Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Проблем с батерия на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    14
    #1

    Проблем с батерия на лаптоп

    Здравейте! "Подариха" ми лаптоп Fujitsu Siemens на 5 год. Лаптопът е използван много и не е щаден, но работи отлично. Единственото, което ме притеснява е червеното X върху иконата на батерията и надписът: 98% ( включен, не се зарежда)Помислете за смяна на батерията. От последното изречение ми е ясно, че ще трябва да се купува нова . Въпросът ми е мога ли да използвам лаптопа, включен в ел.мрежа,като настолен, без да сменям батерията

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    можеш

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    естествено, само че като угасне тока - гасне и лаптопа.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    + това да я махнеш. Файда от нея няма вече.
    Ако си купиш един ден нова, не я оставай в лаптопа, когато се ползва на ток дълго време, иначе ефектът ще бъде същият в даден момент.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    14
    #5

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Благодаря ви!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #6

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    + това да я махнеш. Файда от нея няма вече.
    Ако си купиш един ден нова, не я оставай в лаптопа, когато се ползва на ток дълго време, иначе ефектът ще бъде същият в даден момент.
    И кога горе долу ще дойде този даден момент ? Че аз си я държа постоянно вече 4 години и още не го усещам да е приближил - от час и половина в началото сега държи час. И за какво ми е този лаптоп ако на всяко примигване на тока се рестартира? Та една батерия е 100-150лв, живота на един лаптоп преди да го смениш с нов 3-6 години. Според мен не си струва упражнението.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    ако го правиш правилно - след като заредиш да караш на батерия - ще те издържи много. Но ако само го държиш на ток и батерията е вътре - до година е заминала батерията , освен ако не е от най-скъпите където си имат тази функция като екстра. Но като цяло говорим за обикновенните лаптопи където това е ежедневие.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    @espace
    еми човек, той техното си ти го е обяснил вече.
    Просто ще допълня, че трябва да си зададеш въпроса, от какво така се е случило при лаптопа на meri1966 и отговора ще ти е ясен. А това "кога" не го знам точно, само бих ти казал, че ти доста от отдавна го имаш, този проблем тъй като казваш - "час и половина", което по начало не е нормално. По начало са около 2ч30, ае да кажем 2ч15. А в момента с час, това значи, че половината клетки на батерията са ти вече почити не работещи.

    Аз ползвам вече четвърта година Ваио, като лаптопи. Предният ми лаптоп още го имам някъде, батерията не съм я вадил почити никога, НО лаптопът е бил ползван, около 60% на ток и 40 на батерия. Та още си държи горе долу 2ч10. Служил е всекидневно, но като лаптоп, разбираш какво имам предвид.

    Сега си представи, че си решил, да инвестираш, и след няколко години да го продадеш, за някаква сума, за да си избиеш дадена част от новия. Като го представиш на клиент, за продажба с - батерията държи около 10мин, той как ще го приеме, по ли ще е навит да го вземе или по малко?

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Кви са тия батерии по 150лв бре? Това не е 2001г.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Кви са тия батерии по 150лв бре? Това не е 2001г.
    Оригинална на HP !!!

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @espace


    Аз ползвам вече четвърта година Ваио, като лаптопи. Предният ми лаптоп още го имам някъде, батерията не съм я вадил почити никога, НО лаптопът е бил ползван, около 60% на ток и 40 на батерия. Та още си държи горе долу 2ч10. Служил е всекидневно, но като лаптоп, разбираш какво имам предвид.
    +1 и аз моят го позлвам вече 2 години и 3 месеца и батерията на AIDA-та показва 0% изхабяване, а при дагностика с Advanced system care показва 1% изхабяване и наистина държи 2.30-2.35 минути.Не знам дали при другите лаптопи е така, защото това ми е първият, но има една функция на Vaio control center която се нарича Enable batery care function и при активирана такава функция почти няма изхабяване.Да допълня, че моят работи всеки ден 8-12 часа през делничните дни, за петък от сутринта до понеделник сутринта само заспива когато не се позлва с постоянно сложена батерия и постоянно включен в мрежата на захранване.Мога да кажа, че батерията върши изключително добра работа досега 15-20 пъти е спирал тока повечето пъти(около 16 пъти) за по няколко минути, и само 4-5 пъти за около 1-2 часа и досега никога не ми се е случвало да изтощи напълно батерията и да изгасне.Един от моделите на вайо(за 1349 лева) за моя изненада го дават, че батерията му държи до 7 часа.По 1-2 пъти в годината излизат модели в ниския и средния клас сони вайо които в сравнение с другите си струват парите, но мога да кажа, че Асус във високия геймърски клас и дори ценово над 1900 лева са сериозна конкуренция на останалите марки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #12

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @espace
    еми човек, той техното си ти го е обяснил вече.
    Просто ще допълня, че трябва да си зададеш въпроса, от какво така се е случило при лаптопа на meri1966 и отговора ще ти е ясен. А това "кога" не го знам точно, само бих ти казал, че ти доста от отдавна го имаш, този проблем тъй като казваш - "час и половина", което по начало не е нормално. По начало са около 2ч30, ае да кажем 2ч15. А в момента с час, това значи, че половината клетки на батерията са ти вече почити не работещи.

    Аз ползвам вече четвърта година Ваио, като лаптопи. Предният ми лаптоп още го имам някъде, батерията не съм я вадил почити никога, НО лаптопът е бил ползван, около 60% на ток и 40 на батерия. Та още си държи горе долу 2ч10. Служил е всекидневно, но като лаптоп, разбираш какво имам предвид.

    Сега си представи, че си решил, да инвестираш, и след няколко години да го продадеш, за някаква сума, за да си избиеш дадена част от новия. Като го представиш на клиент, за продажба с - батерията държи около 10мин, той как ще го приеме, по ли ще е навит да го вземе или по малко?
    Лаптопа е машина дето е проектирана да се ползва от хора на запад. Те не си обременяват мисленето като нас. Те не мислят "олеле, ползвам си лаптопа само на ток, значи трябва да му махам батерията".
    По начало колко държи на батерия лаптопа си зависи от самата машина. Моя е DV5 1141EN. Процесора е от по старо поколение Т7250 с видеокарта GeForce 9200M и LCD дисплей. Грее два пъти повече от всяка нова машина. И още на първите зареждания на батерията си държеше толкова 1,30ч. Сега след 4 години (3 години и 8 месеца ако трябва да сме точни) ми дава че е амартизирана 33%. Познай дали на следващия ми лаптоп ще му махам батерията когато е включен на ток цял ден в офиса. Точно никога няма да го направя.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Оригинална на HP !!!
    35 долорес с безплатна доставка. За DV5,DV6 например.
    Нема си вадите батериите, един път на 10-на дни пълен разряд до стендбай и сте ок, а и вече не трябва да се заделя от закуска 4-5 месеца че да си купиш нова.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    Поне модел на лаптопа да беше посочил, че да пуснем линк да си направиш сметката колко ще струва нова.Те и съвместими неоригинални също се продават.Ето един линк към сайт за батерии на лаптопи: -всички си имат гаранция кои по 9 месеца кои по 12 месеца...

    Има и български сайтове, но както винаги у нас е по-скъпо..., то аз може би заради това се отказах да поръчвам РАМ за лаптопа от БГ(защото не мога и рекламация да си направя като хората-един от Бг сайтовете има изискване да ми " били дали индивидуален номер за рекламация по телефон или на e-mail - мерси ще им/си спестя "номера" и 20 лева/над цената от Англия с доставката/ и ще поръчам от чужбина...).

    П.П. В кой свят живеят тези търговци, да бяха лекари, зъболекари или да предлагаха нещо друго което във века на глобализацията,интернет и информационните технологии да не може да се купи от чужбина да качват цените и да са им по-високи от страни в които минималната заплата е 900 паунда, ами те ....

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #15

    Re:Проблем с батерия на лаптоп

    @justify този адрес ме заинтригува , пазарувал ли си оттам и какви впечатления имаш ? Нацелех си една батерия , гледам че няма допълнителни такси и за от 4 до 10 дена с DHL ( Според мен де ) ще я докарат . Но да питам все пак .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 16:31
  2. Проблем с батерия на лаптоп
    От yasenp във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-09, 18:01
  3. Лаптоп Батерия
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-03-07, 15:24
  4. Проблем с батерия на лаптоп FS
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 02-10-05, 22:30
  5. Батерия на лаптоп
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-04, 03:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе