Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Изгорели PCI слотове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Re: Изгорели PCI слотове


    Kris11, ако проблема е кабела , защо не го махнеш? Не разбрах дали техниката ти е служебна или лична, но помисли за безжична връзка или оптика, нека това не ти звучи кощунствено, въпрос на финансии е разбирасе...
    [/quote]

    Техниката е служебна ,преди бях с антена но изтеглиха кабел и започната проблемите. Не мога да се преборя с доставчика. И на тях им горят хъбове на поразия. Когато се изпепели хъба над мен изгоряха още 3 хъба сложени на други 2 сгради по трасето.

    И като видя , че се задава буря или тъмни облаци махам кабела. Иначе няма спасение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #17

    Re: Изгорели PCI слотове


    Направо оспамихме на човека темата. Като изключим отговор #1 и отговор #3, всичко останало си е за нова тема

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #18

    Re: Изгорели PCI слотове

    Ще ти предложа вариант ама няма да се плашиш - ще работи *перфектно (ама е малко скъпо, на пръв поглед).
    Купуваш две устройства Медиа конвертор за оптика Мултимод. По кабела идващ от доставчика пускаш захранване за единия конвертор и го включваш на края на кабела. През оптичен патч кабел пускаш връзката до втория конвертор и отново преносната среда става меден кабел. Втория конвертор захранваш от мрежата от твоя офис.
    Какво печелиш?
    -пълно изолиране от всякакви мълнии и свръхнапрежения на вътрешната мрежа

    Какво губиш?
    -може да изгори медия конвертора, но не е задължително...

    Реализирането на тази схема е максимално добрия вариант за защита на вътрешната мрежа, при условие, че 100$ не са проблем за фирмата ви...(ако изгори модула)
    Цялата стойност на проекта ще излезе около 225$ !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #19

    Re: Изгорели PCI слотове

    Е изпревари ме с този отговор, но аз имам по-добра идея.
    Отнася се за захранването на медиа конвертора (МС) от страна на доставчика. То може да стане по 2 по-читави начина - единия чрез прехвърлящ трансформатор (1:1) - така пак ще имаш 220V, за да захраниш МС.
    Втория е по-надежден според мен, макар и малко по-скъп - МС се захранва от 2 комплекта акумулаторни батерии, като във всеки един момент единя комплект захранва директно МС, а другия се зарежда от зарядно устройство, захранванено от офиса.
    Така МС потенциално (за напрежението говоря) ще "виси" във "въздуха" - той няма да бъде свързан към нула или земя - както всички се сещате, затова и гарагите не се изпичат, като кацнат на голия 20kV проводник... към него само ще има комплект акумулатори, незаземени или незанулени никъде, и пачкорда, който по същество е диелектрик.
    Отпадането на захранването на МС по време на превключването на акумулаторите за зареждане може да се елиминира, ако между тях и захранващия куплунг на МС има достатъчно големи по капацитет кондензатори, които да се разреждат през МС по време на комутацията и така да осигуряват захранването му по това (макар и) кратко време.
    Вярно е, че подземните кабели на БТК са в хиляди пъти по-надеждни от тези, положени по покриви, но и при тях се случва, макар и много, много, ама много рядко, да попадне мълния - знам за един такъв случай, колкото да не ме е срам, че не знам за такова животно.

    Имам процедурно предложение - постовете от темата, свързани със заземяването, да бъдат прехвърлени в новосъздадена тема. Властимащите да си кажат думата...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #20

    Re: Изгорели PCI слотове

    Емос, така ако я караме ще разкатаем фамилията на Крис
    Защо мислим по един начин а? :Super:

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #21

    Re: Изгорели PCI слотове

    Аз съм по-склонен да мисля, че оценката за една тема не е дали много се разпростряла и отклонила от първоначалната тема, ами дали е интересна и пълна със съдържание. Като изключим тоя пост, който пиша в момента, намирам че тази тема е много интересна, пълна със съдържание и едва ли притеснява администраторите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #22

    Re: Изгорели PCI слотове

    Че е съдържателна съм съгласен, но мисля, че ще е полезно да се отдели в отделна защото е важна за много потребители. Това са доста тънки неща и не се осмислят от всички. Също съм доста резервиран отностно някои защити предлагани от APC - просто са камуфлаж.
    Затова си мисля, че си заслужава да споделим опит и обсъдим по-подробно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #23

    Re: Изгорели PCI слотове

    Ми нека протекторите да не са на АРС, а на MGE, но е все тая щото почти всички ползват или японски или немски чипове. Пак повтарям, че устройствата не "пазят добре" защото потребителите пренебрегват инструкциите за правилно използване. Това, че сме си дали парите и сме завряли жълтото кабелче в нулата на контакта, не значи че сме монтирали протектора правилно. Той (протектор) не може да бъде убеден с приказки, защото не разбира, иска си правилен монтаж. Нещата са прости...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 16:24
  2. Въпрос за изгорели сателити на Z-2300
    От sw2v във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-10, 12:50
  3. Отговори: 1
    Последно: 18-07-07, 20:24
  4. Трябват ми изгорели харддискове
    От HiFi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-07, 14:01
  5. Защо ми горят платки на pci слотове?
    От alex_rangelov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-05-06, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе