Вижте резултатите от анкетата: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Гласували
96. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Mozilla Firefox 1.5.х

    56 58.33%
  • Opera 8.5 - 9.x beta

    16 16.67%
  • Netscape 8.1

    1 1.04%
  • Avant Browser 10.2

    0 0%
  • Internet Explorer 6.0

    13 13.54%
  • Maxthon 1.5.3

    6 6.25%
  • Mozilla 1.7.x

    3 3.13%
  • Друг

    1 1.04%
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #31

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Аз и да искам не мога да го тествам - не тръгва под Windows 2003...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #32

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    някой от лисичкаджиите заклети да е пробвал IE 7 ? Цък ТУК! :coolsmiley: Аз съм с последната бета от март и съм много доволен! Смятам, че като излезне финалната версия ще понижи доста и сега ниския около 10% някъде пазарен дял на осъвършенстваната мозилката!
    razziel, това че някой заклет лисичкаджия ще се върне към IE звучи като виц. Дискусии като тази има на всеки втори форум и винаги извода от тях е, че от това че има IE, FireFox и Opera печелят всички - и потребителите, защото имат избор, и уеб програмистите, защото се научават да работят по стандартите.

    Само малко корекции - "сега ниския около 10% някъде пазарен дял" всъщност расте непрекъснато и е силно относително понятие - в някои страни гони 40%, някои сайтове пък имат повече FireFox поребители, отколкото каквито и да е други. Именно заради този пазарен дял ти всъщност ще видиш някой ден версия 7 на IE, който иначе не беше мръднал и на йота за последните 4-5 години. А пък любителите на Opera-та вече могат да й се радват безплатно.

    Aз лично ползвам Mozilla базиран браузър от доста отдавна. Това обаче, с което FireFox спечели хората, са разширенията му. Малки благинки, като например FoxPose, която си сложих днес. Стотици малки благинки - кой каквото си пожелае.

    А иначе просто за да го похваля - от 2 години браузвам без никакъв firewall и без резидентна антивирусна, с реално IP, под Windows. Хайде пробвай го ти това и ми кажи резултата

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #33

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от peshos
    razziel, това че някой заклет лисичкаджия ще се върне към IE звучи като виц.
    аз, като заклет макстънджия, като пробвах firefox, си се върнах към IE, по-точно към maxthon...

    иначе понякога използвам portable firefox...за да съм модерен...

    ...всеки да си ползва това, което му харесва и с което е свикнал....ако ще и текстовия Lynx под DOS http://lynx.isc.org/lynx2.8.5/index.html


  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #34

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    някой от лисичкаджиите заклети да е пробвал IE 7 ? .....
    Ами.... пробвали сме, той IE7 си върви със Windows VISTA има го и отделно, разбира се, за ентусиасти.
    Ще си призная, че много рядко ползвам IE, но само и единствено за Windows Update, защото М$ в нарушение на всички антимонополни прaвни и морални закони е обвързала IE с Windows Update.
    А това, че някой опитал веднъж Лисицата ще се върне към IE, наистина звучи като виц, доста се посмях.

    Че кой би се качил от BMW (Firefox) на Lada (IE) ?!?!

  6. XaugyTuH
    Guest
    #35

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Минах изцяло на Firefox, заради 2 неща:
    - табовете - каквото и да се говори е много по-приятно таскбара да е празен
    - spyware - вече почти всеки сайт е в състояние да вмъкне един куп глупости в регистъра на windows и да си прави каквото си поиска с Internet Explorer, докато при FF това нещо засега липсва...

    Като недостатък бих определил FLASH поддръжката за Линукс, ама там май от Macromedia са виновни...
    Липса на флаш за файърфокс под линукс??? Нещо си се объркал, всичко си има - флаш, екстенжъни, теми..........

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #36

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    как ме накъкахте всичките май само аз се потим да защитавам IE то

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #37

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    До преди 2 години и нещо Макстон (тогава беше MyIE2) - спираше попъпите, табове. Верно, ходих на лоши сайтове, фърлях по едно око на асталавистата също. Spybot S&D, SpySweeper, Ad-aware, Hijack This, CWSShredder и още няколко знайни и незнайни програми ми пазеха пц-то, и въпреки това от време на време нещо влизаше и размазваше всичко. Специалист станах по чистенето, на седмица поне по 2 пц-та на приятели чистих също. Цялата сълзлива история приключи когато цяла нощ инсталирах нов уиндоус, конфигурирах го, ъпдейтнах го, сложих му всички защити и го оставих на гаджето да си браузва. Когато се върнах от работа имах поне 200 гадини, изчистих всичките, но нещо беше омазало видео драйверите така че нямаше оправия. Нов уиндоус и от тогава ИЕ базирано нещо не сложих. Фирефокса (както открих) има куп екстеншъни които са ултра сладки и полезни, от тогава антиспай програма нямам и не съм и лепнал нищо (на 2 пъти си инсталирах само за да проверя), хората които ми носеха редовно пц-тата си през месец им забраних да ползват ИЕ и им сложих фирефокс, от тогава също нямам проблеми с тях.
    Истината:
    1. ИЕ рендва страниците по-добре, те просто са писани за него както доминиращ браузър
    2. ИЕ заема по-малко памет, той си е част от ОС-а
    3. ИЕ е дупка в сигурността и то жестока, не че останалите нямат критични бъгове но:
    - хакерите се целят да пробият браузъра покриващ 90% от пазара, така че ако бъг с еднаква степен на критичност бъде открит в ИЕ и фирефокс, то тея с фирефокса могат да не се ъпдейтнат и една година без да ги застраши това, докато тея с ИЕ са троянизирани на следващия ден
    - ие е част от системата, много от бъговете дават като резултат контрол над системата, докато фирефокса могат просто да го размажат.
    - мс с тяхната политика на разпространяване на ъпдейтите закъсняват с месеци за критични пачове докато положението не излезе съвсем извън контрол и пц-тата не станат контролирани през IRC машини

    Заключение - макар и фирефокс/опера юзър, бих се върнал към ИЕ ако стане читаво, страниците не изглеждат толкова добре под алтернативните браузъри, но се страхувам че този момент няма да настъпи скоро, поне докато интернет стане чисто и подредено местенце или аз почна да влизам само в йахоо геймс

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #38

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Mozilla 1.7.12 по 2 основни причини:
    1) Браузерът зарежда страниците по-бързо от FireFox
    2) Има e-mail клиент - защо да се занимавам с отделна програма

    Когато ми се наложи да ползвам Windows, браузвам с IE - основният му недостатък за мен е липсата на табове, но в новите версии ще има, доколкото знам.

    Както се забелязва от отговора ми, мързелът е водещ фактор - не ми се занимава да инсталирам разни джа-джи ;-)

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #39

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    как ме накъкахте всичките май само аз се потим да защитавам IE то
    Заел си се с губеща кауза, затова.
    Ела в отбора на победителите - ползвай Mozilla!!!
    Да защитаваш IE е все едно да кажеш на черното, че е бяло.
    Аз все още не съм се отказал да посоча 10 основателни причини поради които не бива да се ползва IE, като ще ми е трудно да посоча разумна причина в полза на същия браузер.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #40

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Малко пропаганда
    Смешни/интересни клипчета, обясняващи предимствата на FF.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #41

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Липса на флаш за файърфокс под линукс??? Нещо си се объркал, всичко си има - флаш, екстенжъни, теми..........
    Не съм казал, че няма... просто предполагам, че проблемът е в самият плъгин, тъй като някой флаш файлове не ги показва както трябва... всмисъл не мога да ползвам клавиатура, липсват някой елементи ит.н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #42

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    аз също ползвам файфокс и то почти от излизането му (едно приятелче от линукс-бг.орг ми го препоръча преди 1.5 година някъде)... по-точно минах на бон еко сега след като излезна... но просто не искам да плуя нещо което също ползвам и съм ползвал и ще ползвам за напред... в по предишния пост обясних най-основателната ми причина, че като правя някой сайт... на фокса (eхото) излиза по странен начин! Това е едното... другото е отварянето на гадните файлове и дето ти ги изкарва на цял екран... не преди много версии имаше проблем лисицата с кирилицата! Друго какво... ми често ми забива и спира да функционира... като я затворя трябва през таск панела да я затварям... за това не харесвам мюзилката... не че не я ползвам... но както ви казах... ползвам 3 браузъра за да мога да си тествам страници... като стигна до флаш сайтове тогава няма да ми е необходимо eто ви една снимчица на експлорърчето... виждам, че доста нямат намерение да го пробват поне го вижте
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #43

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Че кой би се качил от BMW (Firefox) на Lada (IE) ?!?!


    ru-boy, не обиждай Ладата бре!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #44

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Мнението ми съвпада на 95% с това на FLEX, затова няма да ви отвличам много, само ще кажа, че скоро не предвиждам да се върна на IE, независимо от това колко е бърз или колко точно възпроизвежда страниците, поне докато не го отделят на 100% от операционната система

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #45

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    другото е отварянето на гадните файлове и дето ти ги изкарва на цял екран...
    Това е изцяло проблем на сървъра, който не ти праща подходящ MIME-TYPE на файла. Дата.бг преди време имаха проблеми с RAR файловете, който можеха да решат с добавянето на точно един ред в конфигурацията на сървъра си.

    А за Bon Echo - още му е рано да го ползваш, още е в Alpha стадий и по тази причина има сериозни проблеми както с user interface-а си. Август като изкарат RC версиите, тогава може

    Иначе ако трябва да съм честен, FF определено е най-тежкият браузър откъм използване на памет и процесор. При мен след няколкодневна работа успява да стигне до около 250М реална + още толкова виртуална памет. Опитвал съм какви ли не настройки на FF-то и не мога да го накарам да се държи прилично. Освен стряскащото число мегабайти обаче, самият браузър не става по-бавен.

    Но откъм стабилност не споделям твоето мнение - единственото, което успява да го строши при мен е QuickTime плъгина. И то с успеваемост 100% на официалния сайт на Apple. Но това си е проблем на плъгина, не на браузъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-11-11, 10:39
  2. Има ли плеър с вграден браузер?
    От ranis5 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-10, 19:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:14
  4. Torpark - браузер криещ IP-то на базата на Mozilla
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-02-07, 13:15
  5. Браузер по подразбиране.
    От Lupus във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 23-04-04, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе