Резултати от 1 до 6 от общо 6

Имам проблем с една записвачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    Имам проблем с една записвачка

    Здравейte



    Имам проблем с една записвачка, Samsung, просто винаги някъде по средата на записа Nero-то ми дава Write Filed.

    Пробвах с няколко верси на Nero, но проблемат си остана. Преинсталирах Windows-a (98SE) но и това не помогна. Сега

    я пробвам на друг компютър но и там същата работа. Забелязах, че едно от Nero-тата 5.9.... ми изписа Bufer Underun Error...

    В новото нищо на се изписва само Write Filed, след което хвърляш диска... Казаха ми че може да е от дисковете, пробвах

    с 4 различни вида дискове, и се оказа че не е от тях... Вече започнах да мисля дали случайно не е нещо по Firmware на записвачката...

    Моделът е: SAMSUNG CD-R/RW SW-240B Samsung CD-RW 40x/12x/40x

    Можете ли да ми помогнете и да ми кажете къде евентуално може да е проблемът. Между другото, отворих я и на пръв поглед не

    се вижда никаква физическа или механична повреда...



    Благадаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Имам проблем с една записвачка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейte



    Имам проблем с една записвачка, Samsung, просто винаги някъде по средата на записа Nero-то ми дава Write Filed.

    Пробвах с няколко верси на Nero, но проблемат си остана. Преинсталирах Windows-a (98SE) но и това не помогна. Сега

    я пробвам на друг компютър но и там същата работа. Забелязах, че едно от Nero-тата 5.9.... ми изписа Bufer Underun Error...

    В новото нищо на се изписва само Write Filed, след което хвърляш диска... Казаха ми че може да е от дисковете, пробвах

    с 4 различни вида дискове, и се оказа че не е от тях... Вече започнах да мисля дали случайно не е нещо по Firmware на записвачката...

    Моделът е: SAMSUNG CD-R/RW SW-240B Samsung CD-RW 40x/12x/40x

    Можете ли да ми помогнете и да ми кажете къде евентуално може да е проблемът. Между другото, отворих я и на пръв поглед не

    се вижда никаква физическа или механична повреда...



    Благадаря предварително!



    <div align="right">Originally posted by TopBG*-*16/11/2004*:* 17:02:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Откровенно спрях да ползвам Нерото. Минах на Small CD Writer.Писна ми с проблмите по Неро.Началото на лятото ми се появи подобен проблем когато взе да се скапва втория ми хард /тръгва записа нормално и накрая съобщението което излиза.Забелязах, че буферната памет се държи различно/ тту е пълна ,ту при друг запис почва да мига/ изпълва се и се изпразва./ В раезултат бланки за хвърляне.А пробвах на различни носители.И аз си мислех ,че е от записвачката докато след около 20 дни харда се скапа тотално.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #3

    Имам проблем с една записвачка

    kris11, съвземи се Човека казва, че на друг компотер прави същите резили. Сигурен ли си е включено DMA на записвачката като тестваш? И пробвай дали се записва, примерно, с Disk Juggler.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Имам проблем с една записвачка

    имам същия проблем, със същата записвачка - само, че при мен не е ВИНАГИ - отвреме-навреме си записва [^]



    но това, което ме учудва е, че не ми прецаква дисковете - дори и когато абортира по време на запис(а не по време на симулация) диска става за запис на другата ми записвачка [?][?][?]



    мисля си, че е от версията на Неро-то - аз ползвам <font color="blue">6.0.0.19</font id="blue">, дано да не е от записвачката - че вече не е в гаранция [V]






  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Имам проблем с една записвачка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kris11, съвземи се Човека казва, че на друг компотер прави същите резили. Сигурен ли си е включено DMA на записвачката като тестваш? И пробвай дали се записва, примерно, с Disk Juggler.



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*16/11/2004*:* 19:41:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Сори това не съм го прочел.Извинявам се.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Имам проблем с една записвачка

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">имам същия проблем, със същата записвачка - само, че при мен не е ВИНАГИ - отвреме-навреме си записва [^]



    но това, което ме учудва е, че не ми прецаква дисковете - дори и когато абортира по време на запис(а не по време на симулация) диска става за запис на другата ми записвачка [?][?][?]



    мисля си, че е от версията на Неро-то - аз ползвам <font color="blue">6.0.0.19</font id="blue">, дано да не е от записвачката - че вече не е в гаранция [V]









    <div align="right">Originally posted by Zaphod B*-*16/11/2004*:* 21:57:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не е от тази версия.Ползвах я до 03.2004г после качих 6.0.0.23 и тя работи без проблем засега на Теас.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  2. Имам една идея
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-06, 15:21
  3. Проблем със записвачка :-(
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-05-04, 12:21
  4. Имам една записвачка ...
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-12-03, 20:03
  5. Тъп проблем със записвачка
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 09-01-03, 17:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе