Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59

Гледане на 3D side by side

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1

    Гледане на 3D side by side

    Ако някой го дразни гадния Stereoscopic Player, а иска да си гледа 3D фимчетата на телевизора side by side, ето аз до какво решение стигнах след няколко часа ровене и пробване на какво ли не

    Идеята е да се ползва AviSynth за да се разположат двата видео потока един до друг. За да бъде това възможно ще ви трябва мако софтуер и по точно:

    1. AviSynth - http://sourceforge.net/projects/avisynth2/
    2. Pantarheon 3D AviSynth Toolbox - http://www.pantarheon.org/AviSynth3DToolbox/zip/
    3. Shark007 пакет от кодеци - http://shark007.net/ (включва ffdshow, сплитери и някои и други благинки)
    4. Плеар, който да подържа системните декодери (всеки става, без такива като VLC)

    Подготовка. Инсталирате AviSynth. Отваряте зипа на Pantarheon 3D и всички файлове които са в папката ги изсипвате в C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins.



    Инсталирате кодеците Shark007. Отваряте настройките избирате H264 и цъкате да използва:




    Създавате текстов файл и примерно с ноте пад вкарвате следните редове:
    Код:
    ## Deep Sea
    lv = DirectShowSource("D:\3d\Deep.3DBD\Deep.Sea.3DBD.LEFT.1080p.D.D.5.1.x264-SWEMUX.mkv")
    rv = DirectShowSource("D:\3d\Deep.3DBD\Deep.Sea.3DBD.RIGTH.1080p.D.D.5.1.x264-SWEMUX.mkv")
    
    
    LeftRight3DReduced(lv, rv)
    Записвате файла, като play.avs. [img][/img]За да гледате филма това файлче го отваряте в някой плеар. Winboz Media Player става, като след доста тестове установих, че с него най-добре се гледа.

    Тази процедура е тествана и работи на Winboz 7, компа е вързан по HDMI към телевизор Samsung 40C750.

    Вместо LeftRight3DReduced може да се използват и други команди, по-подробно може да ги разгледате тук http://www.pantarheon.org/AviSynth3DToolbox/.

    Edit: Така успешно подкарах и субтитри

    Трябва ви този плугин http://sourceforge.net/projects/guli...les/VSFilter/. Слагате го пак в plugins папката на Avisynth.

    Разликата в командите е следната:

    Код:
    ## Deep Sea
    lv = DirectShowSource("D:\3d\Deep.3DBD\Deep.Sea.3DBD.LEFT.1080p.D.D.5.1.x264-SWEMUX.mkv").textSub("D:\3d\Deep.3DBD\sub.srt")
    rv = DirectShowSource("D:\3d\Deep.3DBD\Deep.Sea.3DBD.RIGTH.1080p.D.D.5.1.x264-SWEMUX.mkv").textSub("D:\3d\Deep.3DBD\sub.srt")
    
    
    LeftRight3DReduced(lv, rv)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #2

    Re:Гледане на 3D side by side

    А кажи сега и кои филми да гледаме и всичко ще е супер.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #3

    Re:Гледане на 3D side by side

    Аз гледах: Alice In Wonderland, Cloudy with a Chance of Meatballs, Monsters vs Aliens, Deep Sea. Алисата беше най-впечатляващ, както и документалния Deep Sea.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #4

    Re:Гледане на 3D side by side

    А от къде ги свали, извинявай че така питам ама от 4 месеца го имам телевизора (Samsung 40C7000) и един филм не съм изгледал още, поне играя на PS3 на 3Д игри.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #5

    Re:Гледане на 3D side by side

    От http://hd-torrents.org/ ги свалих. Там ги има в общи линии всички излезли до момента 3D-та.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #6

    Re:Гледане на 3D side by side

    Всичко стана както трябва с инсталирането на софтуера, но проблема е че супер много насича с който и плеър да го пусна, пробвах от два компа един лаптоп и един настолен но разлика няма.
    Ако имаш някава идея от какво може да е ще се радвам да споделиш.
    Относно http://hd-torrents.org/ преди свалях от там но сега нещо не става.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #7

    Re:Гледане на 3D side by side

    За насичането нямам представа от какво е, аз съм с доста мощна машина и не сече изобщо. Има и друго, на колко херца ти е настроен HDMI към телевизора? При мен ако го пусна на 24Hz и се омазват всички плеари и "сече" (не синхронизира добре). Ако е от това пробвай да го пуснеш на 50Hz или 60Hz. Другото е че аз имам видео карта с DXVA подръжка, твоята каква е?.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #8

    Re:Гледане на 3D side by side

    При моите опити Media Player Classic Home Cinema е супер без никакви играчки с Avisynth, пробвал съм само трейлъри от www.biohemmet.se.
    Youtube 3D също няма грешка.
    Опитвам да пусна 3Д Blu ray ISO, но PowerDvd въобще не плейва, a Total Media Theater ми пуска анаглифен вариант - говорим за последните версии на 2-та плеъра - със 3д модулите. С WinXP/Win7 и GF9500 съм, не с последните драйвери, но очевидно поне някои софтуери могат прекрасно и без тях. Някой има ли предложения какво бъркам или просто да чакам да ми писне и да си взема нова НВидиа

    Едит: пробвах всички настройки за 3Д, успявам само анаглифен (по дефолт) и checkerboard или презредово (ако го избера) да пусна, при опцията за 120hz 3д дисплей ми пуска пак анаглифи в total media theater

    Edit: Предполагам си иска софтуер за 3Д БлуРей (3D TV Play, който за съжаление не се предлага все още без 3D Vision) иначе avi и mkv с Media Player Home Cinema си се плейват през PC. Това е явно положението засега.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    36
    #9

    Re:Гледане на 3D side by side

    Всичко направих,но иска да попитам,дали става с обикновенни филми от Замунда с формат mkv.Направих файла който трябва да се вкара заедно с филма в програмата.но разлика на лаптопа не виждам.Искам да попитам,като се вкара файла в плеъра,трябва ли филма да се размаже,или си остава същия?
    Става дума да гледам 3д на Samsung 40C7000.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #10

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от rsync
    Едит: пробвах всички настройки за 3Д, успявам само анаглифен (по дефолт) и checkerboard или презредово (ако го избера) да пусна, при опцията за 120hz 3д дисплей ми пуска пак анаглифи в total media theater

    Edit: Предполагам си иска софтуер за 3Д БлуРей (3D TV Play, който за съжаление не се предлага все още без 3D Vision) иначе avi и mkv с Media Player Home Cinema си се плейват през PC. Това е явно положението засега.
    За да работи този режим (120Hz, както грешно са го кръстили ) ти трябва HDMI 1.4 видео карта. Примерно ATI 5000-6000 серия или Nvidia 400-500 серия. Аз си взех ATI 6850 и мога да гарантирам, че работи. За Nvidia не съм сигурен как стоят нещата. Като им видях mini HDMI изхода и като прочетох, че май ще искат пари за драйвера, а и редовните им проблеми с вързването на TV тотално ме отказаха от Nvidia (пък последно време само ATI си взимам, последната ми беше Nvidia 6600GT и я бях взе заради Лайнукс).

    А иначе като качество на картината срямо режимите в които се губи част от резолюцията (всички останали ) разликата е огромна. Много по-изострено е всичко, пък и работи както трябва в 24Hz режим при, което с пусната интерполация от телевизора ефекта е поразителен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    24
    #11

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    За да работи този режим (120Hz, както грешно са го кръстили ) ти трябва HDMI 1.4 видео карта. Примерно ATI 5000-6000 серия или Nvidia 400-500 серия. Аз си взех ATI 6850 и мога да гарантирам, че работи.
    ...
    Много по-изострено е всичко, пък и работи както трябва в 24Hz режим при, което с пусната интерполация от телевизора ефекта е поразителен
    Благодаря за отговора, тоест с АМД/АТИ ти работи без допълнителни драйвери като Iz3D така ли?

    НВИДИА предлагат 3dTV Play, за което искат $40. То би трябвало да дава 3Д и в игрите тоест да прави допълнителни сметки, въпросът е дали само с WHQL драйвера Блурей ще работи, при положение че не е игра и точно такива сметки не са необходими.

    Доколкото разбирам и при 3Д Блурей се правят сметки, защото левия фрейм се изчислява спрямо десния (примерно) но мислех че плеър софтуера ги прави тези сметки, на наличния хардуер, без да е необходим специален режим на видеото. Странно и защо праща стереоскопична картина от 3д рип, може би защото риповете съдържат по 2 независими фрейма за ляво и дясно. Това са просто размисли де въпросът е в началото

    А вторият въпрос - как се нарича опцията за интерполация при теб, аз бях останал с впечатлението че 3ДБД е прогресивен формат поне при 1080, та може би говориш за нещо малко по различно?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #12

    Re:Гледане на 3D side by side

    Iz3D драйвера е за игри и искат пари за него. Предполагам, че Nvidia искат пари за драйвера им за игри.

    При 3D blu-ray никакви сметки не се правят има двата кадъра (ляв и десен) отделно. При всички методи освен HDMI 1.4 и тоя който е през кадър се губи резолюция от филма. Примерно ако гледаш 1920x1080 и го пуснеш side by side левия кадър става 960x1080 и десния също толкова.

    Под интерполация имам в предвид режима на телевизора, който добавя кадри Motion Plus, TruMotion, некав мошън шит При добавянето на кадрите по принцип се получават по-плавни (според някои хора по-нерални) движения и като за 3D е перфектно.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #13

    Re:Гледане на 3D side by side

    TotalMedia HDCam for 3D
    програма за събиране на 2 кадара на анаглифен и за видео също. Недостатъка е че не можи да събира няколко клипа в един цял

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #14

    Re:Гледане на 3D side by side

    До колкото разбирам, посочените варианти са за 2 файла- лев и десен, а ако файла е един.3D.Half-SBS.mkv,

    как става номера със субтитрите?

    Плейването става всякак, от обикновен плеър, като на тв-то се пуска 3D-то на SBS,
    до PowerDVD 10, като при него само се слагат и пускат очилата,

    НО субтитрите и при двата варианта се показват и на ляв и на десен екран, и като са в режим 3D екрана е един, а субтитрите си остават на лява и дясна страна, и дори се застъпват почти върху целия екран и остават не-четими.

    при Half-OU.mkv- няма проблим със субтитрите.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #15

    Re:Гледане на 3D side by side

    Цитат Първоначално публикувано от 0ldman
    До колкото разбирам, посочените варианти са за 2 файла- лев и десен, а ако файла е един.3D.Half-SBS.mkv,

    как става номера със субтитрите?
    М да това е само ако са ти отделни файловете. За един файл не знам как може да стане. Мога да прегледам какво може да се прави с тоя плугин за събтитрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Whirlpool Side by Side Проблем с щракане
    От metivd във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-13, 23:01
  2. Как се гледа 3D Side by Side филм с PowerDVD 12?
    От radibg2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-12, 17:33
  3. Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 23:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 20:08
  5. Мнения за хладилниците Side-by-side на Daewoo
    От Mashina във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-09, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе