Резултати от 1 до 6 от общо 6

Посъветвайте ме за захранване, моля

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #1

    Посъветвайте ме за захранване, моля

    моето захравнане взе много да бучи - почиствах, смазвах, ама не се оправя*

    Всъщност то си е изпяло живота вече - 5 години бръмчи и е стандартното захранване на обикновенна кутия.
    Днес се рових в нета по страниците на компютърните фирми, ама нещо не мога да се ориенитрам. За съжаление вече не следя толкова из късо нещата, както беше преди и почнах доста да изоставам със информацията и знанията (а какви годинки бяха, е-хееееее* )

    Та 1-во - от колко вата захранване се нуждая? Слаб процесор - Семпрон май ми беше... 2 и нещо гигахерца, 2 CD-та, 2 харда, нисък клас видео карта, но ще я сменям, така че смятайте за видеото нещо от класа до 100-120 долара на AGP каквото се намира (а какво си заслужава за видео до тая цена?), няколко PCI платчици... мисля че 300W захранване ми стигат, а? най-много 350W, а?

    2-ро - ОСНОВНО ИЗИСКВАНЕ - ДА Е ТИХО! че компютърът ми е в хола, а почти не го спирам. гледам телевизия - той си работи, слушам музика - той си работи.* Даже половината ми музика е на диска.

    3-то - чета днес... PFC активно, пасивно...* * това ли беше, дето контролираше оборотите на вентилатора в зависимост от натоварването? Моя обикновенно е натоварен на не повече от 20%, та това живо ме интересува! Активното го водите май по-икономично, ама има ли смисъл при положение, че не нетоварвам чак толкова компютъра, че да харчи кой знае колко?

    Гледам днес по нета - Fortron 300PNF - 24$, FSP350-60THN-P - 35$ - като изключиме 50-те вата повече, каква е разликата в тези двете? Аз в сайта на Фортрон не забелязах нищо особенно... гледам и някакъв Spire 400W - на спецификация е слънце направо (21dB шум му дават!!!), ама колко е истина - някой тествал ли го е? И изобщо - посъветвайте ме какво да взема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #2

    Re: Посъветвайте ме за захранване, моля

    е не мога да повярвам, че в този хорум няма никой компетентен по тази толкова обикновенна тема

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #3

    Re: Посъветвайте ме за захранване, моля

    Аз съм с FSP350-60THN-P и мога да ти кажа че е невероятно (колкото едно захранване може да е). При всяко положение гледай да е с 12см перка охлаждането за да е безшумно. Моето има и SATA кабел, то не че няма преходници. Виж и тази тема:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22083.0.html

    (дано работят линковете) и Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #4

    Re: Посъветвайте ме за захранване, моля

    Цитат Първоначално публикувано от sorrowsad
    Аз съм с FSP350-60THN-P и мога да ти кажа че е невероятно (колкото едно захранване може да е). При всяко положение гледай да е с 12см перка охлаждането за да е безшумно. Моето има и SATA кабел, то не че няма преходници. Виж и тази тема:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22083.0.html

    (дано работят линковете) и Успех!
    мерси за отзивчивостта sorrowsad* :Super:

    искам да те питам само, този Фортрон регулира ли си оборотите в зависимост от натоварването? забелязваш ли разлика като пуснеш например някоя натоварваща игра и като оставиш РС-то да си работи без натоварване?


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #5

    Re: Посъветвайте ме за захранване, моля

    а има ли на практика смисъл да си купувам захранване с актвно PFC? защото 300W-овите активни не са много пари.

    и да попитам пак - ще ми стигнат ли тези 300W (горе съм описал конфигурацията ми)?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Посъветвайте ме за захранване, моля

    Реално ще ти стигнат 300W. Само не ми стана ясно защо мериш семпрон в гигахерци???
    Както и да е, със 300 ще върви но със 350W ще се чустваш по сигурен. Аз също говоря за FORTRON!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Посъветвайте ме + Davis acoustics kvk4 ???
    От jjf във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 06-08-11, 14:37
  2. Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв
    От aleks7977 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 31-05-08, 18:15
  3. Посъветвайте ме за wireless router!
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-08, 21:58
  4. Посъветвайте кой DVD player е най-добър
    От gina във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 21-01-06, 09:29
  5. Захранване
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 12-07-03, 23:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе