Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 77

Неофициално сравнение на антивирусни програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #16

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Даам, затвърждава се мнението ми, че NOD32 не е най-добрата защита - вече съм описвал във форума една случка с компютъра на мой приятел - беше се заразил, въпреки че имаше активен и обновен NOD32. В конкретния случай успях да премахна вируса с f-prot от буутващо CD. Вярно е, че това е единичен случай, но беше досттъчно да ме накара да не харесвам NOD32.
    Все пак нека изчакаме Flex да предостави колекция с актуални вируси и да видим какво ще покаже тогава теста на alligator. Отдавна исках да видя резултати от такъв експеримент, които сa от истински независим источник.
    Донякъде целта ми беше да докажа че антивирусната NOD32 не е толкова добра колкото другите. Някой хора не ми повярваха.*
    @Ghost защо си толкова сигурен че съм независим източник. Може BitDefender да са ми платили няколко хилядарки да ги изкарам най отпред. * Майтапче! :coolsmiley:

    Това е теста в Excel формат. Който не го вижда да го дръпне от линка по долу.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #17

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    alligator, интересно начинание си подхванал. Но искам да ти кажа нещо. Преди около една година аз бях един от хората, които направихме въпросният тест, който ти издирваше. Тестът беше проведен във форума на comexgroup и аз бях този, който тогава тества NOD32 и Norton Antivirus 2005. Резултатите на NOD32 бяха повече от плачевни. Този антивирус откри най-малък брой заразени файлове (ако добре си спомням около 213) въпреки, че бях го настройл отлично. Бях използвал няколко източници за настройка на програмата, така че никой да не можеше да каже, че не е бил добре настроен. Нортъна се справи значително по-добре (около 550-600 заразени файлове, ако не се лъжа). Най-добре се представи Касперски, който откри над 750 файла. Тогава дълго спорехме и разисквахме отностно резултатите и за това коя програма е по-добра и т.н...Стигна се до там, че въпросният архив беше изпратен на ESET( пройзводителя на NОD32). След около една седмица се получи отговор, че повечето от файловете в архива не са били вируси или ако има такива, то те били доста стари и не представлявали заплаха за системата. При което тестът се обяви за неприемлив и беше (въпреки несъгласието ни) изтрит. Тъй, че хубаво е и похвално, че се захващаш пак с такива тестове, но ако можеш събери повече материал за тестване, не само този архив (който найстина е старичък) и тогава проведи повторни тестове, най-добре на отделни машини. Каквито и тестове да правиш няма да може никога да се стигне до единодушно съгласие за за това, кой антивирус е най-добър и т.н... Единствено ти самият ще избереш за себе си, коя програма да те защитава от вируси.

    П.п. Мога да ти помогна със един не голям архив съдържаш известен брой заразени файлове. Ето ТУК . Ако искаш погледни ето тази страница Конфигуриране на NOD32, където създателя й много подробно и хубаво е написъл как се настройва въпросният антивирус. Същото мога да ти предложа и за Касперски : Kaspersky Anti-Virus Personal Pro-конфигуриране. За сега това е от мен. Успех
    П.п2. Сега видях, че този път НОД32 се е справил по-добре от предишният. Явно архивът не е бил толкова безвреден, колкото твърдяха от ESET.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #18

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    carcass, ако си тествал архив с вируси за дос/вин16 не се учудвам че са ти отговорили така и са си прави. Ако обаче това са били нови и работоспособни вируси, тогава шейм он есет. Въпроса е че тестовете които съм гледал, ако изобщо споменават с какви вирус колекции е тествано, то вътре има достатъчно на брой стари такива които обезсмислят теста като цяло. Пример, от архив с 500 дос и 500 виндовс вируса, по-нова антивирусна или такава която се е отказала от досовските (повишава се скоростта на сканиране) хваща 480 от виндовските например, докато някоя от другите хваща 450 досовски и 300 виндовски - според теста втората е близо 2 пъти по-добра, а реално е точно обратното, затова ме вълнува "актуален" тест.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #19

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    carcass, ако си тествал архив с вируси за дос/вин16 не се учудвам че са ти отговорили така и са си прави.
    Тествал съм със същият архив, с който другите членове на форума тестваха различните антивирусни. Тъй, че незнам какви са били вирусите вътре. Помня само, че броят на файловете беше около 1700. За "актуален" тест говоря и аз и за това съм дал този архив, за който се твърди, че е със сравнително нови вируси. Ако на alligator му се занимава да събере от няколко архива заразените файлове и от тях направи един архив, без да има файлове от този с който е вече тествал, то тогава може да се видят малко по-различни резултати.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #20

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    carcass току що реших да пробвам този архив който ми даде с всичките антивирусни, но останах изненадан. Почнах ги по реда с Antivir-a но той не откри никакви вируси вътре, проверих настройките на антивирусната 2 пъти- пак същото. После пробвах с Norton Corporate Edition - същата ситуация. Отворих архива и видях че наистина има някакви вируси но не посмях да ги изтегля в папка за да не се прецака нещо на макс. Или тези вируси са някакви много странни или антивирусните които пробвах са пълна боза.

    Ще изчакам архива с 1гб вируси да видя какво ще има там макар че ми е малко сложен за копиране с flash drive но смятам че ще измисля друга методика.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #21

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от alligator
    carcass току що реших да пробвам този архив който ми даде с всичките антивирусни, но останах изненадан. Почнах ги по реда с Antivir-a но той не откри никакви вируси вътре, проверих настройките на антивирусната 2 пъти- пак същото. После пробвах с Norton Corporate Edition - същата ситуация. Отворих архива и видях че наистина има някакви вируси но не посмях да ги изтегля в папка за да не се прецака нещо на макс. Или тези вируси са някакви много странни или антивирусните които пробвах са пълна боза.

    Ще изчакам архива с 1гб вируси да видя какво ще има там макар че ми е малко сложен за копиране с flash drive но смятам че ще измисля друга методика.
    Значи този архив го намерих в един друг сайт. Твърди се, че в него има няколко вируса. Сега го пробвах и при разархивирането му Касперски засича 4 заразени файла.


  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    новият архив на carcass съдържа 4 вируса

    аз имам един голям пакет от миналата година, който беше използван от comex, както и тук, и в който ми открива понастоящем с avast 4.6 701 вируса. в момента тегля стария, посочен от carcass (може да е същия като моя, но за всеки случай ще го видя). скоростта е ужасно ниска, но като е готов ще го пусна и него

    alligator, спокойно си разархивирай архива, проблеми няма да имаш. когато windows explorer-a access-не файла, за да ти покаже иконката му, би трябвало да ти ревне антивируса, но това не е признак, че вирусът е активен! трябва да стартираш файла, за да се активира вируса!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #23

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    :Super: идея само ако може и F-Secure да набуташ защото съм от доста време с нея и не ми се ще да се изненадам лошо някой ден
    п.с. имам доста хора на които ще е полезна тази информация (не съм само аз де)....

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #24

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    47% ready. Аз също съм за Ф-Секюре, тоя блоатед пийс оф шит има 3 енджина (единия на касперски) и според слуховете се справя доста добре.
    Алигатор, може би няма да е толкова голямо като се оставят само уиндоус вирусите, и все пак по-малко от 0.5г не вярвам да стане.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #25

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Да вкарам малко инфо, току що през нод-а мина TROJAN: Backdoor.Win32.Bifrose.d. [winhost..exe]. Доста непредпазливо стартирах съмнителен файл. Набързо го докопах за гушата ама не е в това въпроса... май...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #26

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Понеже днес излезе новата версия на Аваст, а именно avast! 4.7.817, ще ми е интересно, ако направиш следващият си тест с нея. Искам да видя как се справя новата версия на един от най-уважаваните от мен антивируси. За улеснение ти давам линк за теглене на програмата и серийни номера:

    Номера... не на публично място, защото представителите на програмата за БГ негодуват...
    Крис

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    въпросният голям архив се оказа същия като моя и резултатът съответно продължава да е 701 заразени файла
    миналата година, ако не бъркам, norton 2004 засече 657 с тогавашните актуални дефиниции

    чукнах един online update до 4.7.817, рестарт, тест...

    ----------------------

    след рестарта не усетих да става нито по-бърза проверката, нито по-малко ресурси да гълта самата програма.
    намерените заразени обекти са си 701, което не трябва да учудва, просто защото те зависят само и единствено от дефинициите, а не от самия engine

    ---------------------

    и последно, обръщение към alligator - не знам как си тествал с avast, но резултатът ти е очевидно грешен. няма да е зле да го поправиш на 701, колкото de facto намира с актуални дефиниции !

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #28

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Днес изтеглих колекцията, която Flex е предложил и ето какво показа Касперски:



    @FearMe,
    За същият ли архив говорим, този който е показъл Flex, защото ако е за него, нещо май не е като хората при теб

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #29

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    carcass, мдам, и аз го изтеглих, експлоръра се вижда в чудо на разни операции върхо 40к файлове
    Преди да почнеш тестовете, ще вземеш ли само актуалните файлове?, т.е.
    *.ms* - MS Office macro viruses, приема се че почти всички имат офис, та това ги засяга
    *.irc.* - ИРЦ ботовете, много сладки
    *.win32.* - общо 32бит вирусите
    *.bat.* - разни там, пак бачкат под уиндоус
    *.vbs.* - скрипчета, виндовс ги пуска отма

    Изключени са *никс вирусите, досовските братя които са половината от колекцията, вируси работещи под вин16 и вин9х, както и специфични експлойти за ИИС например. Резултата би бил показателен за способността на антивирусните да се борят със съвременните вируси а не със дир2 или едди (Дарк Авенджер рулс но това е друга тема)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #30

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от carcass
    Днес изтеглих колекцията, която Flex е предложил и ето какво показа Касперски:



    Този архив с вируси доста повече ми допада. Ще го изтегля скоро и ще направя пак теста но незнам дали ще стане тази седмица че съм малко зает.

    @FearMe ще тествам пак моя архив с Avast! да видя дали съм допуснал грешка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тест: 29 антивирусни програми
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 50
    Последно: 16-06-07, 21:32
  2. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  3. Антивирусни програми ...
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-09-06, 19:18
  4. Екзотични антивирусни програми
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 32
    Последно: 19-07-05, 17:54
  5. антивирусни програми-взаимодеиствие
    От dudu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-03, 16:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе