Вижте резултатите от анкетата: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Гласували
96. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Mozilla Firefox 1.5.х

    56 58.33%
  • Opera 8.5 - 9.x beta

    16 16.67%
  • Netscape 8.1

    1 1.04%
  • Avant Browser 10.2

    0 0%
  • Internet Explorer 6.0

    13 13.54%
  • Maxthon 1.5.3

    6 6.25%
  • Mozilla 1.7.x

    3 3.13%
  • Друг

    1 1.04%
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #46

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    <offtopic>peshos, да не си на 2000? Там имах проблеми с фирефокса, бях го докарал то половин Г рам и ползвах основно операта поради тая причина</offtopic>

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #47

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    <offtopic>peshos, да не си на 2000? Там имах проблеми с фирефокса, бях го докарал то половин Г рам и ползвах основно операта поради тая причина</offtopic>
    Вече не - на XP и на 2003. Даже е почти чист откъм плъгини. В началото си играех да го конфигурирам на ръка, за да не се получава така, но без особен ефект (главно memory cache-а и някои мрежови настройки). Пък и с 1G RAM няма проблеми.

    Просто го ползвам изключително много и паметта си расте малко по малко. Аз затова казах, че се случва след няколкодневна работа, без да го затварям. В момента е 50+50М от сутринта, до довечера ще стигне поне 100+100М

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #48

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #49

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Мда, а изчете ли дискусията до долу?
    Освен това мнението на част от девелопърите е, че щом има достатъчно памет, защо да не се използва! Аз затова казах, че вече не си играя да го настройвам - при условие че половината ми RAM така или иначе не я ползвам през повечето време... Но за компютри с малко RAM и слаб процесор, това определено е проблем.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #50

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    ...и пак малко funny

    http://www.dailysixer.com/ffad.shtml

    По темата:

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Точно дискусията от горния линк дава следното решение (за непрочелите или неразбиращите английски):

    - отваряте нов tab
    - пишете в address-полето about:config
    - намирате променливата browser.cache.memory.enable
    - ако въпросната променлива е true, цъкате два пъти с мишока върху нея за да стане false; ако си е false, игнорирайте ONtopic-а този пост.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #51

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Да, това също е полезно:
    config.trim_on_minimize

    Мисълта ми беше обаче че настройването на FF да използва по-малко памет е за сметка на бързодействието донякъде. Ако имате над 512М памет, няма смисъл да го "оптимизирате" чак толкова

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #52

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Е аз съм с 2Г но както е казал мечо пух - колкото повече, толкова повече
    Проблема на това фирефокс да заема колкото му душа иска памет е след няколко дена ъптайм. Виндовс си суапва 4к страничките на идле когато си иска, и след като фирефокса се е нагрухал подходящо с рам, която 90% е била суапната през нощта, после му трябват 2 мин злобно стържене по диска да се покаже обратно. На 2-3 седмици ъптайм става нетърпимо и трябва да се рестартне. Ремоте десктоп-а, поради някаква причина също го кара да си изсипе паметта на диска и отново късащо нервите стържене за да се покаже. С тея фиксове положението малко се пооправя.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #53

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    На 2-3 седмици ъптайм става нетърпимо и трябва да се рестартне.
    Хаха - борим се за световен рекорд по ъптайм? :Super:

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #54

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    IE + MyIE2/Maxthon* Е тва е истината*
    И махнете Maxthon от анкетата, защото това не е браузър
    а надстройка на Интернет Експлорера

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #55

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Ам, мразя да рестартирам просто, като си наглася и напускам нещата и само ъпдейт на драйвери или много критикъл ъпдейти ме карат. Нах-много съм изкарвал със 2000 РЦ3... порядък от 3 месеца ъпдайм, може би и още можеше ама се скапа диска та се наложи. Какъв здрав офтопик вкарахме... аз де

  13. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #56

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    аз също ползвам файфокс и то почти от излизането му (едно приятелче от линукс-бг.орг ми го препоръча преди 1.5 година някъде)... по-точно минах на бон еко сега след като излезна... но просто не искам да плуя нещо което също ползвам и съм ползвал и ще ползвам за напред... в по предишния пост обясних най-основателната ми причина, че като правя някой сайт... на фокса (eхото) излиза по странен начин! Това е едното... другото е отварянето на гадните файлове и дето ти ги изкарва на цял екран... не преди много версии имаше проблем лисицата с кирилицата! Друго какво... ми често ми забива и спира да функционира... като я затворя трябва през таск панела да я затварям... за това не харесвам мюзилката... не че не я ползвам... но както ви казах... ползвам 3 браузъра за да мога да си тествам страници... като стигна до флаш сайтове тогава няма да ми е необходимо eто ви една снимчица на експлорърчето... виждам, че доста нямат намерение да го пробват поне го вижте

    винаги може да се направят 2 сайта да изглеждат еднакво (или с много малки разлики) в 2та основни браузъра - МСИЕ И Firefox, просто трябва да си поиграеш повече със стиловете ... аз лично ги разработвам във Firefox и след това, ако изглежда по различен начин в МСИЕ , ги дооправям ( има един много полезно разширение - View in IE, което доста използвам ) .... за кирилицата, нямам спомен да е имало проблеми, а минах през почти всички версии от 1.0.1 до 1.5.1

    колкото до забиването , забелязал съм че в повечето случаи е причинено от extension-ите, не от самия браузър , а и не е препоръчително да се слагат прекалено много, тъй като браузъра почва да консумира доста памет.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #57

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    IE + MyIE2/Maxthon Е тва е истината
    И махнете Maxthon от анкетата, защото това не е браузър
    а надстройка на Интернет Експлорера
    Всеки които ползва и гласува за Maxthon-a и Avant Browser е наясно че това са надстроики на IExplOOOder -
    като такива притежават ОСОБЕНА разширена функционалност и възможности, които им отреждат собствено място в Анкетата - мисля че така е справедливо.

    Иначе всичко се развива според очакванията на всинца ни.
    може би Операта изостава малко от предведеното - но има - има какво да се желае още ...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #58

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    http://it.dir.bg/2006/04/21/news95791.html -това тук не е много по темата, но май ще е полезно за любителите на огнената лисица...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #59

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    http://it.dir.bg/2006/04/21/news95791.html -това тук не е много по темата, но май ще е полезно за любителите на огнената лисица...
    То добре, ама на сайта последната версия е 1.5.0.2 от една седмица насам, а горната новина е от днес...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #60

    Re: Кой браузер /browser/ използвате най-често и защо ?

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    То добре, ама на сайта последната версия е 1.5.0.2 от една седмица насам, а горната новина е от днес...
    Значи в най- скоро време можем да очакваме новината за новия процесор Intel8080*

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-11-11, 10:39
  2. Има ли плеър с вграден браузер?
    От ranis5 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-10, 19:02
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-09-07, 22:14
  4. Torpark - браузер криещ IP-то на базата на Mozilla
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-02-07, 13:15
  5. Браузер по подразбиране.
    От Lupus във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 23-04-04, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе