Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #1

    Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Пускам темата понеже ми предстои покупката на този уред.
    Изчетох доста по форумите и не се ориентирах какво да купя.
    Та идеята ми е да ползвам личния опит на пишещите тук.
    И не искам да давам много пари - знам че прекалено скъпите модели са добри и акоисках да купя такъв нямаше да питам щото това всеки го може.
    Далаверата за мен е да се избере тази дето предлага най много качество за най малко пари

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Каква пералня имате, от колко време, довол

    3г имам Indesit - 800 оборота  доволни сме
    майка ми от 12г има Gorenje  - не е мръднала също

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    горение от около 15 год, е, наложиха се ремонтчета 2-3 пъти

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    2 Gorenje на по 5-6 години, до момента не са мръднали.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Ако може да пере, да готви, секс да прави, сама да се гримира, да не иска пари........- е няма такова животно

    Имах Перла 04Вариант - 13 годинки изкара (смених я чарк по чарк). Две дечица изпра/отгледа
    Имам сега Самсунг - 4 годишна(или 3??) - скапа се водна помпа - смениха я за 25 лева и за 25 минути!!
    Нямам забележки - всички са шумни (май няма как да не са). Зависи и от водата в региона.....
    Но - моето мнение е - еднакви са вече (технологиите се развиват). Оборотите за сушене са ми най-малката грижа.......
    Дали са 400 или 800 - много важно - пука ми.........и на жената не и пука, ама купихме с по-високите

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Цитирам колега от друг форум: "Съвременното общество се крепи на основите на консумацията. Яката консумация. Не консумираш стоки - лош гражданин! По тази логика никой няма интерес да прави нещо много здраво, трайно, както искате го кажете.
    Дори потребителите не искат стоките да са дълговечни - е..ш и фърляш! Ово е стандарт!"


    Иначе за протокола: ZeroWatt - от 11 години - не е мръднала (и на сестра ми от 13 години, както и на зет ми). Но тази марка нещо ми се губи в последно време.
    Важното е според мен е: казан от неръждаема стомана - незнам дали правят от ръждаема вече, така де

  8.  
     
  9. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #7

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    ARISTON AVL-85 - http://market.dir.bg/xoffer.php?xoff...641&shop_id=18

    Имам я от близо 3 години и съм много доволен. Тиха е , без особенни екстри , но пък до момента не се е налагало да правя ремонти по нея. ( въпреки , че ремонтите обикновенно почват, като изтече гарацията , а това ще стане след няколко месеца )

    Бих препоръчал и Ariston AVL 105 , която е модел от същата година като AVL 85, но центрофугата работи до 1000 оборота и има отложен старт .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #8

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Мисля, че нещата трябва малко да се разграничат. Пералните преди 10-15 години се правеха не там, където се правят сега и бяха доста здрави и наистина можеше да се разчита на марката. В момента всичко почти се прави в Турция и се сещайте за какво качество става дума. Всичко е почти еднакво с разлика в екстрите, за които си плащаме добре, но рядко ги използваме или никога. Аз имам Blomber на 2 месеца и вече има 2 дефекта за което извикахме техник и ще дойде днес (преди 2 седмици записах час) Не почва да пере като я пуснеш, а трябва силно да се натисне вратата, за да тръгне. И се появи шум като от разбит лагер.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Уърпъл на 6-7 години,400 оборота.Тая година се наложи смяна на кондензатор за 30-40 лева(с работата).Работи си иначе.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Gorenje от 1990 г. Един път ни наводни кухнята и трапезарията поради запушване на помпата с чорап на малкия . Оттогава - без проблем - само гуменото уплътнение на вратата е за смяна, но го лепя с парчета от автомобилна гума и работи безотказно. Но съм си приготвил ново.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Поне от гаранционната поддръжка на Blomberg съм много доволна. Дойде човекът и оправи нещата за 0 време. Някаква настройка била, така, че си оттеглям лошите думи за пералнята:-)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #12

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Koerting от близо година, мисля че е на 1000 оборота.
    Преди това имам сблъсък с горение на около 5-6 години и 600 оборота.
    Доволно. И за двете. Кьортингът наистина понякога прави този номер като на Съни - не тръгва да пере от първия път поради недобре затворена врата според индикациите му! Но иначе се справя бързо, с много пране и дори е икономичен откъм ток(няма видими разлики в сметката при немного уреди и пране 2-4 пъти седмично).

  16. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #13

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Пералнята е Уирпул. Капака за прането е отгоре. Използвам я от 1998г. Пуска се почти всеки ден, понякога и по два пъти. До момента не сме имали проблеми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #14

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Имам от 2003 LG Intello Washer с дигитално управление , т.е няма програматор механичен 800 оборота , ползва се средно натоварено до сега никакви забележки или дефекти.

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Gorenje 1100 оборота, вече две години и половина се използва интензивно, никакви опклаквания

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Отговори: 10
    Последно: 05-08-12, 12:00
  3. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  4. Колко RAM имате на личния си компютър?
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 62
    Последно: 18-07-07, 14:35
  5. Колко и какви лули имате?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-07, 19:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе