Резултати от 1 до 9 от общо 9

Вероятен проблем с TFT монитор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Вероятен проблем с TFT монитор?

    Имам от няколко месеца монитор LG 1730P
    Работи си добре, само че забелязвам, че понякога горе долу на седмица един два пъти при стартиране на компютъра монитора се вкл. и се вижда в момента на зареждане на БИОС, после идва ред на картниката на уиндоуса и после остава черен екрана. Лампичката на монитора свети зелено но е черен екрана. Оправя се като изкл. и вкл. после монитора и веднага ми показва десктопа. Уиндоуса е преинсталиран и явно не е от него.
    Няккави идеи?

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Явно го прави при смяна на резолюцията. Тогава ти отказва. Като го изключиш и включиш тръгва директно на новата резолюция.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Ами явно си е повреден монитора. Занеси го на сервиз. А преди това може да го пробваш на друг компютър дали пак прави така.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Имал съм едно две такива TFT-та...мисля че е някакво забавяне при смяна на резолюция. Ако само това е забележката ти(@saint056a) към работата на твоето TFT, не мисля че е проблем.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Според мен, Windows е включен да работи в режим, който не се поддържа от монитора. Имам впредвид най-вече Refresh Rate. Това, че при On/Off все пак образа се появява, може да означава и друго - монитора успешно се справя и с по-висок режим, т.е. монитора е по-хубав от очакваното. Не го познавам този модел, но същия ефект по същите причини съм го срещал при други модели.
    По всяка вероятност 1730 означава, че това е 17" монитор, чиято физическа матрица е 1280х1024. Най-добре е Windows да се превключи "логически" на такъв режим и да се експериментира с Refresh Rate. Не знам обаче, дали трябва да се започва от 60Hz или направо 75Hz. Повечето 17" които съм виждал са за 75Hz, като например AOC LM-729 работи добре при 75Hz, но при някои от партидите на същия модел не работи на 60Hz

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Ами само това е проблема и то не го прави всеки път и само при началното стартиране на компа де. И аз си мисля че е точно при смяна на резолюцията та се чудя какво да направя. Иначе си работи на 60 Hz. Иначе при смяна на резолюциите под уиндоус няма никакви проблеми.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Ами остави го на 75Hz за по-дълго (1-2 седмици) за да се разбере дали това е причината.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    45
    #8

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Ако монитора е с повече от един вход (както виждам е с 2) и е сложен автоматично да разпознава сигнала (активния вход) се получава това забавяне при смяна на режимите, защото обхожда всички входове. Влез в менюто и го сложи да стои постоянно на този вход, който използваш. Скоро се занимавах с едно TFT с 3 входа и установих, че е от това. Бавеше се по 10 секунди докато излезне от режим "monitor off". В менюто трябва да има нещо като "Auto Detect Active Input - ON/OFF" Пробвай, може и при теб да се окаже от това...
    Този монитор има DVI - ако и видеокартата ти има е за предпочитане да го изплозваш пред аналаговия. При DVI херците (60Hz) не се сменят и всичко работи далеч по-добре.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re: Вероятен проблем с TFT монитор?

    Ами да използвам DVI. Но проблема не е в бавене а при зареждането на уиндоуса понякога просто угасва и се оправя само с рестарт на монитора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-E9BKP - вероятен проблем с вътрешният вентилатор
    От i_iliev84 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-10, 20:35
  2. Отговори: 12
    Последно: 27-09-07, 14:18
  3. Проблем с монитор
    От remualdo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-06, 15:17
  4. Проблем с монитор
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-05, 09:14
  5. Проблем с ТХО на монитор IBM
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-04, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе