Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Свързване на gsm и pc през bluetooth

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #1

    Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Взех си нов телефон(SE G502)и понеже в комплекта няма кабел си купих и един син зъб та да си го свържа с компа.Нещо обаче не успявааааааааммм.
    Инсталирах драйверите.Включвам синия зъб(да му е.а и зъба) на телефона и давам отметка за видимост,после ръгам и зъба на компа в usb-то и отварям програмата(BlueSoleil).Давам и да търси друго устройство и тя намира телефона и се изписва и модела му (G502),след което щракам на него и от позволените действия избирам "file transfer",след което ми иска парола на компа и на телефона давам една и съща парола и чакам да стане чудо ама не става.На 10 пъти ще ми изпише ,че връзката е пропаднала а на 11-тия ще вземе да се свърже(и иконката на програмата в лентата става зелена),ноооооооо да не си помисли някой че става нещо?ТЦ тц.Отваря ми друг прозорец на който се вижда някак папка на с име "памет" или "карта памет"(нямам карта с памет на телефона) и като щракна на нея забива.Пробвах и със Sony Ericsson PC Suite 4.0 и на нея същата история.Разпознава телефона като G502,давам им паролите и малко след това връзката прекъсва или въобще не се осъществява.Някякви идеи кво става? [:anx:]

  2.  
     
  3. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #2

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    На дисплея на телефона не ти ли изписва паролата за достъп?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    изписва и въвеждам същата като на компа

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    А с програма за самия телефон не пробва ли връзка?

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    На мен ми се струва, че правиш нещата както трябва. Виж, за телефона (или зъба) не се знае... Понеже си пробвал с 2 програми, ще приема, че миризмата не е оттам. Я на първо време пробвай да сдвоиш и прехвърлиш нещо от/към друг телефон, проверено работещ. Ако може, ще се вади зъб, ано не, тичаш до сервиза. Хрумва ми, че IVT Bluesoleil се лигави понякога ако не работиш като administrator, ама тия като мен не са много...

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А с програма за самия телефон не пробва ли връзка?
    тц, тц, и Black Adder не дочита условието на задачката... "Пробвах и със Sony Ericsson PC Suite 4.0 и на нея същата история..."

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Black Adder не дочита условието на задачката... "Пробвах и със Sony Ericsson PC Suite 4.0 и на нея същата история..."
    Посипвам си главата с пепел

    От друга страна се сещам, че другаря didarai не е написал, с като каква операционна система е всъщност, и дали пък някоя Антивирусна или FireWall подъл не е качил, та да му правят живота лесен и да се конфронтират с благия БлюТут

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    И освен това, ако е с XP или Vista последното нещо, което трябва да прави е да инсталира външен софтуер. Независимо дали на Bluesoliel или WIDCOMM.
    Но затова е хубаво първо да се пита.

    Вградените драйвери във Windows, макар и невероятно са като слънце в сравнение с горепосочените два.
    Сега ще има малко недоразумения и много въпроси, защото софтуера на Bluesoleil е "закачил" телефона на един виртуален порт, пък Windows на друг и очевидно ще трябват настройки, които отдалече не стават.

    Модела на Bluetooth? "Чипсета" му какъв е, като какъв го познава Windows?

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Провери си дали портовете ти съвпадат, т.е. порта на компютъра през който искаш да осъществиш връзка да е същия, който си задал на телефона.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #9

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    С ХР съм.Преди да инсталирам драйверите ръгнах зъба в порта(на който обикновено е уеб камерата)и съветника не намери драйвери.След инсталацията от диска на дивайс менаджера се появява блутут като устройство.AVG ми е антивирусната файеруола е Уиндоуски.Пробвах и със самсунг(а и с тяхната програма също)резултата е същия.Между двата телефона няма проблем при прехвърлянето.За портовете дали са такива каквито трябва- не разбирам чак толкова.Минава ми през акъла че зъба не е както трябва нещо ама тогава защо ще открива и разпознава телефона и при искането на паролата явно се намират

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Какъв е Bluetooth?
    Изчключи Firewall поне докато тестваш, после си прецени.

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #11

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Компютъра използва порт (врата), през който се свързва с телефона.Телефона от своя страна също ползва порт, през който се свързва с компютъра.Номерата на портовете трябва да съвпадат, т.е. и компютъра и телефона трабва да използват един и същи порт(врата) за връзка помежду си.В софтуера за безжична връзка има такава опция за указване чрез кой порт да се свържат телефона и компютъра.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Да ви кажа проблема може да е в марката не талефона. Ериксоните правят проблем с Блусолеил. Вярно, че човека е пробвал с друг софутуер и пак същото. Аз лично съм виждал как ериксон се еб**а с блутута, докато с разни нокии нямаше проблеми.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    @didarai - нещата не са сложни а само специфични. Аз съм с Sony Ericsson P1i и Sony Ericsson PC Suite 1.5.26. С USB нямам проблеми, докато един ден поисках да пусна блуто за синхронизация. Ударих като теб на камък. За да не разводнявам с патилата си ето решението което при мен работи, а се надявам ще проработи и при теб.
    1. Сдвояваш, код на PC-то, код на телефона и избираш service to use: Serial Port: m-Router Conectivity. При мен му лепва COM40 по подразбиране. И след това му даваш име и шорткът на деска.
    2. Инсталираш Sony Ericsson PC Suite. Стартираш. Горе трябва да да има Tools -> m-Router Configuration -> Advanced settings. В избраните портове по принцип след инсталация стои само infrared. Под този прозорец има Additional Com ports. Кликаш на View и от левия списък с налични портове местиш в дясно COM40 или този който си избрал при сдвояването. Close. Оставяш Sony Ericsson PC Suite отворен.
    3. Кликваш на името което си дал при сдвояването от т.1 с десен и connect. След секунда отворения Sony Ericsson PC Suite ще изписка че е свързан.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #14

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Тия настройки къде ги правя че нито на телефона нито на компа имам идея къде са?

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #15

    Re:Свързване на gsm и pc през bluetooth

    Уффф, къде го вкарахте човека, не му стига неговия си проблем, то не бяха портове, файъруоли, антивируси, МАРКАТА на телефона (поне само модела да беше обвинил julian, ми то цялата марка, ама какво да чакаш от хора с "разни нокии") и прочие градски легенди???
    Изтървахте само дефрагментация дали е правил!

    На колегата му се разпада връзката при елементарен файл-трансфер, нито е мрежова, нито се прави синхронизация, та да се лигави с ком-портове и стени... Системата му осъществява връзката, значи и от хр-то не е...

    Я качи някоя друга версия на солеила (3-ката последните са доста надеждни и леки, не сбозват XP-то като предните. бягай от тая мазня 6-цата, нищо интересно няма в нея освен размера)
    А, и пробвай зъба на друг компютър!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на ДВД през скарт към ТВ.Въпросче
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 05-09-11, 13:25
  2. Не мога да изпратя файл през bluetooth!
    От angel44e във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-10, 18:36
  3. Проблем със свързване на sony ericsson k510, v630 bluetooth
    От saint056a във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-07, 10:43
  4. интернет през bluetooth
    От glowndark във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-06, 01:24
  5. GPRS през Bluetooth
    От alexb във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-06, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе