Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с батерия на лаптоп FS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Проблем с батерия на лаптоп FS

    Имам проблем с батерията на лаптоп fuhitsu-Siemens. ДОсега проблема се е проявявал два пъти като и двата пъти имах пъхната в USB-то безжична лак карта. Батерията применро е на 90% и изведъж стана на около 7% и почва да свири алармата за свършена батерия, като алармата не е windows-ката, а от самия лаптоп. Лаптопа е в гаранция. Дали проблема е в батерията която не е ползвана много. Лаптопа е все пак е на една година. Има имате ли представа дали батерията влиза в гаранцията. Модела е D-8830. Лаптопа ми трябва и немога без него. Хубавото е, че дори са се скапе напълно батерията все се намира контакт да го включа, но това не е решение на проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Батерията примерно е на 90% и изведнъж стана на около 7% и почва да свири алармата за свършена батерия, като алармата не е windows-ката, а от самия лаптоп.
    Няма батерия, която да падне изведнъж. Извади батерията ( когато е паднала) и почисти контактите и. Виж като я сложиш пак колко % показва.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    То хубаво ама контактите няма как да се почистят защото са скрити.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    То хубаво ама контактите няма как да се почистят защото са скрити.
    Като извадиш батерията, нейните контакти стават достъпни. А за тия на лаптопа, ще трябва да намериш подходящия инстримент. Използвай шпрей за почистване. Има такива с дълги, тънки тръбички, които влизат и в кучия ***.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Напротив, контактите на батерията са недостъпни. Контактите на лаптопа стават достъпни и с някой инструмент могат да се изчистят а набатерията няма как да се навре нещо.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Напротив, контактите на батерията са недостъпни. Контактите на лаптопа стават достъпни и с някой инструмент могат да се изчистят а набатерията няма как да се навре нещо.
    Я дай една снимка на тая батерия.Не може да няма достъп до батерията,нали изводите контактуват някъде при поставянето.Сигурно има някаква сглобка която се отваря
    Мисля си обаче за тази usb lan карта откъде се захранва и колко харчи.Ако натоварва 5-те волта без нея тоя проблем случвал ли се е

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Значи вчера бачках на батерия с усб-ланката и всичко беше ок. Но ако лаптопа е на батерии и се пусне тази игричка IslandWars2demo.exe(от гирмата която прави чикен инвейдърс) за 5минути от 100% става на 8% батерията. Иначе за контактите на батерията, на дъното има пластини които влизат на около 1см в батерията и затова контактите не се виждат. На видеокартата е изключено "Enable write combinig" защото като е с него забива видеото във Word и във Микроинфеста за фактури като се даде превю. Като е изключчено всичко е ок. Видеокартата е мобилно ати9000.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Гаранцията на лаптопа невключва батерията. В най-добрия случай гаранцията на батерията е 6месеца.....и задължително е отделна от тази на лаптопа.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    За гаранцията на батерията проверих, 6 месеца е. Ама май проблема не е в батерията. Като включих "Enable write combinig" проблемо го няма. Тогава остава проблам със забиването на в микроинвест. Другия вариант е нови драйвери за видеото ама от АТИ-а не разбирам. На страницата на призводитела няма по нов дрйавер. А незнам какви каталисти и контролни панели да слагам. Сега от инсталационното CD автоматично се слага драйвер и контролен панел.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #10

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    [offtopic]аз все по адрес на Сони, че моята(почти неползвана, двегодишна) батерия повече от час и двайсет минути рядко издържа, пък то можело и по-зле [/offtopic]

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Проблем с батерия на лаптоп FS

    Аз освен този лаптоп има един много стар НР 166Мхз. Батерията му държи поне час. Аз го имам от 4 години. Има нещо. Ше взема да направя една снимка на батерията, на контактите. Един приятел ми каза, че негов колега има същи я проблем със същия лаптоп.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с батерия на лаптоп
    От meri1966 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 18-08-12, 23:16
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 15:31
  3. Проблем с батерия на лаптоп
    От yasenp във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-09, 17:01
  4. Лаптоп Батерия
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-03-07, 14:24
  5. Батерия на лаптоп
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-04, 02:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе