Вижте резултатите от анкетата: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Гласували
96. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Mozilla Firefox 1.5.х

    56 58.33%
  • Opera 8.5 - 9.x beta

    16 16.67%
  • Netscape 8.1

    1 1.04%
  • Avant Browser 10.2

    0 0%
  • Internet Explorer 6.0

    13 13.54%
  • Maxthon 1.5.3

    6 6.25%
  • Mozilla 1.7.x

    3 3.13%
  • Друг

    1 1.04%
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63

Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #16

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Основно ползвам Мозила.
    Заради JS Дебъгера, заради 2-3 други плъгина, които доста ми помагат.
    И заради "особения поглед" с който ИЕ тълкува стандартите и спецификациите.
    Въпреки това тествам всичко и в ИЕ, и действително той нерядко ме разочарова
    (мога да дам примери)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #17

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Ползвам 1.0.6 Mozilla Firefox (така пише )
    Защото точно тук ми го препоръчаха - аз вярвам на колегите от форума.
    Нямам забележки, но мнението ми не е миродавно - аз съм ползовател само.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #18

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Firefox 1.5.0.2 (в момента) - заради табовете, защото свикнах с него, защото е бърз и сигурен, защото от няколко версии насам не ми прави мизерии, защото обичам плъгините му (GMail Notifier, ForecastFox и т.н.), защото така ми харесва !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #19

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    тъъъй, то се видя накъде отива работата, затова аз ще предложа следното:
    вместо голословно да казваме "аз използвам mozilla/opera/друг вместо IE, защото IE е гаден", нека всеки каже ЗАЩО и С КАКВО IE е по-гаден от браузъра, който използва понастоящем. всеки е започнал с IE по очевидната причина, че си идва с windows-a, но после го е сменил.
    кажете как е при вас, защо и с какво IE ви е разочаровал. ама факти, ей
    Нещо за Spyaware-тата да имаш да кажеш? Нещо за PopUp прозорчетата дето се сетиха чак преди 6 месеца да ги забранят?
    Нещо за пиене да имаш?
    --------
    Преди години бях с Mozilla, откато излезе Firefox съм само и единствено с нея, изключая редките случаи когато се налага да проверя някоя WEB страница как изглежда "с НАЙ-Съвместимия (ама съсъс себе си) Броузер"

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #20

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Firefox, оле!!! Няма какво да добавя просто, другото е празни приказки.
    Готов съм да защитя тезата си обосновано защо не бива да се ползва IE и защо е нужно да се ползва Firefox. Стига да има с кого да дискутирам.
    Да се ползва IE е въпрос на вкус, а всеки има право на лош вкус, ако трябва да го кажа най-меко.


    [size=20px]Mozilla Firefox 1.5.х.х Оооооо о о о ооо олее е е е еее!!![/size]
    Aбсолютно и безрезервно заставам до ru-boy!
    A който има лош вкус - ами да му загорчи, сам си го е избрал!
    Горчиво!

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    И аз ползвам лисицата.Преминах на нея главно заради изкачащите прозорци.
    Хареса ми,по-бърза е(субективно мнение)не ми е правила проблеми и си карам с нея.
    Не бих могъл да аргументирам по-задълбочено поради липсата на достатъчно знания по въпроса и затова бих помолил ru-boy и FearMe за по обстоен коментар

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    по отношение на двете "особености", които badr споменава, може да се каже следното

    1. pop-up windows - да, вярно, дразнещи са в IE, на моменти и опасни, но не трябва да забравяме 2 неща - понякога ти трябва pop-up window и да гадаеш кога ти е бил отказан от browser-а е малко дразнещо, и второ - antivir+firewall (които всички имаме) предпазват чудесно от злонамерените pop-ups. (добре де, в 99.9% от случаите, но хайде да не сме параноици )

    2. скоростта на browser-a е равна на скоростта на връзката. не говоря за лекотата на самото приложение, а за скоростта, с която си върши работата. "различието" във видимата скорост идва от различния начин, по който различните browsers боравят с пристигналите пакети информация. това е като при progressive jpeg-a: той може да бъде видян изцяло, но с по-лошо качество от целия, защото е поредица от сегменти, които пристигнали изцяло правят цялата картинка, а пристигнали частично не са цялата картинка, но все пак се разбира какво е. затова и когато browser-ът ти показва малко по малко, но всичката до момента пристигнала информация, тогава и човек остава с впечатлението, че самата програма е по-бърза

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Аз преминах на Firefox,защото бях лепнал буби (при посещения на каки може би) и при всяко стартиране на IE се активираха и ми итваряха разни нежелани прозорци.Та докато изчистя бубите от IE ползвах лисицата и свикнах с нея,а и забравих за гадинките. Мисля си че и тя има принос за това - не знам, и аз съм само ползвател.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #24

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Минах на лисичко след като се напълних с разни щуротии...колкото до поп-ъпс долу си има една удивителна дето мига когато е блокирано прозорче и може да ги позволиш за конкретния сайт...Освен това табовете са нещо несравнимо, особенно като правиш някое изследване(ресърч) из нет-а...

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #25

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Ползвам IE, защото 99% от сайтовете изглеждат по-добре в него от другите браузъри, дори тези кото са правени специално за FF. Понякога използвам Opera или FF, в изброената последователност.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #26

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    ползвам от години Maxthon, също блокира изкачащи прозорци и реклами (даже забравям за тяхното съществуване и се стряскам като ги видя на друг компютър и т.н). има табове, RSS reader и т.н и т.н. ...

    за да докарам Firefox до функционалността на Maxthon, трябва доста време да си играя да свалям и инсталирам разни разширения; освен това Maxthon има функции, който се появиха доста по-късно във Firefox; Maxthon имаше табове и други екстри дори още преди да се появи Firefox въобще (който в началото се наричаше Phoenix, после Firebird, ако някой си спомня...)

    но ползването на даден браузър или надстройка си е и въпрос на навик...напр. съм свикнал да затварям табовете на Maxthon с десния бутон на мишката като щракна на кръстчето; при Firefox, след като инсталирам съответното разширение, което съм търсил 10 мин на сайта за разширения, трябва да ги затварям с левия бутон, което вече не ми е удобно...просто трябва да си променям "динамичния стереотип"

    според мен по-лесно преминават към Firefox хора, които досега са ползвали само "голия" IE; тези, които ползват надстройки на* IE, отдавна са запознати, повече или по-малко, с екстрите, които чак сега предлага Firefox; е, има го и ефектът на модата...

    за мен лично Maxthon е по-удобен, по-лесен и функционален от Firefox...и също беше в списъка на 100-те най-добри продукта за 2005 година...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #27

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Давам моя глас за Opera.
    Преди много време използвах Netscape 4.0 - IE не вървеше с Windows-а. Свикнах с инфото, което даваше - скорост, брой заредениобекти и т.н. После стана много тежък - от версия 6 нагоре (а може би ми бяха слаби машините вече). Почнах да ползвам IE и адски ми беше неудобен - нямаше я информацията и главния проблем беше, че не можеше по време на сесия да се сменя "LOAD IMAGES YES/NO", а бях на модем... Мъчих се два месеца и най-накрая един приятел ме светна за Opera. От тогава друго не ползвам - има си богат на информация статус бар, може със картинки и без картинки (с един клик) има увеличение на страницата (zoom) и адски удобното управление с движенията на мишката. Наскоро пуснаха и управление с глас - удобно е, но не го ползвам. Поддържа резюм, RSS, има си маил клиент... адски съм доволен. Вече е и безплатна. Единствен проблем - трудна (ръчна) интеграшия с Download managers.
    Пробвах FF в офиса (Opera беше още платена) - ами не ми допадна. Първо търсиш добавки, конфигурираш, ъпдейтваш, дизайна е малко ръбест и т.н.

    P.S. Доколкото съм запознат повечето дупки и експлоити са в/за ИЕ, така че Opera ме пази и в тази част. Блокира и поп-ъпите.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #28

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Минах изцяло на Firefox, заради 2 неща:
    - табовете - каквото и да се говори е много по-приятно таскбара да е празен
    - spyware - вече почти всеки сайт е в състояние да вмъкне един куп глупости в регистъра на windows и да си прави каквото си поиска с Internet Explorer, докато при FF това нещо засега липсва...

    Като недостатък бих определил FLASH поддръжката за Линукс, ама там май от Macromedia са виновни...

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #29

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    някой от лисичкаджиите заклети да е пробвал IE 7 ? Цък ТУК!* :coolsmiley: Аз съм с последната бета от март и съм много доволен! Смятам, че като излезне финалната версия ще понижи доста и сега ниския около 10% някъде пазарен дял на осъвършенстваната мозилката!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #30

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Нямям и намерение да пробвам IE 7.Който иска да рискува - да си го пробва.Аз си ползвам лисичката,заради много неща,които не искам да повтарям,защото съфорумците са ги описали в по-горните постове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-11-11, 10:39
  2. Има ли плеър с вграден браузер?
    От ranis5 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-10, 19:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:14
  4. Torpark - браузер криещ IP-то на базата на Mozilla
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-02-07, 13:15
  5. Браузер по подразбиране.
    От Lupus във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 23-04-04, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе