Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Проблем с Windows

    От 1-2 седмици забелязвам, че с компютъра ми има проблем. Както си работи и всичко си върви нормално, изключвам си монитора и на сутринта рестартиран. Оставям го 3-4 часа без да го пипам пак се рестартира? На какво ли може да се дължи това? За вирус е излкючено. Следкато се е рестартирал интересното е, че монитора ми работи на 60 херца. След това го рестартирам още веднъж и се оправя.

    Операционна система: Windows XP SP 2
    Включени програми по време на работа с компютъра: Skype, ICQ, MSN, DreamWeaver, Flash, Photoshop, Apache, MySQL, MS SQL (понякога), Outlook, Thunderbird, Winamp.

    Мисля, че по - подробно немога да опиша проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с Windows

    Видеокарта - провери и охлаждането
    изключвам захранване защото , то не би ресетнало настройките на монитора!

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #3

    Re: Проблем с Windows

    Забелязах, че когато пусна Winamp-a и свири известно време, сменя песента и се рестартира? Видео картата е на има-няма 2 месеца. С радиатор е, няма вентилатор. Дали може да се е бъгнал нещо Winamp-a?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем с Windows

    Изключи автоматичното рестртиране при грешка и следващия път виж какво пише на синия екран като забие. Ако се рестартира без да показва син екран, много вероятно е да е от захранването или дъното (например издут или протекал кондензатор).

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #5

    Re: Проблем с Windows

    То точно като е на 1-2 месеца и на 10 - 12 години проблемите са най - чести Да не те плаша
    Много вероятно проблемът ти да е от драйвър. На видеото или на звука(чипсета). Видеото - по - вероятно, след като след рестарт ти играе с честотите.
    Не мога да изключа хардуерен проблем, но според мен ще е прибързана диагноза.
    Пусни един run - dxdiag. Виж за конфликти и проблеми. Направи всички тестове и гледай как ще се държи компа.
    След това пусни run - msinfo32 и виж в hardware resources - conflicts/sharing.
    За всеки конфликт иди в device manager - a (мениджъра на девиците), влез в устройството и търси за проблеми в графата resources.
    Пак в msinfo32 можеш да погледнеш и за problem devices, ама оттам можеш само да ги гледаш.
    Ако откриеш проблем, ще мислим. Ако не, дай нови драйвъри.
    Спри рестартирането на системата при проблем.
    Ако считаш ,че програма ти прави проблема, деинсталирай я и я замени с друга версия. Но не вярвам ампът да е виновен.
    Ако дотук няма нищо като подобрение, разглеждаш хардуера и ако ти се вижда ок, задълбаваш хардуерните тестове.

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #6

    Re: Проблем с Windows

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    То точно като е на 1-2 месеца и на 10 - 12 години проблемите са най - чести Да не те плаша
    Много вероятно проблемът ти да е от драйвър. На видеото или на звука(чипсета). Видеото - по - вероятно, след като след рестарт ти играе с честотите.
    Не мога да изключа хардуерен проблем, но според мен ще е прибързана диагноза.
    Пусни един run - dxdiag. Виж за конфликти и проблеми. Направи всички тестове и гледай как ще се държи компа.
    След това пусни run - msinfo32 и виж в hardware resources - conflicts/sharing.
    За всеки конфликт иди в device manager - a (мениджъра на девиците), влез в устройството и търси за проблеми в графата resources.
    Пак в msinfo32 можеш да погледнеш и за problem devices, ама оттам можеш само да ги гледаш.
    Ако откриеш проблем, ще мислим. Ако не, дай нови драйвъри.
    Спри рестартирането на системата при проблем.
    Ако считаш ,че програма ти прави проблема, деинсталирай я и я замени с друга версия. Но не вярвам ампът да е виновен.
    Ако дотук няма нищо като подобрение, разглеждаш хардуера и ако ти се вижда ок, задълбаваш хардуерните тестове.
    Огледах всичко както ми написа видях, че в System Information има в Hardware Resources > Conflicts / Sharing >

    I/O Port 0x00000000-0x00000CF7 PCI bus
    I/O Port 0x00000000-0x00000CF7 Direct memory access controller

    I/O Port 0x000003C0-0x000003DF VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller
    I/O Port 0x000003C0-0x000003DF RADEON 9550

    IRQ 21 VIA Rev 5 or later USB Universal Host Controller
    IRQ 21 VIA Rev 5 or later USB Universal Host Controller
    IRQ 21 VIA Rev 5 or later USB Universal Host Controller
    IRQ 21 VIA Rev 5 or later USB Universal Host Controller
    IRQ 21 VIA USB Enhanced Host Controller

    IRQ 9 Microsoft ACPI-Compliant System
    IRQ 9 SCSI/RAID Host Controller

    Memory Address 0xA0000-0xBFFFF PCI bus
    Memory Address 0xA0000-0xBFFFF VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller
    Memory Address 0xA0000-0xBFFFF RADEON 9550

    I/O Port 0x000003B0-0x000003BB VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller
    I/O Port 0x000003B0-0x000003BB RADEON 9550

    Честно казано не ми е много ясно какво казват тези неща ама ...
    Може би на тези които се занимават с хардуер по - задълбочено ще им е ясно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #7

    Re: Проблем с Windows

    Следващата стъпка е да влезеш в device manager-a и да провериш properties - resources на устройствата. Там ако ти дава конфликтите, които са изписани - чипсет, процесор, видеокарта и т.н. вече е лошо. Ако ли не, това са решени конфликти.
    Но и да ги дава, и да не, дръпни си други драйвъри. Не е казано, че непременно последната версия е най - добрата. Пробвай.
    Поздрави!

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #8

    Re: Проблем с Windows

    Незнам дали е възможно, но махнах IE 7, който инсталирах преди седмица и всичко се оправи. До сега не е имало рестарт или някаква грешка. Може ли да се дължи този проблем на него?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    44
    #9

    Re: Проблем с Windows

    Преди време имах подобен проблем: Ако пиша на Word и като смени песента на работеш Winamp РС - то се рестартираше даваше ми грешка ако не се лъжа 7001 но нямаше нищо общо. Реших проблема като махнах winampa сега слушам музика от медиа плеар 11 качил сам некав плъгин за него и сам си дволен.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #10

    Re: Проблем с Windows

    Отново проблем ... вече съм убеден, че е от видео картата. Когато пусна някоя игра, да речем NFS Underground, играта се стартира и минат ли примерно 10-15 сек и компютъра се рестартира. Това става с всяка 3д игра която пусна. Смених драйвъра, ама полза никаква.
    Някой има ли идея как да реша този проблем?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Проблем с Windows

    още в началото ти казах че е видеото
    Това че е на 2 седмици не те прави предпазен от дефектна видеокарта .
    според мен не е зле да погледнеш и захранването

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #12

    Re: Проблем с Windows

    Смених захранването и всичко е наред вече . Новото тежи сигурно 3 пъти повече от старото, не знам защо . Казаха ми от фирмата, че ще издържи каквото и да било натоварване.
    Мерси много за съветите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 14:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 16:06
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 04:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе