Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By raziel66

Проблем със звука на говорителите на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #1

    Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Здравейте на всички

    Първо искам да благодаря, че сте ми помагали не веднъж. Аз като момиче, не разбирам особено и честно казано пиша тук само, когато имам проблем. Но винаги вашите съвети са ми помагали.

    Та ... да си дойда на думата Днес използвах слушалките, за да говоря по скайп. След като ги махнах, нямаше звук от говорителите. Изчетох доста информация преди да пиша тук. И пробвах какви ли не варианти. В настройките всичко е наред, драйвърите съм ги ъпдейтнала. Пробвах и със system restore. Струва ми се, че проблемът е от жака за слушалките, но честно казано нямам идея какво да правя. Когато пускам скайп, се чува звук.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    Когато пускам скайп, се чува звук.
    Звука от скайпа се чува от колоните или от слушалките? Ако се чува от колоните, слушалките включени ли са през това време или не? Ако не, то когато ги включиш откъде се чува звука?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    вътре в жака най-вероятно контактната пластинка се е поизкривила и все едно постоянно е включено мъжкото на слушалките

    пробвай с малко повече ряз да ги мушкаш и вадиш (разбира се, без да стигаш до крайности )

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Shienar - Звукът, когато пускам скайп се чува от говорителите, слушалките не са пуснати. Когато пусна слушалки, се чува през тях.
    Fear me - Мисля, че си прав, защото ми се стурва, че стои постоянно в режим слушалки, въпреки че избирам "speakers", опитвах така както казваш, но не тръгва.

    Мерси за съветите

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    +1 и от мен за предложеното от FearMe. Възможно е буксата да се е замърсила и пластинката да задържа. Ако с включване и изключване на жака не стане можеш да опиташ с фенерче, насочено към буксата и тънък неметален предмет (например клечка за зъби) да поразместиш МНОГО ВНИМАТЕЛНО пластинката вътре. Препоръчително е това да става при изключен лаптоп и извадена батерия.

    Буксата отвътре изглежда горе-долу така:

    jc115.gif

    Опитай и сподели после има ли промяна.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    Днес използвах слушалките, за да говоря по скайп. След като ги махнах, нямаше звук от говорителите...

    Fear me - Мисля, че си прав, защото ми се стурва, че стои постоянно в режим слушалки, въпреки че избирам "speakers", опитвах така както казваш, но не тръгва.
    Извенете, ако ви се стори несериозен коментара ми, но това че сте избрали speakers не е достатъчно за включването им. Избранато устройство за възпроизвеждане трябва да се направи по подразбиране, за да влезе в сила промяната. При включване на слушалките - звука тръгва от тях автоматично, но не и при изключването им.
    Същото важи и при свързване на лаптопа с друго устройство - телевизор, например.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #7

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Shienar - Пробвах това, което казваш, но нямаше ефект. А може и да не съм достатъчно сръчна. То е много малка дупчица, аз никаква пластина не видях, просто ей така си ръчках.

    raziel66 - Преди съм нямала проблеми, винаги, когато махна слушалките, звукът от говорителите е тръгвал автоматично.

    Може да е супер елементарен проблем, но аз да не го забелязвам. Сега ми направи впечатление, че когато пуснах слушалките и избрах Volume Mixer, след това избрах headphones и тръгнах да намалям или усилвам звука, за секунди се чуваше звук през говорителите.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Разбирам ви, но това че "нещо" досега е работило на даден компютър, а вече не, понякога е в реда на нещата, колкото и банално да звучи.
    Бихте ли споделили, като отворите "устройства за възпроизвеждане", звука към кой изход /устройство/ визуализира системата? Дори и да не е активен /избран по подразбиране/ индикатора му вдясно би трябвало да работи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #9

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    В момента съм на работа, но доколкото помня, като избера Playback, се появяват говорител и слушалки, аз слагам отметка на говорителя и избирам set as default.
    Надявам се, че за това питаш.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Да, това имам предвид.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #11

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Ще го водя на доктор, май
    Благодаря за съветите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Предполагам, вече сте пробвали с рестарт. Преди да го занесете в сервиз, може да опитате с преинсталация на драйверите за аудиото.
    Случвало ми се е Уиндоус да ъъъ "забрави" за управлявано от него устройство, и с преинстация на драйверите му, да се реши проблема.
    Успех.
    blackberry одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #13

    Отговор: Проблем със звука на говорителите на лаптоп

    Всичко пробвах, един приятел също го погледна и определено си трябва сервиз. Но благодаря за помощта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със звука!!!
    От stefan_sv във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 24-09-11, 13:43
  2. Проблем със звука
    От coolmaster89 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 27-08-09, 19:22
  3. Проблем с звука
    От d8i3a7n във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-04-09, 21:09
  4. Проблем със звука
    От nasko_sz във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 05-12-05, 19:14
  5. проблем сьс звука
    От dor4o във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-03, 01:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе