Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48

ICQ 6.0 - Ново начало или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #31

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Не от "когото и да е", а от "когото ти си избереш". В смисъл - не е глобално, за цялата листа. Фънки е. И доста удобно, в определени случаи.
    Това е едно от малкото неща, които ми липсват в QIP. Както и floating лепките с отделните контакти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #32

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от get
    ...
    Само че още не мога да намеря игрите къде са - байряка, овцете и т.н.
    Да не би да ги няма?

    Там са си. Чукваш с десният бутон върху "ник"-а с който искаш да играеш, после от контекстното меню избираш "Start... ->" и те са там, най-долу. Отделно от това, ги има като малки иконки в лентовото меню над търсачката за заглавния прозорец, но не си спомням там ли си бяха поначало или се "появиха" впоследствие...


    P.S. 'Айде и аз започнах да се дразня на някои от проблемите, описани от Ско. Това уж малко прозорче за входящо съобщение не може да се разкара - освен това, текста в него не може да се максимизира в нормалният чат-прозорец (т.е. максимизира се избирателно и по метода на случайността) - и ако е повечко текст, няма как да се прочете! Долу постоянно мига едно "писъмце" - дори и да си прочел съобщението, то продължава най-нахално да си "мига" като магистрална филикощерница! На няколко пъти не ми дава да си сменя статуса (вчера даваше, днес - не) - натискам, натискам - само "Disconnect" бачка перфектно! Грррр...



    NO_CARRIER, не се терзай много - май тука ги няма "floating"-лепките вече или поне не открих как се активират...

    За несъвместимостта с другите чат-клиенти няма да отварям приказка...
    Усещам, че скоро ще има нова версия... толкова ли им се свършиха бета-тестърите на тези хора?

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #33

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @IvO™,
    Каква е разликата между това да ти прати файла по Кюто или като прикачен файл на електронната поща? Определено не допускам някой да пише по диска ми каквото и да било.
    Някои файлове не могат да се съберат в 1 e-mail...


    Много сте черногледи! Пролет е! Сложете розовите очила за малко! Човек има нужда да се порадва малко на нещата! Нищо идеално няма на този свят и за почти всичко вече има алтернатива - всеки има право на избор. И аз харесвам QIP, но това не ми пречи да се радвам и на новото ICQ.


    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    P.S. 'Айде и аз започнах да се дразня на някои от проблемите, описани от Ско. Това уж малко прозорче за входящо съобщение не може да се разкара - освен това, текста в него не може да си максимизира в нормалният чат-прозорец (т.е. максимизира се избирателно и по метода на случайността) - и ако е повечко текст, няма как да се прочете! Долу постоянно мига едно "писъмце" - дори и да си прочел съобщението, то продължава най-нахално да си "мига" като магистрална филикощерница! На няколко пъти не ми дава да си сменя статуса (вчера даваше, днес - не) - натискам, натискам - само "Disconnect" бачка перфектно! Грррр...
    Аз не съм имала до сега такива проблеми, но пък ми изчезнаха усмивките веднъж, друг път пък не можех да виждам съобщенията, които изпращам, нито тези, които получавам (обаче пък си ги имаше в хистори-то).

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #34

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Поне инсталацията беше яка... дали и на деинсталацията ще има музикален фон?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #35

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Има. И на изхода черпят с бонбони и ти показват входа за кип-а

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #36

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Поне инсталацията беше яка... дали и на деинсталацията ще има музикален фон?
    Поне оставаме с надеждата, че ще получим отговор на вековния въпрос за кокошката или яйцето

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #37

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Там са си. Чукваш с десният бутон върху "ник"-а с който искаш да играеш, после от контекстното меню избираш "Start... ->" и те са там, най-долу. Отделно от това, ги има като малки иконки в лентовото меню над търсачката за заглавния прозорец, но не си спомням там ли си бяха поначало или се "появиха" впоследствие...
    Okey...
    Но на старото ICQ можех да си стартирам игрите и да си играя самостоятелно или с някой, който не е в списъка ми.
    Примерно JewelQuest-а е singleplayer, а на другите игри можеше да се избира Easy/Medium/Expert и се играеше с различни опоненти. Това имах предвид, дали има опция да си изкарам игрите, защото прегледах опциите, няма такава за подобно меню /примерно за игрите/ нито пък намерих как да ги стартирам по някакъв друг начин - нещо от типа на ICQ Extra's както бе в 5 версия.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #38

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    абе щете нещете, като сменят протокола пак ( а такива слухове се носят, сривовете от 1-2 седмици насам били от тестовете на новия протокол) ще минете на 6-цата )
    Аз ша си стискам до дупка на QIP, па после каквото сабля покаже.
    Колко пъти вече сменяха протокол, портокал и дъвки - сменяме версията на кип-а и готово.
    Кажете НЕ на бибитканите реклами и адските мегабайти заемана памет.
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Вълчо, разликата е, че ще спестиш от времето за теглене от пощата. А при по-обемен файл и по-слаба връзка, времето наистина е ценно понякога. Но основната идея на тази опция си остава предимството да получиш нещо, което очакваш спешно, но евентуално не си (или има някой друг) на компютъра ти.

    Не искаш някой да ти пише по диска? А като си в Интернет какво мислиш, че става?

    И защо все гледате "тъмната страна" на нещата? Опцийката не е задължителна, просто може да е полезна за някого. Няма лошо в това да я има, нали? Изборът, естествено, е на потребителя.
    За пощата си има пощенски клиенти и тоооолкова много безплатни рор3 и smtp сървъри - не е истина.
    А за размера - има си гугълмейл.

    P.S. В много големи предприятия стана модно да се забранява ICQ, по портове, по протоколи и по не знам какво си. При QIP имате доста по-богат избор за свързване.

    Ползвал съм долго време и трилиан, но заради разни дребни проблемки го поизоставих.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #39

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Като ви чета мненията започвам да си мисля, че ви плащат да рекламирате QIP. Спомних си за едната ми прабаба - живееше на село и не беше стъпвала в града (освен за сватбите на дъщерите си май). Дори когато вече не можеше да се грижи сама за себе си, пак отказа да дойде - не че е живяла в града, но на село било най-хубаво. Дори и на гости не идваше. Другата ми прабаба пък не дава да й се перат дрехите в пералнята - тя можела по-добре да пере от някаква си машина...

    Edit:
    Все пак темата е за ICQ 6 и се предполага тук да се обсъжда настоящата версия. А повечето от вас дори не са я инсталирали, за да я тестват...
    Както вече написах, и аз харесвам QIP и до сега е бил по-удобен за мен, но новите екстри на ICQ, които изброих, за мен са много удобни.

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    А за размера - има си гугълмейл.
    Получавала съм по ICQ файл над 200 MB. Дали ще може да се прати по GMAIL?

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #40

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    ICQ 2003b build 3916
    изчистено от рекламни банери и достатъчно леко
    Следващите версии са прекалено натруфени, а човек ползва само няколко функции в ежедневието си.... останалите си остават "в килера". То така е и с телефоните... пълно с какви ли не функции, а основната - да е телефон, остава на заден план!
    Почитател съм на опростените и изчистени изделия и форми, както и на тясно специализираните.
    Евала! И аз като пробвах какви ли не последващи бози и лимонади, се върнах на него. Ползвам Кюто предимно за работа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #41

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    От два дена имам следния проблем с ICQ 5.1- както си пиша в текстовия прозорец и изведнъж маркера изчезва и текста не се записва, освен тва понякога вместо с enter се изпраща с натискането на друг бутон. Много е досадно, получват се накъсани думи. Не се случва само на мен, ама се чудя дали причината е в това, че трябва да си кача новата кичозна версия 6.0, която е още по-ужасна от 5.1? Е, реших да я инсталирам и нея, ама тя е още по-дразнеща и от забиващото 5.1! QIP не предпочитах до сега, ама явно това ще се промени!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Не е от версията! И при мен е така - забелязах го днес на няколко пъти, нищо че съм с 2003b. Има ли някой идея що за бъгавина е това?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #43

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Аз съм си продал душата на Микрософт в това отношение
    В Windows Live Messenger е истината, не че не ползвам на работа и Кю-то де

    Искам да кажа, че на който не му харесва 6.0 или която и да е версия на Кю-то има богат избор.
    Няма смисъл от спорове. Това е.
    С цялото ми уважение към всички от фирума

    ЕДИТ: с Кю 2003b не съм срещал проблеми до сега

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #44

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от lord_ice
    Искам да кажа, че на който не му харесва 6.0 или която и да е версия на Кю-то има богат избор.
    Няма смисъл от спорове. Това е.

    Темата е конкретно за "ICQ 6.0" и съм я пуснал с идеята да обсъдим точно тази версия, на точно този клиент.
    На който не му харесва, нека си отвори тема "ICQ vs. All" и там да си плюе и спори колкото си иска на кой клиент кое му е по-голямо.

    Междувременно (както и предположих) пуснаха нов "билд" преди 2-3 седмици.
    Ще го тествам тези дни да видя колко от бъговете са оправени (ако въобще са оправени)...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #45

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Една неприятна грешка в Шестицата - при игра на Бойни овце забива, когато пиша на кирилица в "командния ред" долу нещо към опонента. При 5.1 си беше наред. В същото време мога да получавам съобщения на кирилица в прозореца на играта. Звуците от последния билд си ги оставих, защото не са толкова дразнещи като при 5.1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за начало на бизнес
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 16-02-11, 23:38
  2. Ново ICQ
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 24-11-06, 23:52
  3. смяна начало на седмицата
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-05, 21:13
  4. Ново РС HELP.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-11-04, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе