Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Гледане на 3D side by side

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #16

    Re:Гледане на 3D side by side

    За съжаление не мога да си редактирам първия пост, но ще пиша тук. Намерих начин да се подкарат субтитри и на филми на които двата кадъра са слени вече. Следните редове ги добавяте във play.avs:

    Код:
    function LeftRight3DSubs(clip c, string sub) {
    	return StackHorizontal(LanczosResize(LanczosResize(Crop(c, 0, 0, c.width / 2, c.height), c.width, c.height).textSub(sub), c.width / 2, c.height),LanczosResize(LanczosResize(Crop(c, c.width / 2, 0, c.width / 2, c.height), c.width, c.height).textSub(sub), c.width / 2, c.height))
    }
    
    v = DirectShowSource("D:\downloads\The Last Airbender 3D 2010 480p BRRip XviD AC3-LTRG\The Last Airbender 3D 2010 480p BRRip XviD AC3-LTRG.avi")
    
    LeftRight3DSubs(v, "D:\downloads\The Last Airbender 3D 2010 480p BRRip XviD AC3-LTRG\The Last Airbender 3D 2010 480p BRRip XviD AC3-LTRG.srt")
    За повече информация какво ви трябва, за да гледате филма погледнте първия пост.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #17

    Re:Гледане на 3D side by side

    3DSubtitler е програмата за създаване на 3D суб.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #18

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman
    3DSubtitler е програмата за създаване на 3D суб.
    Здравейте,отскоро съм собственик на плазма Panasonic 55 VT30. Пуснал съм кабел HDMI от компа да си плейвам филмчета. Имам няколко филма 3D side by side - плейвам ги с ArcSoft TotalMedia Theatre 5 и CyberLink PowerDVD11 , филмите тръгват (някой с единия - други с другия плеър ) ... Проблема ми е с субтитрите - свалям си 'обикновенни' буквички (поради липса на други) ... Свалих си въпросната програмка 3DSubtitler - посочвам за конвертиране файла ".srt" - след конвертирането се получават 3 нови файла - ".idx" , ".sub" и "XML Document" - преименувам ги както е фима (".mkv" файл-а) - в една директория ... И пак НИЩО .... Това са ми настройките на програмката : http://img15.imageshack.us/img15/5716/87259730.png

    ... нещо да не съм пропуснал ?!????

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #19

    Re:Гледане на 3D side by side

    Здравейте.Аз гледам 3D SBS през плеъра на телевизора с HDD на USB-то.Плеъра се държи много добре,отваря почти всичко.Като пусна 3D филм субтитрите се позиционират и изобразяват добре,но някак се губят в 3D то.Поиграх си и вградих във филма обикновени субтитри,но ефекта беше същия.С 3D субтитри е по-добре,но ако изкачат много напред се напрягаш да местиш погледа ту към надписите,ту към действието.Та въпроса ми е - Вие как гледате 3D филми.С обикновени или стереоскопични субтитри.Ако са вторите на какво разстояние са от телевизора (виртуално разбира се).Напрягат ли ви субтитрите.Ето един пример как са при мен.За да ви излезе коректно,обърнете Л/Д на Д/Л.Качил съм и едно клипче в youtube.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1
    #20

    Re:Гледане на 3D side by side

    Аз също гледам 3D филми с помоща на външен HDD и плейара на телевизора (Samsung UE55C8000), видеото върви перфектно, но имам проблем с плейването на субтитрите, слагам ги в папката с филма, с еднакви заглавия са, и са формат .ass, обаче не тръгват и не мога да си обясня защо...моля, ако някой има идея как да се справя с проблема да даде съвет!?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #21

    Re:Гледане на 3D side by side

    Здравейте... В по горния пост писах за програмата 3DSubtitler , чрез която конвертирам обикновенни титри към 3Д ... При TotalMedia Theatre 5 - показва че има заредени БГ букви - НО не ги показва - зареждам ръчно - изписва (от менюто за суб. ) БГ2 - пак нищо ... CyberLink PowerDVD11 - поне за мен е 'плеър-боклук' , не можеш да заредиш буквички (пуска само ако са вградени)... Реших да пробвам с КМ Плеър-а (на екрана на компа) - пуснах 3D side by side филм - показаха са и буквичките (които TotalMedia Theatre 5 не показва) ... плъзнах плеъра на 2-я монитор (Панасоник-а) и ТВ-то си разпозна 3D сигнала и буквичките са ОК

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #22

    Re:Гледане на 3D side by side

    Здравейте
    Аз също гледам 3D филмите си с Тотал Медия-та, но проблеми с възпроизвеждане на субтитрите досега не съм имал. Без каквото и да е конвертиране - в 2D, както ги свалям от тракерите или сайтовете за субтитри. Пробвах и в 3D с този клип от Аватар в по-горният пост, но определено не ми допадна местенето на погледа към изнесени напред субтитри и картината назад в дълбочина.
    Възможно е и да си внушавам, но при пълната режисъорска версия на Аватар /тази, която даваха в кината, плюс изрязаните сцени/ във формат Over/Under, 3D ефектите са много по-ясно изразени от старата side by side, която излезе преди месеци в тракерите. И двете версии са с резолюция 1920 на 1080, разбира се. За тези, които не са разбрали още, в Арената вече е наличен и 3D BL диска на Аватар, но без БГ субтитри. Вероятно същият релииз, наличен в руските тракери от месеци.

    За side by side, over/under и 3DBL на Аватар - http://hdfile.ru/421-avatar-2009-bdr...x-blu-ray.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #23

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Аз също гледам 3D филмите си с Тотал Медия-та, но проблеми с възпроизвеждане на субтитрите досега не съм имал. Без каквото и да е конвертиране - в 2D, както ги свалям от тракерите или сайтовете за субтитри.
    Какво имаш в предвид .... Пускаш 3D филм с Тотал Медия-та и пускаш 2D титри - както ги сваляш от сайтовете и тракерите (защото 3D тирти там не съм срещал).... и всичко ти е ОК ?!?

    .... А за 3D филми , дайте някой тракер ... Аз в момента свалям от тук - http://www.3dtorrents.org/index.php ... Ако не можете да се регистрирате - имам 3 Invites - бих помогнал

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #24

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от nafplio
    ... Ако не можете да се регистрирате - имам 3 Invites - бих помогнал
    nafplio, ако имаш свободни покани, ще съм ти много благодарен да удариш едно рамо за регистрацията ми. raziel66@abv.bg
    От сума ти време опитвам да се вредя там. Е, няма радост и това е!

    Относно питанката ти за 3D филмите - да, субтитрите за риповете на 3D BR си ги възпроизвежда Тотал Медия-та без никаква допълнителна намеса от моя страна.
    За добавяне на БГ субтитри за филми на 3D BR намирал съм програми за редакция и въвеждането им към останалите езици налични в дисковете, но още не ми е оставало време да експериментирам.

    Ето линкове с инфо и препратки към нужните програми за редакция на 3D BR структура.

    http://84.27.10.123/3DSubtitler/manual.aspx

    http://www.videohelp.com/tools/BDedit



  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #25

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    nafplio, ако имаш свободни покани, ще съм ти много благодарен да удариш едно рамо за регистрацията ми. raziel66@abv.bg
    От сума ти време опитвам да се вредя там. Е, няма радост и това е!
    Колега , опитах но ми изписва това :
    (raziel66@abv.bg)
    This e-mail address already exists in our database.

    ...да не би да се е получило с регистрацията ти (преди) ... Погледни пак и ако НЕ пак ще опитам

    п.п. днес пратих една 'покана' , Ти си втория ... остава още една
    Поздрави

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #26

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от nafplio
    Колега , опитах но ми изписва това :
    (raziel66@abv.bg)
    This e-mail address already exists in our database.

    ...да не би да се е получило с регистрацията ти (преди) ... Погледни пак и ако НЕ пак ще опитам
    Поздрави
    Преди минути пробвах и нищо! Дава ми само екрана за купуване на VIP пакетите.
    Честно да ти кажа, не мога да стопля каква е хавата там.
    Направих си регистрация поне преди месец, но до днес освен до меню "контакти" и това за платеният достъп, нищо друго не мога да избера.
    Изписва ми - добре дошъл едикой си, което в нормалните тракери означава, че съм се логнал. И до там!
    Да не ме допуснат до регистрация, поради техни си измишльотини някакви, го разбирам, но да съм на линия без достъп до торентите, такова чудо не съм виждал досега.

    п.п. Току що пробвах пак и ето резултата:
    "The email address raziel66@abv.bg was not found in the database."
    Коментара е излишен!






  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #27

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66

    "The email address raziel66@abv.bg was not found in the database."
    Коментара е излишен!





    Ок... Получи се ... Преди малко пробвах отново и всичко си е ОК ... Ако се оправиш пиши - от моя страна няма проблеми
    Поздрави

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #28

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от nafplio
    Ок... Получи се ... Преди малко пробвах отново и всичко си е ОК ... Ако се оправиш пиши - от моя страна няма проблеми
    Поздрави
    Още веднъж, едно голямо Благодаря, nafplio, за поканата и отделеното време!
    Всичко вече е тип-топ! Свалям с пълна скорост!

    п.п. Не знам още, дали имам права да пращам покани, за да мога и аз да съм полезен на колегите!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #29

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от Oric
    .Като пусна 3D филм субтитрите се позиционират и изобразяват добре,но някак се губят в 3D то.Поиграх си и вградих във филма обикновени субтитри,но ефекта беше същия.С 3D субтитри е по-добре,но ако изкачат много напред се напрягаш да местиш погледа ту към надписите,ту към действието...С обикновени или стереоскопични субтитри.Ако са вторите на какво разстояние са от телевизора (виртуално разбира се).Напрягат ли ви субтитрите...
    Здравейте, както 'Oric' е написал по-горе, при 3D филми с титри - ефекта на 3D-то се губи , освен ако не знаете английски и не ползвате буквите ( е ,аз не съм един от тези ) ... Някъде четох че е възможно да се добави AUDIO поток към филм - намерих това : http://softvisia.com/download.php?view.1543
    Искам да попитам някой ползвал ли е нещо от сорта ?!? И как става всичко (че става -става... в 3dtorrents има и аудио пакети на други езици за някой филми - но няма БГ ) :

    ... а и от къде могат да се намерят (или извлекат ) такива добавки 'файлове' ???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    27
    #30

    Re:Гледане на 3D side by side

    Здрасти nafplio, бг аудио за филми трудно ще намериш, единствения вариант е да гледаш СБС филми със бг субс, в общия случай субтитрите за 2Д релиси пасват на 3Д релиси. Ето ти тул за тази работа http://84.27.10.123/3DSubtitler/

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Whirlpool Side by Side Проблем с щракане
    От metivd във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-13, 22:01
  2. Как се гледа 3D Side by Side филм с PowerDVD 12?
    От radibg2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-12, 16:33
  3. Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 22:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 19:08
  5. Мнения за хладилниците Side-by-side на Daewoo
    От Mashina във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-09, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе