Резултати от 1 до 14 от общо 14

Малък проблем с тфт екран...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Малък проблем с тфт екран...

    Проблема е следния. Един меко казано некадърник без да иска направи една точка с химикала си на екрана на лаптопа ми и го търках със сухо парцалче, но без успех. Ако пробвам със спирт дали ще му стане нещо на екрана? Много ме дразни тая точка и немога да я гледам. Ако някой има идея ... тук е мястото да я каже .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #2

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Мани не се излагай, не слагай спирт! Не си сигурен на ква основа е. Пробай с плюнка!

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Не бих рискувал със спирт!!!
    Скапах една копирна машина така - реших да почистя едно барабанче със спирт.
    Струваше ми 200 лева - изяде го като киселина - невероятно, но го видях с очите си!
    Бих те посъветвал да вземеш препарат от фирмата за нотбуци - за почистване на екрани
    Едва ли е повече от 2 лева, а си връзваш гащите.
    И аз вече се ръководя от правилото - по-добре вода от спирт!!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #4

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    И брат ми така на една МП3-ка и е.. майката. Решил да я изчисти със спирт. Е верно изчисти я, ама със се надписите! От тогава съм му казал да използва спирта, само ако е под формата на Sobieski! :dock:

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Има влажни кърпички за TFT екрани във всеки магазин за офис-консумативи!

  7. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #6

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    За мен най-доброто за TFT, а и за CRT монитори е SCS250 на английската фирма AF.

    http://www.af-net.com/cgi/products.p...NAME&order=abc

    Продава се в специализираните магазини за компютри и консумативи, струва около 8 лв. Препоръчително е да си купиш и някаква по-специална кърпичка, която да не пуска власинки по екрана.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Единствения читав и предназначен за чистене на дисплеи препарат, за който знам, е на BASF - Screen Clean. 4$ в КомелСофт.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Опитай с някой от препаратите, които ти препоръчват колегите, но имам съмнение дали ще се почисти следата от химикалката. Химикала, с който се пише се разтваря само със спирт. Всичките* "лоши" опити, които се споделят тук не се отнасят за TFT дисплеи. Ако все пак се наложи да се използва спирт направи следното:
    ИЗКЛЮЧИ МОНИТОРА!
    1. С леко навлажнено със спирт (чист, медицински, от аптеката 95%) тампонче (от тия за уши) направи опит в някой от долните ъгли на екрана.
    2. Като се убедиш в безвредността на процедурата, с внимателни движения само в една посока (никога кръгови) почисти следата от химикал.
    3. След това задължително почисти с някой от посочените препарати целия екран до получаване на равномерен черен цвят (отново само в една посока) за да изчезнат "облаците".

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #9

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Чистене на ЛЦД екран със спирт? НИКОГА!!! - ако искаш да продължаваш да имаш дисплей на лаптопа си.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #10

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Има различни видове спирт; чувал съм, че от обикновения етилов TFT екраните пожълтяват. Така че опитай с няколко различни препарати, на които специално да пише, че са за такива монитори, и чак тогава експериментирай с подръчни материали.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Малък проблем с тфт екран...


    пробвай с парцалче със сапунен концентрат - ако не стане , ще хвърлиш и екрана и лаптопа

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    Oт леко навлажнен със спирт парцал няма какво чак толкова да му стане. Ако наистина разяде екрана, отговорът тогава е "ебахти и екрана". Ако толкова страшно изглежда, спиртът чудесно се разтваря във вода. Единственото което е, че по - малкото спирт или по - слабият концентрат ще иска повече търкане. Ако се прави търпеливо и внимателно, не виждам проблема.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    51
    #13

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    AF - mного добри!!!

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #14

    Re: Малък проблем с тфт екран...

    То направо като чета човека да си купи нов!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. малък проблем
    От kkarakashev във форум Спорт
    Отговори: 16
    Последно: 23-04-12, 00:16
  2. Отговори: 9
    Последно: 10-01-11, 18:09
  3. Малък проблем с pdf
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 22:49
  4. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  5. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе