам от флашка 128 gb na USB 2.0 порт.
    Така , че не се притеснявай едва ли е фалшив бокса.
    Трябваше да го копирам на SD картата или във вътрешната памет (но не ми се занимава).
    Пак сравних и видях, че ТЕХНОЗОН пуска jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv, но не през КОДИ, а със стандартния вграден плеер Gallery - боксът е същия модел като моя, но при мен този плеер Gallery го няма, изтеглих някаква версия MX player и медузите 120-mbps HEVC се движат плавно(с HW декодера), но не и медузите 400 mbps. HEVC. Изводът е, че зависи това HEVC=H.265 и с кое приложение/софтуерен плеер се пуска, с какъв декодер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 28 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе