Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с Double Layer дискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #1

    Проблем с Double Layer дискове

    Здравейте.
    Дали някой може да ми помогне.....много ще съм му благодарен

    Проблема е в това,че в последно време немога да запиша 8.5GB диск тъй като записа просто спира където си иска.Преди малко и 4-ят диск отиде в кофата.Така е с CopyToDVD,Ashampoo,Nero.Три от дисковете бяха HP и един Memorex.Записвал съм ги на 2.4x ,ъпдейтнах и фърмуера,устройството е LG GSA-4163B

    Ето и малко картинки

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    вземи си едно RW и екпериментирай на воля - по-изгодно ще ти излезе

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #3

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Проблема е само при 8.5GB дискове а RW от тях незнам въобще да има,с 4.7GB проблеми нямам.

  5. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #4

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    някакъв нов компонент да си сменял или добавял в компютъра си (при мен проблема дойде от недостатъчното захранване)

  6. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #5

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Като гледам, ти е време за смяна на записвачката. Моята е същата, но още държи, малко съм записвал явно... НР медиите не се спогаждат с нея грам. Ако ти прави проблеми и с презаписваеми двд-та, работата е ясна. Имам предвид като запишеш, дали се четат после.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #6

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Цитат Първоначално публикувано от MoPcKu
    някакъв нов компонент да си сменял или добавял в компютъра си (при мен проблема дойде от недостатъчното захранване)
    Абсолютно нищо не съм пипал по хардуера.

    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Като гледам, ти е време за смяна на записвачката. Моята е същата, но още държи, малко съм записвал явно... НР медиите не се спогаждат с нея грам. Ако ти прави проблеми и с презаписваеми двд-та, работата е ясна. Имам предвид като запишеш, дали се четат после.
    Ами като се замисля - доста и презаписваеми съм изхвърлил защото в един момент или не се записват,или не се четат,и понякога отдолу виждам една малка точка там където е спрял записа,все едно е прогорено мястото.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #7

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Проблемът не е софтуерен!
    Тази записвачка не е лоша, но е доста капризна. Особено по отношение на двуслойните дискове.
    Съветвам те да се ориентираш само към дискове Verbatim.



    ...А, да! - няма безплатен обяд.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #8

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    Проблемът не е софтуерен!
    Тази записвачка не е лоша, но е доста капризна. Особено по отношение на двуслойните дискове.
    Съветвам те да се ориентираш само към дискове Verbatim.

    ...А, да! - няма безплатен обяд.
    Май да,и двуслойните за напред ще са само Verbatim както от месеци ползвам еднослойни само от тях.Но и от Verbatim има едни Индийски които са пълни боклуци,та като купувам гледам да са Тайванските

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    Аз имам и LG GSA-4163B, ползвам я за основна - май е на две годинки вече, мързи ме да й търся гаранционната карта. Бая DL-а съм записъл досега - предимно HP-та, както и Traxdata - първите DL дискове в Метро. Като цяло съм доволен от HP-тата, въпреки че имаше една партида, около 30% брак - или се скапва по време на записа, или след това verify-я не минава. Същата партида обаче ми правеше проблеми и на един NEC. На Verbatim почти не съм писал, че в наш'то село са по-скъпи от колкото заслужават, иначе като цяло са най-читави, спор няма.. Имаше едни дискове - червени DL от Метро, мисля че бяха R-DATA или нещо подобно - големи боклуци. И на LG-то, и на NEC-а, всеки втори изгърмя, добре че взех само 10 бройки за проба...
    Memorex не са ми попадали.

    P.S. все пак се поразрових - LG-то е купено на 28 януари 2005-а година, ще чукне 3 годинки значи. В общи линии не го жаля - почивен ден няма... да чукна на дърво, работи си перфектно.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #10

    Re: Проблем с Double Layer дискове

    То и моята ще чукне 3 годинки Март месец ,та може и да е на път към вечните ловни полета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 22-07-14, 14:08
  2. DVD Double Layer - DVD Player
    От Malone във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-09, 17:38
  3. Отговори: 10
    Последно: 13-04-05, 21:59
  4. ПРОБЛЕМ С ДИСКОВЕ /CD/
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-11-03, 10:03
  5. Layer 2 ili Layer 3 swich
    От alexandro във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе