Страница 20 от 37 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #286

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Vladimir Kabakov Виж публикацията
    Здравейте,

    Изчетох всички теми тук и днес се сдобих с MED1000X3D. Като цяло, нищо не ми е ясно но ще ви питам своевременно. Като за начало му смених буутлоадера до KIIE.0402.0065 , а след това и фърмуеъра до V3.0.6. Всичко мина благополучно, но никога не е късно.... Имам един външен хард, който се оказа че не работи...не пали нито на лаптопа, нито на ТВ, нито на плеъра. Та за това ще купувам вътрешен хард. Моля ви за мнение това подходящо ли е?
    Хард диск WD Blue 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA 3 - eMAG.bg Съжалявам за линка, ако нарушавам правила и моля модераторите да го коригират.
    Вързах го с лан кабел за рутера, и опитах да пусна 3 D филм от латопа, който е през WI-FI, но насича яко.

    Желая ви весели празници и благодаря предварително! Поздрави!
    Честито и да почерпиш!!!!
    Нормално е да засича през безжичната мрежа. Никога няма да видиш добра картина и звук по въздуха още повече с тежки рилийзи като BluRay, не с този плеър и не с този хардурер. Най сигурния начин е да го свържеш към рутера чрез кабел. Жицата си е жица! беше казал един жичкаджия...

    И накрая за финал на отиващата си 2014 Година, разработчиците направиха два фърмуера. Единия от 25.12.2014 вече ни дава възможност да НЕ преименуваме субтитрите като името на филма, а да ги избираме директно от директорията където е филма.Тази опция може да се използва когато сме свалили филма и субтитрите , но сме пропуснали да оеднаквим имената им. Когато сваляме субтитри чрез опцията на плъра (Search) не се налага оеднаквяване. По време на възпроизвеждане на филм с външни субтитри натискаме бутона за избор на субтитри и вече освен Search опцията имаме и Browse, избираме Browse и вече можем да заредим (ако имаме) различните SRT, SUB... файлове.
    Другия фърмуер е от 30.12.2014. Не съм го тествал, но са направени доработки по добавените нови плотове за оформяне на джубокса (C и D).
    Пожелавам на всички колеги весело посрещане на Новата 2015 Година, да сте здрави, щастливи и нека късмета да е на Ваша страна!!!! Успех през Новата Година на всички
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #287

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Благодаря

    Не виждам фърмуер от 25.12.2014??? Има само версия 3.0.7 от 30.12. 2014 г.
    А и едно въпросче....... you tub не баца...какво да направя? Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от Vladimir Kabakov; 31-12-14 в 11:21.

  4. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #288

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Vladimir Kabakov Виж публикацията
    Благодаря

    Не виждам фърмуер от 25.12.2014??? Има само версия 3.0.7 от 30.12. 2014 г.
    А и едно въпросче....... you tub не баца...какво да направя? Благодаря предварително.
    На страницата където виждаш 3.0.7. от 30.12.2014, но без да цъкаш на него скролни по надолу и ще видиш всички по стари версии. Те не са в удебелен шрифт. Като сложиш 3.0.7 YouTube ще "запали".

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #289

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    На страницата където виждаш 3.0.7. от 30.12.2014, но без да цъкаш на него скролни по надолу и ще видиш всички по стари версии. Те не са в удебелен шрифт. Като сложиш 3.0.7 YouTube ще "запали".
    Благодаря ти още веднъж! Весело посрещане на Новата година!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #290

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравейте,

    Имам няколко конкретни питания за MED1000X3D:

    1. YouTube клиента предлага ли функционалност да се избират плейлисти, субтитри, разделитна способност, аудио и т.н.?
    2. Торент клиента как се управлява? През менюто на плеъра или през http/web интерфейс и има ли аутолоад от дадена папка на торент файловете?
    3. Има ли възможност към плейъра да се закачи безжична qwerty клавиатура и мишка за по-удобна работа с броузера и ако да, можете ли да ми посочите конкретни работещи и само забождането на донгъла ли е достатъчно за да се закачат? Иначе предполагам има виртуална клавиатура от менюто през която се навигира със стрелките на оригиналното дистанционно?
    4. Принципно има ли възможжост за прост php/mysql хостинг на някой дребен сайт, качен в някоя папка на шернатия диск или трябват къстъм фърмуеъри и т.н.?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #291

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравейте,
    Имам едно питане,може би елементарно.За MED 1000 -за аудио ползвам стерео-чрез усилвател Cambridge Audio,макар,че не е толкова важно.През аналоговия изход с двучинчов кабел към усилвателя се предава звука,а през HDMI изхода във входа на телевизора видеото.При това положение ще се чува ли звук и от ТВ-то дошъл по HDMI, и да се изключва звука от ТВ,или при самата употреба на аналоговия кабел аудиото минава сама през него и през HDMI минава сама видео сигнала.Защото с компютър е така-не знам дали защото се правят настройки на HDMI изхода на лаптоп например.Благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #292

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от imarh Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам няколко конкретни питания за MED1000X3D:

    1. YouTube клиента предлага ли функционалност да се избират плейлисти, субтитри, разделитна способност, аудио и т.н.?
    2. Торент клиента как се управлява? През менюто на плеъра или през http/web интерфейс и има ли аутолоад от дадена папка на торент файловете?
    3. Има ли възможност към плейъра да се закачи безжична qwerty клавиатура и мишка за по-удобна работа с броузера и ако да, можете ли да ми посочите конкретни работещи и само забождането на донгъла ли е достатъчно за да се закачат? Иначе предполагам има виртуална клавиатура от менюто през която се навигира със стрелките на оригиналното дистанционно?
    4. Принципно има ли възможжост за прост php/mysql хостинг на някой дребен сайт, качен в някоя папка на шернатия диск или трябват къстъм фърмуеъри и т.н.?
    Честита нова година на всички !
    Никой не отговаря - ще се опитам там където мисля ,че мога да помогна !

    1.Като на смарт телевизор е приложението - същата функционалност - подробности не знам - не ползвам често . Хубавото е , че може да го сдвоиш с таблет или телефон - ръчкаш по мобилното устройство - гледаш на телевизора през плеъра !
    2. През уеб интерфейс - препоръчват от друго устройство примерно компютър!
    3. Според мненията всичко което поддържа HID профил ще работи - бях купил от амазон безжична мини клавиатура с мишка - работеше без проблем ,но я върнах ,че седеше малко дървена . Забождаш и разпознава! За браузера е мъка с дистанционното - аз така и не успях да го подкарам като хората ! В ютуб приложението не може да ползваш безжичната клавиатура!
    4. Не съм сигурен ,но мисля че не може - има много безплатни сървъри за хостинг - ползвах такъв за FTP сървър за една ИП камера !

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodolan Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам едно питане,може би елементарно.За MED 1000 -за аудио ползвам стерео-чрез усилвател Cambridge Audio,макар,че не е толкова важно.През аналоговия изход с двучинчов кабел към усилвателя се предава звука,а през HDMI изхода във входа на телевизора видеото.При това положение ще се чува ли звук и от ТВ-то дошъл по HDMI, и да се изключва звука от ТВ,или при самата употреба на аналоговия кабел аудиото минава сама през него и през HDMI минава сама видео сигнала.Защото с компютър е така-не знам дали защото се правят настройки на HDMI изхода на лаптоп например.Благодаря.
    Не съм пробвал , но от бърз преглед на официалния форум останах с впечатление , че не може да се изключи аудиото през HDMI ! Повечето нови телевизори имат опция за избор - ТВ високоговорител или външен високоговорител - т.е. да спреш звука на самия телевизор !

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #293

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Пускам си поръчка за МЕД1000 , ама да питам пак - има ли варианти за други не официални донгъли за Wi-Fi или не? Нещо не ми се прекарват нови кабели , пък и едва ли ще ползвам друго освен някое приложение от време на време .

  11. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #294

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Странен проблем се появи след ъпдейт с последния фърмуер (Мед 1000) - при паузиране на филм или музика от хард или флашка включени към външните USB входове след няколко минути плеъра се връща в основното меню и изключва флашката или харда. За да пусна отново каквото и да е трябва да извадя харда или флашката от порта и да я включа отново. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да го е решил. Единственото за което се сещам е да има нещо общо със скриин сейвъра- като се включи да изключва всичко, което включено към портовете.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #295

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пускам си поръчка за МЕД1000 , ама да питам пак - има ли варианти за други не официални донгъли за Wi-Fi или не? Нещо не ми се прекарват нови кабели , пък и едва ли ще ползвам друго освен някое приложение от време на време .
    Имам един донгъл от старата Diva Full HD (300Mbps) и пробвах. Няма проблеми с опознаването. Само си правиш настройка на мрежата и готово. "Пали" без рестарт на плеъра, но не става за стрийм на BluRay и 3D (с такива филми направих тест). С компресирани файлове няма проблеми - вървят гладко без значение какъв е звука. Имам предвид DTS звук. Рутера ми е сериозен за парите си ( TP-Link Archer C7 ) и не мисля че може да създава проблеми . Вероятно ще се наложи да се окабелиш отново, но това нуждата ще го покаже.

    П.п. и като пристигне да почерпиш!!
    svetlio1 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #296

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    ОК , благодаря - ще го мисля после , както писах - едва ли ще стриймвам , но ... До последно се чудех кой точно модел да е , но май желанието да е без вентилатор си оказва влияние , всъщност при 800 модела вентилатора постоянно ли е включен или само когато има нужда ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #297

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Странен проблем се появи след ъпдейт с последния фърмуер (Мед 1000) - при паузиране на филм или музика от хард или флашка включени към външните USB входове след няколко минути плеъра се връща в основното меню и изключва флашката или харда. За да пусна отново каквото и да е трябва да извадя харда или флашката от порта и да я включа отново. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да го е решил. Единственото за което се сещам е да има нещо общо със скриин сейвъра- като се включи да изключва всичко, което включено към портовете.
    Аз "гледам" по мрежа и нямам такива наблюдения. Може да провериш какви са настройките на HDD Spin Down. Ако е настроено на ON превключи на OFF и виж какво ще се получи. Мисля че още преди версия 4.0.0 в един от последните фърмуери бяха променени някои от настройките по подразбиране на ON, които до сега са били OFF. И накрая може да изключиш скрийнсейвъра и да наблюдаваш резултата, който надявам се ще споделиш TEST

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ОК , благодаря - ще го мисля после , както писах - едва ли ще стриймвам , но ... До последно се чудех кой точно модел да е , но май желанието да е без вентилатор си оказва влияние , всъщност при 800 модела вентилатора постоянно ли е включен или само когато има нужда ?
    До колкото знам вентилатора се включва само ако има диск в плеъра. Не мога да кажа дали е температурно зависим, а и вече има супер тихи вентилатори. Преди време закупих на Дивата такъв и сега е поставена на такова място, от което би се усилил всякакъв шум, но нямам такива оплаквания.
    nevian и z_harris харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #298

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ОК , благодаря - ще го мисля после , както писах - едва ли ще стриймвам , но ... До последно се чудех кой точно модел да е , но май желанието да е без вентилатор си оказва влияние , всъщност при 800 модела вентилатора постоянно ли е включен или само когато има нужда ?
    Добра връзка ти трябва, понеже плеъра е и самба сървър и длна сървър и можеш от други устройства да преглеждаш съдържанието му (от таблет, телефон, смарт тв и т. н.) но той е малко тъпо организиран, скопена е скоростта софтуерно, предполагам за да не го товари и събаря и да може да си извършва другите дейности. Примерно торенти с повече от 3 макс 3.5 МБ/с не тегли (закачен е на гигабитов рутер) По самбата не съм пробвал с компютър колко ще вдигне.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #299

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    А , не е проблем да пусна кабел ... , то май ще ми е по-лесно да преместя рутера до тв . Нещо не ми прие картата сайта им , ще видим утре дали ще звъннат или аз ще ги търся . Нещо трябва ли да си подготвя от сега - нови версии на софт-а и т.н. ?

  18. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #300

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Добра връзка ти трябва, понеже плеъра е и самба сървър и длна сървър и можеш от други устройства да преглеждаш съдържанието му (от таблет, телефон, смарт тв и т. н.) но той е малко тъпо организиран, скопена е скоростта софтуерно, предполагам за да не го товари и събаря и да може да си извършва другите дейности. Примерно торенти с повече от 3 макс 3.5 МБ/с не тегли (закачен е на гигабитов рутер) По самбата не съм пробвал с компютър колко ще вдигне.
    Не си губи времето с латино-американците ( Samba server, Самба - латино-американски спортен танц ). Теста за който съм писал по-горе е безжичен, но не през Samba, а през NFS, който е по-бърз, като файловете се намират на сървърчето ми (нямам диск в Med1000 ), което е свързно чрез кабел с рутера. Съжалявам, че проуснах да отбележа навреме този факт. Що се отнася до скороста, не бива да очакваме чудеса от хардуер, който не е гигабитов. Писали сме по-назад в темата по въпроса и ако не ме лъже паметта имаше и линкве с въпроси и отговори зададени в официалния форум на компанията производител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 37 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе