Резултати от 1 до 13 от общо 13

ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #1

    ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Здравейте, надявам се, че публикувам постинга си в правилната категория. Благодаря предварително на всички, които ще се включат!!! Проблемът ми е следният:

    Когато включа комплект на микрофон със слушалки в предния панел на компютъра, микрофонът работи перфектно, но само, докато изключа компютъра. Преинсталирах многократно аудио драйвера, предоставен ми в инсталационния диск на дъното на компютъра. Дъното ми е интелско - на Asus P5B-Plus Series. Аудио драйверът се нарича SoundMAX HD Audio. Преинсталирах и драйверите на чипсета и какви ли не други. Имах кодеци на К-Lite, премахнах ги всичките, какво ли не правих, за да го оправя.

    Имам една програма за безжичен пренос на данни през bluetooth, казва се BlueSoleil. Имам си оригинален инсталационен диск и оригинален адаптер. Забелязах, че ми прави проблеми, предполагам, защото има някакъв аудио драйвер за обработка и пренос на аудио файлове вътре в нея, част от инсталацията. Деинсталирах я и нея. Принципно, при включване на блуутут, явно излъчването е много силно, защото включвам физическия преходник в едно от предните USB-та, до входовете за микрофон и слушалки. Ок, и нея деинсталирах. Тя има мисля, че някакъв виртуален аудио драйвер, но ако го няма СоундМАКС ХД Аудио, не се чува звук само от него.

    Уиндоус винаги ми казва: "this device is working properly". Мисля, че проблемът започна, когато едни субтитри не ми се отвориха на кирилица и си промених регионалните езикови настройки, премахвайки английски както език за повечето настройки, вкл. и разпознаване на глас. Още тогава ми излезе съобщение за някаква грешка в хардуера или нещо подобно, което, докато не му дадох, "ок", не ме остави на мира. Ок, какзвам си, промених настройките, махнах и преинсталирах FlexType (може и да е глупаво, но се зачудих какво да правя)!. Не знам, дали това е бъг в Уиндоуса, но честно казано не ми се преинсталира отново, защото го правих преди няколко седмици и не мога да записвам всичко отново на дискове. Компютърът е нов, всичко си върви ок...

    Моля ви, кажете ми някой имал ли е подобни проблеми и как мога да ги отстраня. Още нещо, на контрол-панела на SoundMAX HD Audio, до настройките на микрофона, се появява един удивителен като знак, който казва, че микрофона трябва да е в "няма" позиция. Не знам защо!!!???!!!

    Ще съм благодарен на всякаква информация и помощ! Мерси на всички!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #2

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Всъщност, забравих да кажа какъв е точно проблема. Не се чува нищо по микрофона, а само някакво бръмчене и автоматино генериране на шум. Поне това чувам на саунд рекордера. Освен това, ако компютърът прави нещо, в смисъл тормози се, има някакъв паралелен шум (напрежение), съответващо на натовареността...

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Нещо много "омазана" е тука работата. Много неясни неща. Съмнявам се , че някой ще се наеме да даде съвет или препоръка. Този бъг ми прилича на един мой отпреди време. На мен ми изчезваше звука и то когато си поиска. Преинсталиране на драйвъри не помогна. Не знам на какво се дължи , претърсих регистрите , какви ли не "фокуси" се опитах да направя - нямаше никакъв ефект. И познай? Преинсталирах Уина.
    BTW защо имаш това "странно и ненужно софтуерно животно" флекс тайп"? Не ти трябва , пък особено ако си с ХР , можеш да имаш сериозни проблеми с доста неща.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Добре де, това при предния панел, а отзад като боднеш какво става?
    Щото пък аз съм имал случай - сръчен 'майстор' сложил буксата за микрофона не там където и е мястото, а я беше боднал на левия канал.
    Познай дали се чуваше нещо
    даже не е зле да го отвориш и да откачиш сегашните кабели

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Цитат Първоначално публикувано от eye_contact
    Не се чува нищо по микрофона, а само някакво бръмчене и автоматино генериране на шум.
    откога слушаш на микрофона

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    що ли си мисля че са му пуснали 5+1 системата и каквото и да правиш се чува бучене

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #7

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Благодаря на всички. Микрофонът си работи перфектно, примерно преинсталирам аудио драйвера, проверя, дали има звук, всичко на 6, и като изключа компютъра, същото отново.

    Буксите са си добре, микрофонът си е на мястото, същото и за слушалките. Може би трябва да се обадя в сервиза, компютърът е на по-малко от 1/6 от гаранцията, но не ми се занимава с глупости и то, за един микрофон. Ок, ще преинсталирам Уиндоус, XP e, със service pack 2, но защо ги дава тези грешки. Според мен, проблемът е софтуерен или софтуерно-хардуерен, откъде да знам. въпреки това, много ме е яд, а питах супер хакери и не знаят за какво говоря...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    потърси за други драйвери /по-нови или по-стари/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    ако работи и след рестар не иска - 100% скапан WIn !, или някаква гадина

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #10

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Значи, съветвате ме да преинсталирам Уиндоус, така ли да разбирам? Не ми се искаше да се стига дотам, но явно ще трябва

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    може и да греша- нека и други да кажат

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #12

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Репейрнах Уиндоуса, не ми стигна волята да затрия всичко на дисковете и да го преинсталирам, преинсталирах аудио драйвера и го инсталирах отново, но след рестарт пак нямаше нормален звук, а някакво бръмчене. Един познат ми каза да си деинсталирам аудио драйвера и да използвам някакъв системен аудио файл. Ще пробвам и така. Мислех да пиша и на Analog Devices, които правят този тип драйвер, но още не съм го направил...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: ПРОБЛЕМ с микрофон!!! Вероятен бъг в драйвъри или дъното!

    Repare WinXP не винаги помага.
    С аудио като имам проблем инсталирам наново win - поне няма да инсталвам два пъти


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с драйвъри за лаптоп
    От hot_stepper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-10, 16:13
  2. Panasonic CS/CU-E9BKP - вероятен проблем с вътрешният вентилатор
    От i_iliev84 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-10, 21:35
  3. Проблем със звукови драйвъри
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-07, 11:40
  4. Вероятен проблем с TFT монитор?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-05, 11:22
  5. Проблем с новите драйвъри Forceware 56.63
    От никой във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 28-03-04, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе