Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 77

Неофициално сравнение на антивирусни програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #46

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    и така - резултатите от norton 2004 с вчерашни дефиниции са готови и на двете колекции:

    "малката", старата, миналогодишната - 651
    голямата (след кошмарно чакане 1h 29min) - 15 873

    припомням за avast-a:

    малката - 701
    голямата - 15 705

    но честно да си призная - какъвто и да беше резултата, огромното чакане при norton-а е достатъчно да ме втресе само като си спомня. "прощавам" му на avast-а пропуснатите вируси при теста, но той свърши за 5-10 мин (не съм го засичал, но беше нещо от рода), а чакането при norton-a беше мъчително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #47

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Може ли да си рекуестна още нещо - в теста да се включат и времената за изпълнение, това ще даде представа за колко бърза е дадената антивирусна, с други думи ако открива 50 вируса повече но е 3 пъти по-бавна то реалният победител ще е друг.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #48

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Ами трудно ще мога да определя времето за сканиране защото нямам чак толкова свободно време. Засега няма да включвам такава статистика а и като видях че Norton 2004 е сканирал 1.30 часа направо ми побеляха косите. 13 антивирусни ще ги мъча сигурно 1 седмица, а с предния архив станаха за 4-5 часа.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #49

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    ...което прави теста невалиден тъй като ще са излезли нови дефиниции. Трябва да събереш 13 пц-та, да сложиш архива на всяко, да инсталираш антивирусните, да ги ъпдейтенеш и да стартираш едновременно. Нищо работа

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #50

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    ...което прави теста невалиден тъй като ще са излезли нови дефиниции. Трябва да събереш 13 пц-та, да сложиш архива на всяко, да инсталираш антивирусните, да ги ъпдейтенеш и да стартираш едновременно. Нищо работа
    Не вярвам че за 1 седмица ще решат всички антивирусни да се надпреварват да измислят дефиниции точно за този архив.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #51

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Днес почнах тестването на големия архив с антивирусните. Минал съм през 3 антивирусни и засега резултатите на 2 от тях са над 1 час. Егати тестването! Ще ми отнеме май доста време, надявам се до утре да ги мина всичките. Ще вкарам 3 статистики: сканирани файлове,открити заразени файлове, време за сканиране.

    Очаквайте резултатите скоро!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #52

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    ооо *време за сканиране* аз щастлив
    очакваме ги, с нетърпение дори

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #53

    Новия тест!

    Ето че дойде време и за този тест. Направих го, не беше чак толкова трудно. Надявам се да не съм объркал нещо при преписване на резултатите. По долу съм написал тестваните антивирусни и ъпдейтите за тях.

    Avira AntiVir Personal Edition
    Search Engine version: V7.00.00.08
    virus definition file: v6.34.01.114* (27.04.2006)

    NOD32 ver. 2.5
    version of virus signature database: 1.1509 (27.04.2006)

    Panda Titanium 2006 Antivirus + Antispyware 5.02.00
    Virus Definition database:23.04.2006

    Symantec Corporate Edition 10.0.2.2000
    Scan Engine:51.2.0.12
    Virus Definition File:25.04.2006 rev.7

    Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0.527
    virus definition database: 27.04.2006

    F-Prot AntiVirus 3.16f
    virus definition database: 26.04.2006

    McAfee VirusScan 10.0.27
    engine: 4400
    DAT Version: 4749 (26.04.2006)


    AVG Anti-Virus 7.1 Build 384
    Virus definition base: 268.5.0/325 (26.04.2006)

    Avast! antivirus ver. 4.7
    virus Database version: 0617-2 (26.04.2006)

    BitDefender 9 Professional Plus
    Virus Signatures: 372326 (27.04.2006)
    Engine Version:7.06557

    eTrust EZ Antivirus ver. 7.1.8.0
    Virus Signature Update: 2181 (27.04.2006)
    Engine Version:12.4.1

    F-Secure Anti-Virus 2006 6.12 build 90 (27.04.2006)

    [size=14px]The Test[/size]

    Махнах от теста антивирусната ClamWin защото като цяло дава много лоши резултати. Също така махнах и Norton Antivirus 2006 защото е почти същата като Symantec Corporate Edition 10.

    Можете да изтеглите теста и от тук:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #54

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    woot!
    Преди да почна да си вадя изводите, има някои неща които ме принтесняват:
    F-Secure - това нещо има на ф-прот и на касперски енджините, т.е. трябва да е някъде наоколо, резултата ми се вижда много подозрителен. Сигурен ли си че си му дал да сканира всички файлове а не само някакви разширения които той мисли за екзекютъбле?
    Avast - общия брой файлове е около 2 пъти над реалния?!

    А да си попитам... какво е обш брой/заразени, общия брой е еднакъв за всички?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #55

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    woot!
    Преди да почна да си вадя изводите, има някои неща които ме принтесняват:
    F-Secure - това нещо има на ф-прот и на касперски енджините, т.е. трябва да е някъде наоколо, резултата ми се вижда много подозрителен. Сигурен ли си че си му дал да сканира всички файлове а не само някакви разширения които той мисли за екзекютъбле?
    Avast - общия брой файлове е около 2 пъти над реалния?!

    А да си попитам... какво е обш брой/заразени, общия брой е еднакъв за всички?
    На антивирусните които изкараха странни резултати специално погледнах дали е настроено да сканира всички файлове. И McAfee не вярвам че открива само толкова вируси но това си е факт.
    За Avast-a - незнам защо тази програма е открила толкова много файлове, искам да уточня че в архива има около 12000-13000 файла, но мисля че има и архиви с още файлове и така общата бройка става доста по голяма. Най-вероятно Avast-a е сканирал абсолютно всички видове файлове а другите антивирусни сканират само тези в които може да има вируси.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #56

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Нещо не е наред тука, файловете са преименувани така че да не цъкнеш без да искаш върху тях. но резултатите на няколко антивирусни са явно безсмислени което компрометира целия тест
    Вирусите от друга страна са извадени самостоятелно всеки от тях, в смисъл вътре няма архиви с още, така че аваста или се е объркал или нарочно вади такива резултати. А за останалите... в архива има 16420 вируси, почти всички антивирусни откриват повече файлове (?), а няколко дори и повече вируси (??). Още не мога да анализирам резултатите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #57

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Ако в момента ти е под ръка пц-то с последната ав която си тествал, можеш ли да изключиш тестовете в архивите, с идеята да не се бърка нещо и да го подкараш пак?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #58

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    то ако е въпроса, там, където тествах на Norton-a, последният успя да излекува около 9000 направо на DVD-то, на което ги бях занесъл, и откъдето ги четеше по време на сканирането

    за бройката - norton успя да сканира към 2000 повече от реалните (т.е. някъде към 19 000 обекта)

    при мен avast-а си показваше 16 420. при теб нещо се е сбъгясал... ако пуснеш повторно се обзалагам, че ще покаже правилната бройка

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #59

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Хахаха чичо нортън рулз
    за момента излиза че циганите лъжат по-малко от антивирусните

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #60

    Re: Неофициално сравнение на антивирусни програми

    Аз лично съм виждал различни резултати при всяко сканиране. Но нямам нервите да правя средно-статистични резултати от всяка антивирусна като ги пускам по 3-5 пъти. Да кажа само че на тези антивирусни които са ми показали странни резултати съм пускал повторни тестове, като тестовете не са били със същите архиви а с други копия за да не се получат объркващи резултати.

    За бройката на файловете че са 16420 - добре. Ама щом всяка антивирусна открива по голям брой заразени файлове тогава значи има и някакви архиви в архива. А и всяка антивирусна има различен метод за откриване на вирусите- някои казват че са открили определен брой вируси, други че са открили определен брой заразени файлове, трети казват и двете /има разлика между тези 3-те/. Аз съм се опитал доколкото мога да изброя колко броя заразени файла са открити. Може би някой файлове са заразени с 2 или повече вируси.

    Само не ви препоръчвам да използвате антивирусните:
    На първо място McAfee - и с двата комплекта вируси се представи трагично. Какви ли опции не цъках, резултата е плачевен. Най лошото е че назависимо от ниския резултат на откритите заразени файлове това е станало за 15 мин!!! Аз бих ги преброил по бързо на ум. :coolsmiley:

    Второ място за F-Secure - същата работа, щтраках, щтраках опции, никакъв резултат. Ужаст!

    За Пандата имах по големи надежди ама и тя като цяло е пълен шит..Слаба работа.

    Kaspersky и BitDefender отново си поделят първите 2 места което означава че и първия тест не е бил за подценяване. А за време на тестване - нямаааам нерви да пускам Norton 2006. Нечовешко е просто!

    Теста е правен с машина: ASRock/Duron 1800MHz/512MB DDR400/80GB Hitachi

    Целта ми не е да накарам някой да се зариби по точно определена програма а просто да се направи сравнение между антивирусните. Аз лично си използвам Symantec Corporate Edition и независимо от резултатите не смятам да я сменям засега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тест: 29 антивирусни програми
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 50
    Последно: 16-06-07, 22:32
  2. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 14:04
  3. Антивирусни програми ...
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-09-06, 20:18
  4. Екзотични антивирусни програми
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 32
    Последно: 19-07-05, 18:54
  5. антивирусни програми-взаимодеиствие
    От dudu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-03, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе