Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с батерия на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #1

    Проблем с батерия на лаптоп

    Моля за помощ. Досега не съм имал проблеми с лаптопа - 2-3 годишен Тошиба. Днес спря тока и след 5 мин батерията изквича, че е на 5% и минава в стенд-бай. След като дойде тока го пуснах да се зареди и както си беше на 20% изведнъж стана на 100%. После го изключих от мрежата и си показваше, че има 90-ина % и остават 40 минути някъде и изведнъж - хоп, и пак тръгна да се изключва. Някой имал ли е подобен проблем, и ако някой знае какъв е нека да сподели, че не ми се купува нова за 200+ лева. Преди месец същата батерия държеше без проблем по 1 час и половина, сега макс. 5-10 мин като изведнъж пада от 90% на 6-7%.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Най елементарното което можеш да направиш е да се опиташ да я калибрираш. Махни първо отметките в Power managment да ти изключва лаптопа при 2-3 % от батерията както и всякакви заспивания . Зареди батерията на 100% и я остави да падне като я наблюдаваш. Ако дълго време стои на 0 процента и не гасне, просто батерията ти не е калибрирана. Оставяш лаптопа да изгасне сам , после повтаряш процедурата още 1-2 пъти и си готов. Ако обаче просто си пада бързо и не стои на 0%, някой или няколко елемента са си отишли и е редно да помислиш за нова батерия.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #3

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Най елементарното което можеш да направиш е да се опиташ да я калибрираш. Махни първо отметките в Power managment да ти изключва лаптопа при 2-3 % от батерията както и всякакви заспивания . Зареди батерията на 100% и я остави да падне като я наблюдаваш. Ако дълго време стои на 0 процента и не гасне, просто батерията ти не е калибрирана. Оставяш лаптопа да изгасне сам , после повтаряш процедурата още 1-2 пъти и си готов. Ако обаче просто си пада бързо и не стои на 0%, някой или няколко елемента са си отишли и е редно да помислиш за нова батерия.
    Благодаря, сега ще пробвам и ще споделя какво става.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #4

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Ами не се оправи индикатора на батерията след 2 разряда/заряда, но поне държи - стои си на 1% сума ти време и не спира. Вероятно при изгасен дисплей ще държи около час, което най-вече ме вълнува. Благодаря ти, много ми помогна.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Може електрониката да се е побъркала.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #6

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Може електрониката да се е побъркала.
    Абе имайки предвид, че вече виждах я нова батерия или UPS и това ме устройва добре.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с батерия на лаптоп
    От meri1966 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 26
    Последно: 19-08-12, 00:16
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 16:31
  3. Лаптоп Батерия
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-03-07, 15:24
  4. Проблем с батерия на лаптоп FS
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-05, 22:30
  5. Батерия на лаптоп
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-04, 03:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе