Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Алтернатива на Интернет Експлорер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #16

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Ето това имам при мен, ползвам без проблеми, слагам картинка:

    Нямам нищо против Firefox, сам застъпвам концепцията за разширяемост, одобрявам и самата идея за АЛТЕРНАТИВА. Дразнят ме обаче религиозните, чието отношение и склонност към изкривено мислене и манипулиране на доводите е в състояние да обърка мнозина. Парадоксът е, че именно те обсебват "алтернативата", обявявайки я за "единствената алтернатива", което е - сещате се, глупост! Опитвам се да разделя предимствата на програмата от голямата доза сляпо преклонение пред нея.

    А трябва да си именно кьорав, за да не забележиш, че той:
    1. не е толкова малък - вижте колко памет гълта от старт
    2. не е толкова бърз - вижте колко лепкаво и със закъснение реагират менютата на "web-базирания интерфейс", що за глупост. рендващия енджин на gecko също е бавен и скован - вижте закъснението при преоразмеряване на страниците, native zoom няма и не може да има и според самите разработчици, впечатлението ми от цялото усещане при работа е, че ако тази програма беше оптимизирана като хората, щеше да скача 4 пъти по-бързо. само че "междуплатформен" и "оптимизиран" се карат май?
    3. не е толкова надежден - заслугите, които му приписвате са идеите на авторите на разширения, чието добавяне обаче винаги може да компрометира целостта на програмата - има Safe Mode, нали?

    Ако се върна към примера с автомобилите, има такива, за които ABS и въздушни възглавници не са "екстра".
    Ако пък се върна към разширяването - абе мисля си що да не напиша много бърза и лека програмка "Hello World", а с помощта на плъгини да може да прави симулации на ядрени експлозии и генетични експерименти

    Въобще защитниците на "единствения добър" ми напомнят на преклонението пред windows XP на тези, дето си блъскаха главата с 98-цата чак до самото му излизане. А изказвания от сорта "нокиа е мерцедесът на телефоните, мерцедеса е нокиата на колите" смятах за запазена марка на доста по-пъпчиви форуми, в които не влизам

    И накрая все пак по същество - съветвам автора на темата да се насочи към 3-тата версия на Firefox, подобрени са доста неща, "бетата" да не го плаши!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #17

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    @XIIID: Абе братче, кажи кой е този скин ? Убих се да го търся из темите , ама тц. Едно време Макстона го бях нацапал така и много добре си ми седеше, ама с'я с лисицата нещо не мога да е докарам на цвят.

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #18

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Цитат Първоначално публикувано от oddi
    @XIIID: Абе братче, кажи кой е този скин ? Убих се да го търся из темите , ама тц. Едно време Макстона го бях нацапал така и много добре си ми седеше, ама с'я с лисицата нещо не мога да е докарам на цвят.
    NASA Night Launch:
    http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=547498
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4908

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #19

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Много си прав за мегабайтите, и лепкавостта. Само да не беше толкова удобен с пългините, веднага го хвърлях

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #20

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    //offtopic
    Що се карате за глупости, човек искаше алтернатива и още преди доста постове я получи, не му манипулирайте мнението и го оставете сам да избере. Очевидно по някаква причина сменя IE...
    То беше IE или Mozilla, Mercedes или други, Nokia или други, ми я земете ми кажете каква паста за зъби използвате, че да зема да сменя доставчика на пасти за зъби, покрай темата за алтернатива на IE....

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #21

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    //offtopic
    Що се карате за глупости, човек искаше алтернатива и още преди доста постове я получи, не му манипулирайте мнението и го оставете сам да избере. Очевидно по някаква причина сменя IE...
    То беше IE или Mozilla, Mercedes или други, Nokia или други, ми я земете ми кажете каква паста за зъби използвате, че да зема да сменя доставчика на пасти за зъби, покрай темата за алтернатива на IE....
    Respect, пич, много си прав! Увлякохме се. Абе, отивам да си измия зъбите...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #22

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Аз да споделя, че иделен браузер според мене няма. Аз лично винаги ползвам 3-4 различни. Ползвам ги като алтернатива един на друг. Главно ползвам Мозила, но все пак и тя се запъва понякога. Когато се запъне минавам за конкретния сайт на Опера или на ИЕ. Иначе използвам предимно Мозилата, защото ми е най-удобна за използване, но това не означава, че е най-добрата или, че не се спъва и тя някъде. В крайна сметка не виждам защо на един комп да няма повече от един браузър след като заемат само по 20-30 мв от паметта на ХДД.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Ние не се караме, а спорим с аргументи.
    И един виц за разведряване на обстановката: Отишли едни хора на съд. Единия станал и казал каквото има да казва и съдията му рекъл - Прав си. Станал другия, съдията го изслушал и рекъл - И ти си прав. Тогава скочил един от адвокатите и рекъл - Ама г-н съдия, не е възможно единия да е прав и другия да е прав, и съдията му рекъл - И ти си прав.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #24

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Покрай развихрилата се шумотевица за бета версиите на всичките браузърчета реших да ги изпробвам и аз. Първо свалих Сафарито...готина работа, апълска, кеф на душата...викам брех хубаво е, харесва ми...поцъках няколко дни с него ала открих че не всичко което би трябвало да работи, работи (знам че е бета ама имаше проблеми с джаваскриптове разни което не ми хареса), после изскочи Операта, колко бърза била и тн...давай я насам шефе и нея да я подушим...разцъках я и останах доволен доста, ала нещо ми се струваше че бави сайтовете някакси, не знам странно чувство...викам абе тука има нещо гнило и Операта си го отнесе....и сега какво? Ами нищо, пуснах си Лисичко, отидох на страницата с плъг-ините и свалих всичко което ми беше харесало от другите браузъри...мисля че няма какво да коментирам. За мен най-добрия е този който мога да си го тунинговам точно както на мен ми харесва.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #25

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    На мен също ми харесва повече как Firefox зарежда страниците - някак по-чевръсто изскача съдържание на екрана, последните версии на Opera се позамислят нещо, позабозиха работата от 8-ма версия насам.

    При цялостно изтегляне на страница трансферът си е нормален, обаче в началото зяпаш половин секунда празното, ако си нямаш друга работа Ако пък си имаш - е, смятам да ви демонстрирам какъв размах може да се постигне при по-сериозно натоварване, а именно там личи мощта на интерфейса и колко ефективна може да бъде работата. Тези от вас, които си цъкат по 7-8 странички може и да не четат по-нататък.



    Такааа... вижда се, че може да групирате страниците в отделни прозорци, всеки с различна подредба - примерно подреждане на "табовете" отстрани, много удобно за голям брой страници и широки дисплеи. Всяко прехвърляне става динамично или впоследствие - насъберат ви се бая резултати от търсене - бам - влачите си ги в друг джам (има страничен йерархичен списък с всички прозорци и табове, грабите оттам).

    Така си организирате тематично отворените страници - човек рядко рови в мрежата само за едно нещо. Няколко нови bookmark-а в подгрупа се отварят с един enter върху нея, не цъкаш 10 пъти като див... За страница с много линкове в нея за отваряне или точене едновременно - списък с линковете, маркирате много наведнъж, пускате и забравяте. За цялото това разхвърляне можете да съхраните цялото множество отворени неща като сесия, а не да треперите да не ви затвори някой нещо или да съхранявате отметки до полуда.

    Вижда се вградения mail-клиент, много мощен, проверява и дърпа сам по pop3 протокола, проверявам пощите си само с ctrl-K. Download manager (и torrent клиент също) - върши си работата, за повече от 10-тина едномвременни задачи обаче кой знае защо открай време някои запецват и си иска ръчен resume

    За всяка страница поотделно може да се спират/пускат Java, Flash, GIF анимациите и звука - спестява доста досада, по подразбиране флаша и анимираните картинки съм забранил освен при нужда (рядко се налага), това позволява да си оставиш много неща отворени, без браузъра да ти смуче ресурси на фон - все още успявам да си изсекна носа без многоядрен процесор

    Ако пък си джиткам флаш-игричка в твърде малко прозорче идва на помощ zoom-a на страницата - не успявам в никой друг браузър да си увелича работното поле. Zoom и Fit to Width идват на помощ и при много страници с мравешка подредба, както и превключването в user page style, когато някой web-идиот е решил, че тъмносив текст на светлосив фон е "мноо яко". Смяната на размера на буквите (барабар с цялата страница и интерполацията на изображенията) става В ПЪТИ по-бързо от фокса, особено личи при дълги списъци и сложна структура на страницата.

    Като недостатък мога да спомена, че напоследък опера необяснимо "замлъква" за секунда-две, без cpu usage или претоварен нет - става на час 1-2 пъти. Стабилността иначе е солидна, крашове по-рядко от месец дори при яко товарене.

    Това е част от нещата които исках да ви покажа. Идеята ми е, че функциите, с които пристига една програма, не се делят на "такива, които искам да махна" и "да сложа" - това са нещата, с които тя може да доразвие начина ти на работа и да ти даде нови идеи и размах. При инсталационен файл, съдържащ всичко това, и то по-малък от фокса без никакви екстри, не разбирам за какво пестене на ресурси трябва да става дума - който иска само да се изживява като тунинговащ GOLF-а си явно си няма по-интересна работа с компютъра

    При философията "търсене на плъгини" можеш да търсиш само нещо, за което вече имаш идея, така че има опасност да пропуснеш много полезни работи просто защото не ти е хрумнало дали "има такова нещо". А много от идеите в браузърите идват от opera - тя е МНОГО стара, има 16-bit версии за windows 3.11, табове, жестове и други чудесии има много преди mozilla (говоря за оригиналната бозила, много пък преди firefox) - на това дължите част от изобилието разширения за firefox!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #26

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Не отричам че особенно Операта бие Лисичко по основни фукции, за БързоНабиране не бях си и помислял преди да я кача...поддържам мнението че трябва да си критичен към продуктите които ползваш и не трябва сляпо да ги поддържаш до дупка...Бях страшно близо да зарежа Лисичко в полза на Операта, ала открих че мога да дабавя в Мозилата това което й липсва...Гъфкавост е основен показател в моята система на оценяване...Тук везните се обръщат в другата посока защото за Лисичко просто има повече добавки...Ех ако можеха всички браузъри да се обеденят в един .... (и да анатемосат АктивХ за ерес)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #27

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    По принцип на мен мозилата ми зарежда едни и същи страници по-бързо от операта. Просто включвам Операта или ИЕ, когато някое конкретно приложение не ми се отваря с Мозилата, освен това бутоните са ми по-удобни, но това е въпрос на вкус. Едно време бях фен на Нетскейп и си използвах предимно него, след което той почна да се задъхва и минах на Мозилата. Освен това не знам защо при отваряне на нов таб в Мозила, той не се отваря автоматично, което е добре, защото например при едно търсене в Гугъл мога да си отворя няколко резултата в табове и след това да ги гледам един по един, докато при операта при отваряне на нов таб, автоматично операта превключва към него и така ако искам да отворя 10-на таба трябва да си играя постоянно да се връщам към началната страничка. Конкретно това за табовете при Мозила си има настройка, вкоято си избираш как да се отварят те - дали веднага или просто да се зареждат, докато същата настройка не я намирам в Операта и това е една от причините да я ползвам по-рядко. В това отношение поведението на ИЕ7 е подобно на Мозилата само, че нещата стават малко по-бавно.

  16. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #28

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Пробвали ли сте IE7proSetup_2.1. Май е събрано доста от добрите неща на другите браузъри в него. Не го ползвам често но вече се хващам че посягам от време на време да отварям проблемни стараници с него.
    http://www.ie7pro.com/?language=bu тук има инфо за него.

  17. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #29

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    ...при операта при отваряне на нов таб, автоматично операта превключва към него и така ако искам да отворя 10-на таба трябва да си играя постоянно да се връщам към началната страничка...
    Просто цъкаш на линка със средния бутон на мишката и таба се отваря отзад. То е така и при фокса. (или със shift+ляв цък)

    А иначе наистина няма да е лошо да сподели някой опит с други решения.
    Специално шапките на IE - Maxthon и AvantBrowser доста ми харесаха, но не съм ги ползвал интензивно. Мисля, че ще са доста сполучливи за тези, които не искат да напуснат IE-лагера.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #30

    Re: Алтернатива на Интернет Експлорер

    ъъъъ, ами аз имам само два бутона на мишката, среден нямам...освен това при мозила shift+ляв бутон на мен ми отваря в нов прозорец, а не в нов таб. Аз новите табове при мозилата ги отварям с десен бутон->Open Link in New tab, сега всъщност видях, че алтернатива на това при Опера е десен бутон->Open in background tab, докато Open in new tab ги отваря директно, което ме объркваше.

    Иначе от ИЕ-базираните браузъри съм ползвал също Flash Peak Slim Browser и Avant Browser като мога да кажа,че Avant е добро решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уидоус експлорер
    От Johny22 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-10, 01:06
  2. Temp - файл на Интернет експлорер 8.0
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-09, 14:53
  3. Проблем с експлорер и ........??!!
    От 4i4o Man4o във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 05-04-07, 17:30
  4. Проблем с уиндоския експлорер...
    От MoPcKu във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-07, 11:59
  5. Проблем с Интернет Експлорер 6 SP1+
    От D3BEP във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-04, 13:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе