Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Проблем с рестарт на PC.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #16

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Искам само да добавя, че проблема е от скоро, от една година съм с инжинера и преди две седмици започнаха проблемите. Ще пробвам довечера предложението на Pat.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #17

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Искам само да добавя, че проблема е от скоро, от една година съм с инжинера и преди две седмици започнаха проблемите. Ще пробвам довечера предложението на Pat.
    Ами това е още един довод в подкрепа на тезата, че проблемът не е поначало в инжИнера. Вижте какво писах в предния си пост по темата.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #18

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Някой пробвал ли е ТОВА?
    И ако отговорът е "ДА", не би било лошо да сподели вЧеПетления.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #19

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Ето какво се получава. Това Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4 е необходимо за създаване на собствена подредба на клавиатурата (променяне местата на буквите при различните подредби по свое , усмотрение). Тези двете "old_phonetic.klc" "old_bds.klc" са пряко свързани с Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4 и е играчка. Истината е рарчето "bul_pho.zip". Сваляте го , стартирате setup.exe , следва кратка инсталация , после close и готово. Свалянето на "Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4" изисква :валидация". Който държи на него да си го свали от mirrors.com по името на файла от страницата на microsoft.
    Преди да се стартира setup.exe- то от на "old_phonetic.klc" махнах всичко що е кирилизатор (в това чиало НЕ СЕ включва Flex Type защото за него си знаем какво прави и съответно не е инсталиран на нито един от коповете в офиса)
    Довърших темата защото се оказа , че доста хора "търпят" рестартирането на компютрите си поради "някаква" причина при превключване м/у подредбите на клавиатурата (най-често фонетичната подредба) , а това според мен е дразнещо. Причините ,както се вижда от предишните постове се свеждат до разлини марки дънни платки и "участието на компютрите в домейн.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    аз съм с кирилизатора на инжинера
    Работя с него от години , в домейн група съм и всчико описано по-горе
    Е нямам проблеми колеги !

    http://free.bol.bg/mrtechno//BGPhon09.zip

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #21

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Да , и аз съм с него и нямам проблем , но при някои има. Та това е за тях , или поне докато не се разбере от какво е.
    Кирилизацията на Инжинера за съжаление има този проблем, независимо дали ползваш БДС или фонетика. Явява се само ако си член на домейн. Мисля, че четох някъде на неговия сайт, че знаел за това, но нямало оправяне според него.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    интересно - на много компютри съм го слагал , но никъде този проблем ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #23

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    В офиса съм с кирилицата на инжинера и имам този проблем - компютъра се рестартира при превключване от ENG на БГ.
    Има някаква последователност в цялата работа -
    След като си зареди машината и се логне потребител всичко си работи много добре докато:

    Ако не си използвал друг език за дълго време (повече от час не си превключвал) - около 30% шанс за рестарт при смяна на език.
    Ако я оставиш да влезне в менюто за LOG ON (SWITCH USER) и след като се логнеш наново - шанса за рестарт при превключване на езика е около 90%
    Ако имаш LOG OUT и LOG ON като цяло - било с различни потребители, било с един и същ, било със SWITCH - рестартиране при смяна на език. От време на време се рестартира само при опита за LOG ON.

    Пробвал съм и друга версия (имаше една по-стара) - същото.
    При чист Win + драйвери + кирилица положението е същото.

    Ако след логването си работиш нормално (активно) и си ползваш смяната на езиците - няма никаква грижа цял ден.
    Това се случва само на една машина. Другите са с друг хардуер (като конфигурации), но със същия набор софтуер и нямат никакви проблеми.
    Слагал съм го и на доста други компютри и никъде не са се оплакали от този проблем.
    Докато не прочетох тази тема си мислех, че проблема е в компютъра, въпреки че всичко друго си работи по ноти.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Ползвам кирилицата на инжинера от години и никога нито аз нито приятели на които съм я слагал са се оплаквали , в офиса всичките машини я ползват и на ден се превключва сигурно стотици пъти и проблеми ........няма. Тези постове направо ме хвърлят в див размисъл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Момчета , я си проверете хардуера и софтуера
    Стънка ако това ставаше често - смятай щяхме да "спим" в офисите на клиентите си !

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #26

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    Mr.TECHNO, и аз съм от потърпевшите.
    Не ми е първа младост компютъра, обаче Windows-a си ми седеше от 2002 година непреинсталиран, Качвани ъпдейти, Сървис пакове и всичко си работеше пушка, и то с кирилизацията на инженера.
    Нещеш ли миналата година по това време някъде ми гръмна харда /Макстор /, смених го със Сийгейт, инсталирах наново Windows-a, Инженерската фонетика и - бам - проблема се появи.
    2 акаунта, User 1 i User2 , пускаш User2, бачкаш си кротко час, два, три, логоутваш се, цъкаш на User1, и още при паролата - BSOD или изобщо не ти дава да въведеш такава, връщаш се при 2-рия узер, излизаш - вече можеш да въведеш паролата, 2 пъти сменяш кирилица-латиница и БАМ - пак BSOD.
    Какво да си проверявам ) Махнах фонетиката на Генади и се оправиха работите вече 9 месеца

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #27

    Re: Проблем с рестарт на PC.

    И при един от нашите компютри се появи този проблем - при превключване англ.<->фонетика -> BSOD. След подмяната на фонетиката на Инжинера с друга не се е случвало.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    1
    #28

    Re:Проблем с рестарт на PC.

    здравейте,аз също имам този проблем с Restart на PC-то,както си човъркам в интернет или слушам музика PC-то се рестартира само,помогнете моля ще съм ви благодарен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Рестарт след рестарт по време на POST
    От IMonev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 01-02-11, 15:49
  2. проблем с рестарт
    От dj_didaka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-09, 13:08
  3. Проблем след рестарт на Windows XP
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 50
    Последно: 17-07-07, 23:35
  4. Проблем при рестарт
    От ivanov_km във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-06, 10:33
  5. проблем с ICQ предизвиква рестарт
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-11-05, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе