Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

ICQ 6.0 - Ново начало или...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Преди около половин час имах "удоволствието" да разкарам старият "билд" на ICQ 5.1 и да си инсталирам прясната (финална) версия ICQ 6.0 Build 5352. В момента съм с доста омесени чувства. Напълно ясно е, че 30 минути са напълно недостатъчни, за да се тества каквото и да е, но първите ми впечатления са горе-долу приятни. В сегашният си вид клиентът е доста "олекотен" - на пръв поглед ги няма хилядите бутончета и шаренийки (като изключим рекламките), лентовото меню е "опростено" до 2 категории - "Main" и "Contacts" - като подкатегориите в тях са намалени до половина спрямо версия 5.1 (съответно 10 към първата категория и 5 към втората). Всичко е изчистено, подредено, интуитивно. Емотиконките (най-накрая) са анимирани, но макар и променени, са все същите познати личица. Друга новост е наличието на "табове" - т.е., ако си чатите с няколко души, всичко ви е в един чат-прозорец, а различните nicknames са в различни табчета. Самият чат-прозорец е доста поизчистен вече. Още едно приятно нововъведение е, че можете да изпращате съобщение до някого без да отваряте отделен (голям) чат-прозорец - в малко екранче до иконката в "system tray"-я. Както и сами се досещате, тези, а и още много други новости/опции, могат да се настройват или модифицират според предпочитанията ви. Да погледнем паметта обаче... първият шок: 20-30-40-45 МВ... все още тествам защо (и от какво) "кю"-то товари така машината. Опитах се и да проведа разговор, но странно защо 3-4 секунди след конекцията, връзката грубо се разпадаше, и така 2-3 пъти.

    Та в момента съм дотук.
    Споделете как е при вас.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #2

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Само две цъкания с мишката и два натиснати бутона: download, щракане върху сваления файл и, shift + del. Скоростта е супер. :-)
    Майтапът на страна. 5цата я качих преди година и я разкарах със скоростта на светлината. Хем беше тежка, хем трябваше да се краква, за да няма банери, а на всичко отгоре ако се наложеше търсене в базата с 400те ми контакта хващах брада, изпивах си пиенето, обръсвах се и пак хващах брада докато каже, че това което си го мисля, не е там. С 6 вероятно няма и да се пробвам.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    току-що прочетох от теб, че има нова версия .
    ей ся ще я пробвам

    ама - не очаквам да е с нещо по-добра - НАПРОТИВ - очаквам някакви "bug's" от рода да не мога да си пиша с хора използващи по-стара версия - 5.хх ...



  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #4

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Определено е много по-симпатично от по-старите версии на ICQ.
    Дори и рекламите не ме дразнят толкова много.

    И опциите са подобрени - това, което ми хареса най-много е, че някои неща може да се настройват само за определени хора от contact list-a, като например online/offline alert, автоматично получаване на файлове и други.

    Аз съм доволна - харесва ми засега.

    Добавено:

    И още една екстра, която открих току-що - статусите - Invisible+N/A; Invisible+Occupied; Invisible+Away и т.н.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #5

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Симпатично е да , но все пак не може да ме накара да смена QIP

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Преди години приключих с ICQ.Ползвам Миранда,постна,многопротоколна,безплатна,няма банери,лека и с хиляди начини за персонализация.Сигурен съм че даже и с версия 7 Icq ще и диша прахта.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?


    ICQ 6.0 - Ново начало или...?
    Рядка бозица в нова чаша....
    Има продукти, на които може да се сменят много неща, но не и интерфейса....

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    ...или

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #9

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    не съм очарована,нищо особенно

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    ...или
    Връщаш се към по-старите версии, с които си свикнал....
    Навика е велика сила!

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Връщаш се към по-старите версии, с които си свикнал....
    Навика е велика сила!
    под "...или" имах предвид не въпрос, а отоговор на въпроса "ICQ 6.0 - Ново начало или...? ". тоест, пресилено ще е да се каже, че е ново начало. Не е само до навик. Но дори и да реша да си разкрасявам десктопа ще избера последния още необявен Трилиан Астра 4.0.0.39 наличен за момента в mininova.org

    @Ivo - Tommorow... "или... тъжен край". така де не исках да съм многословен ама всички тези придобивки визирани по горе отдавна са default в QIP

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Трансферът на файлове вече се визуализира в чат-прозореца (т.е. спестен е един допълнителен прозорец), но има и друга екстра - може да се извършва инкогнито - дори при затворен чат-прозорец.



    Tommorow... "или... тъжен край".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    абе щете нещете, като сменят протокола пак ( а такива слухове се носят, сривовете от 1-2 седмици насам били от тестовете на новия протокол) ще минете на 6-цата )
    Аз ша си стискам до дупка на QIP, па после каквото сабля покаже.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #14

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Трансферът на файлове вече се визуализира в чат-прозореца (т.е. спестен е един допълнителен прозорец), но има и друга екстра - може да се извършва инкогнито - дори при затворен чат-прозорец.



    Tommorow... "или... тъжен край".
    На старото иця, 2002/2003 имаше екстрата когато правиш файлов трансфер, при условие че вече е започнал, можеш да минеш offline и трансферът продължава. ;-)

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #15

    Re: ICQ 6.0 - Ново начало или...?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @Ivo - Tommorow... "или... тъжен край". така де не исках да съм многословен ама всички тези придобивки визирани по горе отдавна са default в QIP
    И тези също ли ги има в QIP, че не съм ги забелязала?

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    И опциите са подобрени - това, което ми хареса най-много е, че някои неща може да се настройват само за определени хора от contact list-a, като например online/offline alert, автоматично получаване на файлове и други.

    И още една екстра, която открих току-що - статусите - Invisible+N/A; Invisible+Occupied; Invisible+Away и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за начало на бизнес
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-11, 00:38
  2. Ново ICQ
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 25-11-06, 00:52
  3. смяна начало на седмицата
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-05, 22:13
  4. Ново РС HELP.
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-04, 00:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе