Резултати от 1 до 7 от общо 7

Сваляне на текст от снимка как става?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Сваляне на текст от снимка как става?

    Здравейте, трябва ми да си изкопирам една книга. Тъй като ще отнеме доста време да я препиша предпочитам да го направя по лесния начин. Имам скенер мога да я сканирам тази книга, обаче не зная после как да редактирам тази снимка. Един познат преди време ми беше казвал, че ставало на 'адобе рийдър" само, че като не знам...
    Ако някой има понятие как става процедурата ще съм му много благодарен, а и на други хора предполагам, че ще е полезно и за други.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #2

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Не става с Adobe Reader!
    Зависи какво искаш да редактираш,но мисля, че цялостен продукт, който може да и свърши работа, особено, ако има кирилица е ABBY Fine Reader. Но ще трябва да я поразкъкаш и понаучиш. Не става от раз.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #3

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Не става с Adobe Reader!
    Зависи какво искаш да редактираш,но мисля, че цялостен продукт, който може да и свърши работа, особено, ако има кирилица е ABBY Fine Reader. Но ще трябва да я поразкъкаш и понаучиш. Не става от раз.
    Ясно, че няма да стане лесно.
    Други идеи има ли някой?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Аз ползвам ABBYY FineReader 8.0 Professional Edition Доста интуитивен интерейс, няма какво толкова да разучаваш... има и wizard
    Четеш или от скенер, или от файл - снимка, pdf... указваш езика за разпознаване и си готов. Накрая избираш в какъв формат да е експорта.
    Ако имаш затруднения, питай, ще се постарая да помогна

    Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #5

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Ако имаш затруднения, питай, ще се постарая да помогна
    Успех!
    Аз имам едно затруднение.
    Като видях темата и се сетих, че имам една книжка, която скоро ще трябва да върна, но много искам да си я запазя. Бях решила да я сканирам и да пробвам въпросната програмка [ABBYY Fine Reader]. Признавам, че съм очарована! Разбрах как да сканирам няколко картинки една след друга, но не разбрах как да запазя целия текст в 1 документ (.doc). Или е по-лесно да сканирам всички страници в един .pdf и после да извличам текста?

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    Аз имам едно затруднение.
    Като видях темата и се сетих, че имам една книжка, която скоро ще трябва да върна, но много искам да си я запазя. Бях решила да я сканирам и да пробвам въпросната програмка [ABBYY Fine Reader]. Признавам, че съм очарована! Разбрах как да сканирам няколко картинки една след друга, но не разбрах как да запазя целия текст в 1 документ (.doc). Или е по-лесно да сканирам всички страници в един .pdf и после да извличам текста?
    Сканираш цялата книжка, след което стартираш ABBYY Fine Reader, кликаш на иконата за отваряне на файлове и избираш всичко което си сканирала(ако снимките са много отнема време). След това кликаш на "Четене всички"(отново чакане) и накрая кликаш на бутона за проверка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #7

    Re: Сваляне на текст от снимка как става?

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Аз ползвам ABBYY FineReader 8.0 Professional Edition Доста интуитивен интерейс, няма какво толкова да разучаваш... има и wizard
    Четеш или от скенер, или от файл - снимка, pdf... указваш езика за разпознаване и си готов. Накрая избираш в какъв формат да е експорта.
    Ако имаш затруднения, питай, ще се постарая да помогна

    Успех!
    Благодаря за помощта, утре ще пробвам. предполагам, че е лесно...
    Супер сте!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Коригиране на снимка
    От ViK във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 22-08-07, 10:01
  2. Как да побликувам снимка
    От midjis във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-06, 08:52
  3. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 19:42
  4. Снимка на Windows
    От Tores във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 04-04-05, 19:26
  5. Снимка
    От Brrrr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-09-03, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе