Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с дефрагментация на харддиск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #1

    Проблем с дефрагментация на харддиск

    Здравейте,
    За пореден път търся вашата помощ. Съветите, които съм получавал досега, са действали безотказно. Надявам се и този път да е така. Проблемът се състои в следното:
    От доста време не бях дефрагментирал двата дяла - С и Е на домашния ми компютър. Той естествено се ползва и от дъщеря ми, която безжалостно се възползва от ресурсите му... Днес реших да направя дефрагментация на твърдия диск- уви, не успях. Попрочетох това- онова из различни форуми, надявайки се, че проблемът е малък. Изтеглих програмата ДискКийпър, инсталирах я и я стартирах. При анализирането на двата дяла на харда програмата изведе съобщения:
    1. За С: много, ама много тежки проблеми, съвсем малко свободно място и т.н. и затова не може да се дефрагментира...
    2.За Е: ама много ,много тежки проблеми , горе-долу има свободно място, ама пак не може да се дефрагментира...
    Мамка му... Единствения светъл лъч беше, че и в двата дяла няма лоши сектори.
    Настроих програмата на авточек диск, рестартирах и аха-аха да да започне дефрагментация на Е: и се оказа, че е ънавейлабъл тази ми ти операция.
    Следват кратки данни: Свободно място на С: - към-то 8%, на Е: - 15%. С: е ФАТ32 , а Е: е НТФС.
    Ако някой се реши да ми помогне, обещавам, че в Новогодишната нощ ще прилагам безспир съветите му, та дано едно полезно нещо направя в навечерието на приемането ни в Европейския съюз...
    Ако случайно трябва да постна някоя снимчица на съобщенията, които ми извежда програмата, това е в обема на интелектуалните ми възможности и няма да се поколебая да го сторя на мига.
    Предварително благодаря на всички отзовали се.
    Весело посрещане на Нова година бъдещи Европейски граждани!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re: Проблем с дефрагментация на харддиск

    Това което пиша по-надолу, е при предположението, че имаш Windows XP, инсталиран върху C:
    В самия Windows XP, има някакви предвидени инструменти, които е добре (според мен) да се ползват в следната последователност

    1. "Чекдиск" на Е:
    START/RUN ->cmd
    ...>chkdsk e: /F /R
    интересна е табличката с информация накрая, най-вече дали има лоши сектори

    2. "Чекдиск" на C:
    START/RUN ->cmd
    ...>chkdsk c: /F /R
    на въпроса дали да се направи при следващия рестарт, се отговаря с "Y"
    Рестарт на компютъра и се оставя да се извърши заложения chkdisk
    // Всъщност не съм сигурен дали при FAT32 ще се наложи рестарт. Може и да може веднага да тръгне

    3. Дефрагментация на Е:
    15% свободно място стигат по принцип за Windows-кия дефрагментер, но е добре да освободиш още малко място. Колкото повече, толкова повече. Можеш да прехвърлиш някой от филмите на С:
    Самия дефрагментер можеш да го пуснеш по няколко начина. Например:
    Control Panel/Administrative Tools/Computer Management/Disk Defragmenter
    Analyze -> Defragment (или направо Defragment)
    Интересен е рипорта накрая -> дали има файлове които не могат да се дефрагментират. Прегледай ги един по един. Често се случва филми сваляни с торънт-клиент или от USB-камера да са в тоя списък. Евентуално можеш да ги копираш на C: и да ги изтриеш от Е:. После пак ще си ги върнеш, след като направиш втори път дефрагментирането.

    4. Дефрагментация на C:
    По същия начин като при Е:
    Но предварително трябва да освободиш 15%
    Можеш да копираш туй-унуй на Е:, а също и да позатриеш временните файлове и кешове


  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Проблем с дефрагментация на харддиск

    Не си писал общо колко са големи дисковете, щото тези 15% може да са и много и малко. Освен горните съвети, можеш да си освободиш още малко място като временно спреш System Restore и както те посъветваха - да поразкараш малко музика и филми.
    Добре е да прегледаш и TEMP папката, (пишеш %temp% във полето на файл мениджъра).
    И после си пускай на воля дефрагментатори, макар че при толкоз малко свободно място, не знам дали ще има голям ефект.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #4

    Re: Проблем с дефрагментация на харддиск

    Благодаря ви много за полезните съвети. Дано този път успея да се преборя с тази пущина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB
    От giorgo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-03-12, 13:20
  2. Проблем с шумен харддиск!
    От universum във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 05-09-08, 15:17
  3. харддиск самсунг 500 ГБ
    От ozonbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-11-07, 17:38
  4. Купувам харддиск
    От riew_sofia във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-06, 11:02
  5. Дефрагментация - как аджеба ?!?!?!
    От D3BEP във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-03, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе