Резултати от 1 до 3 от общо 3

Защо ми горят платки на pci слотове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #1

    Защо ми горят платки на pci слотове?

    Ето какво се сучи:
    Купувам си платка за pci (IEEE1934), салгам я, компа не ще да тръгне(чу се едно пук в колоните като я слагах)...... махнах я, компа тръгва.... гася отново, слагам внимателно платката и компа тръгна..... сичко ок до тук, казвам си и решавам че е време да сложа кабела, та да си вържа камерата, там отзад тъмно, тясно, мушкам кабела, пц-то спира и замириса на зъболекарски кабинет..., обчае аз упорит, пускам пак компа и ми казва че имам проблем с тоя нови софтуер дето съм сложил и нямало да работи, гася, вадя платката, кво да видя: две пинчета прекъснати много нежно. Тука реших да се правя на майстор и с отвертката ги приведох в ред, сиреч уж вече правят контакт, слагам пак платката, кабела съм го сложил предварително(не е вързан към камерата), перката направи 1(един) оборот и всичко спря, вадя пак платката:още две пинчета изгорели. Тука се предадох, очевидно тая платка ще е сувенир, пак добре че дъното ми не стана тогава на сувенир, щото сега като си мисля много смел съм бил.
    А един час преди това платката, барабар с кабела и камерата си работеха както се чоаква от тях на компа на един приятел, всичко си беше ток и жица (тя, платката и преи това работеше на мойто пц).
    А сега и въпроса:
    Като (ако) си купя нова платка, да я слагам ли в същия слот или в друг, понеже да не е в слота проблемът? Или може би в момента на слагането на кабела да става някъде на късо и заради това да гори, но пак казвам, един час преди това работеше на друга машина, но може аз да съм пипал грубо, знам ли....
    но най ме интересува дали може да е в дъното проблема, че като си купя нова платка, да не гръмне и тя така че много ще ми дойде

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: Защо ми горят платки на pci слотове?

    Според мен нещо си объркал при монтажа на платката.

    освен това - всички производители препоръчват не само да се "turn off" компютъра, ами и да се извади захранващият кабел от контакта преди инсталиране на какъвто и да е хардуер.


    ....ако ти трябва* PCI платка за проба - имам видеокарта 2МВ , давам я за 5 лв .




  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Защо ми горят платки на pci слотове?

    Така,както си го описал - дефектирала платка.Ако те е страх,опитай с някоя стара или нова(евтина)аудио карта на същия слот.Преди това,както е написал zaphodb издърпай и кабела на захранването от контакта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ел. схеми и платки
    От brumba във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 06:33
  2. Защо ми горят крушките
    От cawboy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 28-01-09, 16:34
  3. Горят ми луничките ????!!!!!!
    От curizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-08, 17:04
  4. Изгорели PCI слотове
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 16-08-05, 18:58
  5. дънни платки
    От Bari във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-03, 04:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе