Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 418

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #391

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    За хората с по-стари компютри /с видеокарти, които не потдържат 3D vision/, които не могат да подкарат 3D blue ray филми има решение /макар и до някъде компромисно/. Ето какво е нужно:

    1. Свързвате компютъра с hdmi 1.4 към телевизора, с настройка само към телевизора или clone display /най-добре ТВ да е основен дисплей/
    2. На компютъра инсталирате най-новата версия на
    TotalMedia Theatre и му правите следните настройки:
    * В General Settings: Always Play 3D movie in 3D mode - отметнато;
    * Always play movies and video files in 3D mode - отметнато;
    * Отдолу от опциите избирате Line Interleave;
    * От таба Viewing Environment избирате Micro-Polarized 3D LCD;
    3. От 3D настройките на телевизора избирате последната. /
    Важи за пасивната 3D технология на LG/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #392

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Да поразмърдам малко темата.

    Понеже наскоро си инсталирах последната стабилна версия на XBMC (13.0 Gotham) за WIN ми направи впечатление разпознаването и поддръжката на 3Д mkv релийзи във формат SBS и OU с външни idx+sub субтитри.

  4. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #393

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Да поразмърдам малко темата.

    Понеже наскоро си инсталирах последната стабилна версия на XBMC (13.0 Gotham) за WIN ми направи впечатление разпознаването и поддръжката на 3Д mkv релийзи във формат SBS и OU с външни idx+sub субтитри.
    Здравей колега ! Искам да те попитам това XBMC (13.0 Gotham), само за Win7 ли е ? И ако не става за XP, дали може със старата версия на XBMC да си пускам филми на 3д ТВ по безжичната мрежа ?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #394

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Това пък как го реши, че е само за седмица?!?!?! Дърпай смело и инсталирай.

    Download | XBMC

  6. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #395

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Това пък как го реши, че е само за седмица?!?!?! Дърпай смело и инсталирай.

    Download | XBMC
    Ок. А за 3д филми ще стане ли, както например си ползвам сега Mezzmo server ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #396

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Ок. А за 3д филми ще стане ли, както например си ползвам сега Mezzmo server ?
    То и с предишните версии имаше функция на DLNA-сървър, но по отношение на субтитрите - греда.
    Имах предвид, че с 3Д поддръжката евентуално би могъл да се ползва като външен плеър (при HDMI връзка с телевизор), обаче междувременно установих, че ако се ползва някой от 3Д режимите на XBMC - графичните 3Д (idx+sub) субтитри излизат четворни.
    По принцип не го ползвам за гледане на 3Д филми, тъй като имам ММП.

    XBMC (особено с добавките в XBMCHUB надстройката, която също има нова версия, между другото) е удобен за гледане на онлайн филми, но това вече е за друга тема...
    Този пост е редактиран от podredko; 15-05-14 в 17:53.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #397

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Това 3Д на ХБМЦ е пълен ххххх аз го чаках доста време понеже го търкалям на линукс, но не става. Хубавото е, че като включиш 3д режима имаш вече 3д интерфейс на менюта и т. н. в старите версии като излезе меню и телевизора връщаше 2 д режима, но тук при пуснато 3д според мен обърква нещо, картината е размазана и според мен не показва правилно ляв/десен горен/долен екран и субтитрите както казахте вече се сбозяват. Ползвайте си го без тази функция, то и до сега въртеше 3Д сбс и оу съвсем прилично.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    1
    #398

    Отговор: Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте взех си 3D телевизор SAMSUNG може ли да ми предложите програма с която да запиша субтитри на 3D филма на флашка , файлът е mkv.

  11. N@M
    N@M е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #399

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте! Имам LG42LB670. Но не мога да си настроя 3 Д-то. Когато пусна 3 Д чрез вградения в телевизора плеър, филма е с добро качество, но липсват субтитри. А когато пусна през компютъра със HDMI кабел, има субтитри, но пък филма е някак си размазан. Просто качеството е отвратително. Мисля си дали не е от видео картата на лаптопа - AMD/ATI Radeon 5600/5500. Mоля ви за помощ, защото не мога да се изкефя на телевизора, а го купих главно заради 3 Д филми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #400

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Вградения в телевизора плеър не поддържа 3Д субтитри (двойката файлове sub/idx). Пробвай да заредиш обикновените srt.
    Прегледай по-назад в темата, както и в тази
    Гледане на 3D side by side

  13. N@M
    N@M е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #401

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Вградения в телевизора плеър не поддържа 3Д субтитри (двойката файлове sub/idx). Пробвай да заредиш обикновените srt.
    Прегледай по-назад в темата, както и в тази
    Гледане на 3D side by side
    Благодаря Подредко! Пробвах на два филма обикновените srt, на единият тръгнаха, на другия не. Но все пак е напредък. Ще прочета всичко което е написано по форума и дано да успея да подкарам и динамични субтитри. Ако може с още нещо да помагаш, ще бъда благодарен

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    5
    #402

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте колеги,
    искам да си изплача и моята мъка, и да помоля за помощ ако е възможно.
    Имам проблем с пускането на iso файл в 3D режим.
    Телевизора ми е Samsung 3D UE40F6670 с активни очила (то май самсунг нямат пасивна технология де, но....). Очилата ми стават активни (т.е. заработват) само ако сработи 3D режима на телевизора. Нямам overscan опция на телевизора.
    Плеъра който ползвам е TMT 6.6.1.190
    Видео картата ми е AMD Radeon HD 5450 (със 3D съпорт - според производителя)
    Кабела ми е HDMI 1.4
    Настройките на плеъра са ми:
    General Settings:
    - Always play Blu-ray 3D movie in 3D mode - чекнато
    - Always play movie and video files in 3D mode - чекнато
    - Auto Detect Source File Layout - чекнато (защото пробвах със Line Interleave но без резултат)
    Viewing Environment:
    - AMD HD3D Technology - избрано (пробвах с Micro-polarized 3D LCD - но получих размазана картина без възможност да бъде разпозната от телевизора като 3D картина)
    Звук имам
    Картина също, но в 2D, а не очквания 3D режим.
    Телевизора го правя primary display и тогава се опитвам да пускам каквото и да било.
    Преди известно време бях свалял един релйиз на Avatar (не си спомням точно кой, защото го изтрих), на който имаше даже меню (със избор на сцена, избор на език, както е нормалия диск за физически BR player), и можеше да се избира 2D/3D режим. Но когато изберех 3D, получавах някакво съобщение от рода на - "Вашия Blu-ray player не е съвместим ..." или нещо от сорта. Тогава реших, че нямам шанс със iso рипове на филми, но след като прочетох тази тема, реших да опитам пак.
    Вчера си свалих 2 филма за проба:
    - Captain.America.The.Winter.Soldier.2014.1080p.3D.BluRay.AVC.DTSHD.7.1-PHX
    - Noah 2014 3D Blu-ray Remux MVC DTSMA 7.1-AYU3D
    но пак без резултат... Филмите тръгват на 2D с чудесен звук и картина, но 3D - не... Не насичат, няма разминаване на звук и картина, но ....

    Така, че моля Ви, ако някой може да помогне, ще съм много благодарен.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #403

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    А телевизора ти разпознава ли 3Д образ докато е на десктоп, без да си включил плеъра? Нямам идея как е с ати картите, на нвидия от графичния интерфейс на драйвера минаваш през един уйзард и след него, телевизора вече разпознава десктопа като 3Д и включва режима. След това вече пускаш плеъра. Не зная как е тмт, аз май ползвам пауър двд, но постановката е следната: самият плеър има настройка за 3Д, какъв вид и т.н или автоматично (абе нещо подобно) отделно самият блурей диск има режим 2Д и 3Д, като не е задължително, може този който е събирал исо-то да махнал единият стрийм, това се прави за удобство, купуваш си филма и го гледаш на 3Д или 2Д, както предпочиташ. Та тази скоба я отворих, за да знаеш, че може в плеъра на няколко места да имаш избор режим.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    5
    #404

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    А телевизора ти разпознава ли 3Д образ докато е на десктоп, без да си включил плеъра?

    Виж това не съм го тествал... Но по принцип - без да има пусната картина (в 3D режим) не съм сигурен, че телевизора ще реагира (в смисъл, то може да се пусне ръчно на 2D->3D режим и телевизора да се опита да обърне картината с неговия филтър, или аз сам да избера типа на картината отогоре/отдолу или отляво/отдясно, но нали не е това идеята, а пък и то като е само 2D освен с неговия филтър, другите нямат особена полза). Иначе, аз нямам такъв wizard като на nvidia за 3D... Имам лаптоп, освен десктопа който е предимно за домашно кино (Lenovo Y500, nvidia GT650 x2 SLI mod) и като гледам на неговите настройки, има някакъв 3D таб за такива монитори...
    А и още нещо - като гледам 3D mkv или нещо друго от компа на телевизора със mpc - нещата се случват (телевизора изкарва менюто за 3D режим и ми предлага съответно вида на картината - отогоре/отдолу или отляво/отдясно, а аз мога и да не избера нищо от това и да изляза...)
    Т.е. тук проблема ми е (може би), в някоя тънкост или трик при пускането на такъв формат, с такъв плеър...

    Благодаря Ви.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #405

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Ти риповете доло/горе ляво/дясно можвш да ги глвдаш с какъв да е плеър. Обаче 3Д блуреите предлагат друг тип 3Д.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 28 ПърваПърва ... 1725262728 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-12, 00:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 17:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 23:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 17:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе