Вижте резултатите от анкетата: Колко RAM имате на личния си компютър?

Гласували
143. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 128MB и надолу

    1 0.70%
  • 256MB

    11 7.69%
  • 512MB

    35 24.48%
  • 1GB

    58 40.56%
  • 2GB

    32 22.38%
  • повече от 2

    6 4.20%
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

Колко RAM имате на личния си компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #31

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Това че дисковете ще изчезнат започва да се сбъдва,при развитието на хардисковете и твърдите памети някак си не вмества ДВД-то.За Блурей да не говорим защото като стане достъпен не се знае другите памети на какво ниво ще са.Първата ми флашка я получих подарък...64 мб,такава радост.Още седи забодена на служебния компютър.Сега я гледам с насмешка и не ми пука за нея ама тогава си беше друга работа.Един хард 250 гб струва около 70$ без ДДС вече...

  2.  
     
  3. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #32

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    128+256 SDRAM

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #33

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    192 на служебния, 256 на домашния - без проблеми за Autocad.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #34

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    За Блурей да не говорим защото като стане достъпен...

    Ето това е разковничето - оптичните носители от ново поколение тепърва ще навлизат на масовият пазар. За каква смърт говорим тогава? Не забравяй, че филмите, музиката и прочие информационни материали, софтуер, драйвъри и какво ли още не все пак не се разпространяват на флашки или твърди дискове. Смърт за оптичните носители, значи смърт на цяла една индустрия - не само на носителите, но и на хардуера (вкл. и домашният такъв) - нещо не ми се вярва големите играчи да легнат и опънат търнаците, заради златните уста на Чичко Били, пренебреграйки печалби от милиарди долари.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #35

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Тук не става въпрос дали ще хвърлят дисковете заради Бил Гейтс или който и да било.Прогреса и поевтиняването на твърдите памети в които няма триене и съответно намалено количество на използване на енергията ще накарат разпространителите на продукти с авторско право да търсят най-изгодното за тях.Само времето ще покаже.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #36

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ммм, страхотия !
    в куфарче ли ги държиш?

    (закачам се. да не се натовариш
    Изключително рядко играя на компютъра, но за сметка на това прекарвам по няколко часа работа с autocad, случвало ми се е при отваряне на големи файлове и 2гб да не ми стигнат. Между другото компютъра е нов, а когато купувам такова нещо гледам да е такова, че да не ми се налага да правя ъпгрейд. Освен това недостига на рам памет чувствително забавя работата с гореспоменатата програма(при няколко хиляди кликвания с мишката забавяне от 0,5секунди например означава много по-малко свършена работа).

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #37

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Това че дисковете ще изчезнат започва да се сбъдва,при развитието на хардисковете и твърдите памети някак си не вмества ДВД-то.За Блурей да не говорим защото като стане достъпен не се знае другите памети на какво ниво ще са.Първата ми флашка я получих подарък...64 мб,такава радост.Още седи забодена на служебния компютър.Сега я гледам с насмешка и не ми пука за нея ама тогава си беше друга работа.Един хард 250 гб струва около 70$ без ДДС вече...
    BluRay вече е достъпен и в БГ, макар и на баснословни цени...
    утре ако искате ще ги цитирам, но в магазина където работя, продаваме БлуРей носители (еднослойни, двуслойни и презаписваеми) и компютри (настолни и преносими) с БлуРей писачки.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #38

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Знам че има вече,имах предвид като може да си купи всеки както е с ДВД записвачките.

    edit
    ето едно:
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=35271

  11. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #39

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    прекарвам по няколко часа работа с autocad, случвало ми се е при отваряне на големи файлове и 2гб да не ми стигнат...недостига на рам памет чувствително забавя работата с гореспоменатата програма(при няколко хиляди кликвания с мишката забавяне от 0,5секунди например означава много по-малко свършена работа).
    Извинявай, ВиК, ама блъскам с аутокада вече 10г, както в 2D, така и в 3D, отдавна го разлюбих, ограничени са му възможностите и само на работа го ползвам вече (вкл. конструкции на хотелски комплекси, ама бая големшки), ТА, да те питам,с какво го мъчите толкова, че за мен отдавна аутокадчето ми се вижда доста скромно откъм системни изисквания, пък чертежи и модели да товарят над 1Гб така и не видях - доста хляб ще трябва да се изяде за такова постижение сигурно? Така рам да глътне съм виждал само като бъгяса, затуй си мисля, че като стане така някой обикновено си е претупал работата ... И 64-битова версия ли ползвате, та да може да заеме повече памет, ако имаше?

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #40

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    XIIID, пробвай го (аутокада) за картография ;-) Tам е дебелата работа.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #41

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...
    Та главният въпрос е: Какво пие Чичко Били и може ли и ние да си го поръчаме?
    Можем да си го поръчамеее, можем..., ама можем ли да го платим???
    А най-добре ще е, ако си го поръчаме и Били ни го плати!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #42

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    512 и ми е предостатъчна

  16. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #43

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    XIIID Както вече писах "случвало ми се е", което означава понякога(рядко) да отварям големи файлове и да се налага да работя с тях. В подобни случай паметта може да се окаже недостатъчно.
    По въпроса за бъгясването- пробвал съм да работя на компютър с RAM 256МБ и процесор P4 2,4GH-нещата бяха плачевни. Друг компютър със сходни компоненти и с много повече резидентни програми, но с RAM 512+256МБ и процесор P4 1,7GH, работи буквално няколко пъти по-бързо, като трябва да отбележа, че втория не беше преинсталиран 3г и наколко месеца. Работата с първия компютър потръгна в момента в който му добавих RAM 512МБ.
    Аз се дразня когато компютърът ми се забавя при всяка операция в autocad с половин секунда, и по тази причина предпочитам да имам излишен запас на RAM, отколкото недостиг.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #44

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от ViK
    XIIID Както вече писах "случвало ми се е", което означава понякога(рядко) да отварям големи файлове и да се налага да работя с тях. В подобни случай паметта може да се окаже недостатъчно.
    По въпроса за бъгясването- пробвал съм да работя на компютър с RAM 256МБ и процесор P4 2,4GH-нещата бяха плачевни. Друг компютър със сходни компоненти и с много повече резидентни програми, но с RAM 512+256МБ и процесор P4 1,7GH, работи буквално няколко пъти по-бързо, като трябва да отбележа, че втория не беше преинсталиран 3г и наколко месеца. Работата с първия компютър потръгна в момента в който му добавих RAM 512МБ.
    Аз се дразня когато компютърът ми се забавя при всяка операция в autocad с половин секунда, и по тази причина предпочитам да имам излишен запас на RAM, отколкото недостиг.
    Е то на омазан Windows, колкото и памет да му сложиш - все ще му е малко.

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #45

    Re: Колко RAM имате на личния си компютър?

    Еее, B.Adder все ще метне някоя стреличка, независимо дали му е мястото... ViK все пак каза, че с достатъчно памет аутокада му престава да се бави... поне по тази причина Ред е сега на смотания видеодрайвер, бавния процесор или зацапания файл ViK съчувствам ти за тези наглед "дребни" закъснения" (аз на работата кретам с athlon 1.4Ghz и една fx5200, дето ми сече), ама като не стигне рамта стават и бая над половин секунда, а? Ех, след 14-ката вече не реагират така бързо пустите му аутокади.
    Колкото до това кога уиндоуса е омазан и кога не - и под 2000, и XP, и сега под XPx64 - стърже си хардовете доста повече, отколкото ми се иска, независимо колко много незаета рам има. Не го бива кеширането смятам и това е - нагласил съм го тука уж като за сървър, и пак се случва да изчита от диска работи дето скоро ги е чел... а free ram бол! Какво му пречеше да ползва за кеш всичката свободна памет?! Сега вистата щяла с флашки да разбърза работата - а ние двамата с Боби пием кафе

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 05-08-12, 12:00
  2. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  3. Колко и какви лули имате?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-07, 19:28
  4. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25
  5. Отговори: 13
    Последно: 12-11-04, 08:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе