Резултати от 1 до 14 от общо 14

проблем със дъно:думнали кондензатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #1

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Така:преди известно време компа ми почна да забива,все по често,докато един ден го отворих и установих че няколко от тиа кондензатори около процецорчето са се издули,и от тях дори тече нещо

    То е ясно че ще се взима ново,но все пак защо би се получило това?

    И дали могат да се оправят тия и къде?

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Получава се защото им е дошло времето. Ако се справяш с поялника, няма нужда да купуваш ново дъно. сменят се лесно. Ако не се справяш пък, отиди в някоя фирма - те ще ти ги сменят.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Получава се защото им е дошло времето. Ако се справяш с поялника, няма нужда да купуваш ново дъно. сменят се лесно. Ако не се справяш пък, отиди в някоя фирма - те ще ти ги сменят.



    <div align="right">Originally posted by silverfox*-*16/10/2004*:* 20:48:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    според фирмата - струва м/у 5-15-20 лв :



    - най-добре при приятел [^]




  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #4

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Как така дошло?Ми дъното е на има няма година,септември му изтече гаранцията,а и е Асус!

    Не ми се вярва да е от само себе си

    Но ще го занеса в понеделник да го погледнат,дано е само от конденаторите

  6. silverfox
    Guest
    #5

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Само от тях е най-вероятно. Случва се доста често. Пък и какво като е ASUS. Да не се произвеждат специални кондензатори за ASUS [8D]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #6

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Докато във Гигабайта и Акорпа примерно конденаторите са си КЕА-2,то в Асуса са поколения напред(по принцип)и това е една от причините цената да му е такава

    както е казано всяко зло не иде само[:D]

    Силверфокс,не им е дошло времето,особено на година



    Зашо няй-често разсъхват кондензаторите около сокета?Има си причина,и тя е ЦПУто

    Не случайно във съвременните дъна си има опция подтискане на високочестотните хармонични съставни;при тия високочестотни комутации на ток 30-40 ампера високочестотния хармонияен състав е огромен(не дай си боже да си клокнал професора)

    Именно това поражда ПОСТОЯННО моментни свръхнапрежения;точно те са причината9основната) за скапването на кондензаторите,че и понякога на релулаторите на У

    Другата причина е отделената от професора топлина,ве пак тия кондензатори са електролитни,и работят до към 40-45 грд,а много често около тях е над 50...и електролита съхне!

    Другата причина е захранването:НЕЗАВИСИМО марково или не:нито едно няма ВЧ крайни филтри,говоря за десктоп захранванията

    Все пак това са импулсни устройства,съдаващи силен ВЧ спектър(обяснил съм го по горе),лично аз съм имал най големи поражения от Антек 480В :дъно,карта,монитор и памет

    Разбира се 'Спецовете" с голямо С ше ти кажат всичко е от захранването,ако си беше купил марково нямаше така да стане,КОНДЕНЗАТОРИТЕ И БУБИНИТЕ МУ БИЛИ МАЛКИ!!!:вятър и мъгла

    Крайните ЛЦ филтри имат друга цел,ама кво да им обяснява човек на тях които не са учили никога електотехника и пасивни двуполюсници[^]



    Колкото до смяната:имаш ПМ

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Просто ги смени или отиди да ти ги сменят. Не ползувай дъното с тия кондензатори, защото гръмне ли някой всичко заминава !

    Една година е малко време така че потърси причината ДПетров цяла лекция ти изнесе []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    проблем със дъно:думнали кондензатори



    Другата причина е отделената от професора топлина,ве пак тия кондензатори са електролитни,и работят до към 40-45 грд,а много често около тях е над 50...и електролита съхне!

    На КЕА-II ПМ макс.раб. темература е до +85 град. Работят дълго време на + 60 град. -в бившия ми завод се провеждаха изпитвания в камера на тази темепература.

    А вече има по специализираните магазини кондензатори за печ.монтаж с макс.раб.темп. на +115 градуса.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    [quote]Просто ги смени или отиди да ти ги сменят. Не ползувай дъното с тия кондензатори, защото гръмне ли някой всичко заминава !

    Сменяй моментално.Ако пастата електолит попадне по дирите или чиповете ще си търсиш ново дъно./дирите или изводите могат да прекъснат от електролитната паста./

    Потърси по специализирани магазини кондензатори на по-висока работна температура.

    Човека ,който ще ти ги сменя само сега да не му е за първи или втори път.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #10

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Да,направих го вече:бяха думнали 9 кондензатора,петров ми ги смени във вторника,за 20 минути ги напляска в бързината[^]

    Но пак малкия дявол:добре че са само те,ако ми се беше прецакал някой хард щях да се самоубия сигурно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #11

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Крис11,еми сега си работи без проблеми,а и не ме е бавил много,ако има нещо ше му ревна по телефона да ми купува ново дъно[^]



    Между другото се оказа от захранването ми!Като го премери се оказа че някякви -5 волта са дефакто -13,сега съм взел едно назаем от тях,мисля да взема нещо качествено,писна ми от тия боклуци

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    [quote]Крис11,еми сега си работи без проблеми,а и не ме е бавил много,ако има нещо ше му ревна по телефона да ми купува ново дъно[^]



    Между другото се оказа от захранването ми!Като го премери се оказа че някякви -5 волта са дефакто -13,сега съм взел едно назаем от тях,мисля да взема нещо качествено,писна ми от тия боклуци



    Сори ама откъде.У нас се продават "най- качествените китайски стоки".По добре вземи някое 300-350 Ватово захранване, за "марково" не мога да ти препоръчам, но всичко е направено да изтрае 1 год.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #13

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    Айде стига ревал...да не си зема антека[8D]

    А КЕА-2 са си боклуци,кой каквото иска да говори(лично наблюдение)



    Ако са ти много парите на Антек би могъл да се ориентираш към мостовски,има доста добри там(като за теб)...а и в крайна сметка дори един 400 ватов кодеген би ти свършил работа в твоя случай,само да не е Флауър като твоето бивше

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #14

    проблем със дъно:думнали кондензатори

    KEA 2 не са за такова приложение (в дънните платки), има си хас да не протекат...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Подмяна на кондензатори на захранване
    От stfn във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-15, 11:52
  2. Надути кондензатори - подмяна
    От rad013 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 15
    Последно: 21-02-12, 12:09
  3. Надути кондензатори на захранване
    От Mindbased във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-10, 19:56
  4. Въпрос - Електролитни кондензатори
    От hristobotev във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-09, 21:38
  5. Издути кондензатори на дъното
    От nommo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-04, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе