Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

защо се рестартира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #1

    защо се рестартира

    Извинявайте за новата тема, но се чудих къде да задам въпроса, а той е - защо при включен кабел за интернет компа се рестартира, зарежда експито и цък - отново рестарт като изписва(по спомени и доколкота схванах от английския) че се е възстановил от сериозен ерор(грешка), като дръпна кабела всичко е ок ( с вграден модем съм) +
    Рестарт и то по-няколко пъти правеше и предната седмица - без значение дали е с или без кабела за интернета (вечерта преди този проблем изггледахме на компа 2 филма във формат mkv, незнам що го споменавам ама мисля, че има връзка със слабата ми видеокарта - GF 4 MX 400 )- отворих го пуснах прахосмукачката(после рабзрах, че на компа се духа, а не смуче ), но реших, че не му е достатъчно това - та изкарах от слотовете - видеокартата, рамта, и модема + вентилатора и радиатора на процесора) При последващото пускане още при зареждането буквите излязаха с артефакти и вертикални черти по целия екран. Забравих да кажа, че при една от процедурите нараних с отверка няколко пистички на видеокартата, та в момента съм GF 2 MX и поне с картината като цяло нямам проблем.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: защо се рестартира

    Имах подобни проблеми с един лаптоп , оказа се троянско конче. С администраторският акаунт всичко си беше наред , уиндоуса зарежда и компа си има интернет. При логване със стандартният акаунт обаче, компютъра се рестартираше при включен мрежов кабел. Пуснах във Safe mode Spyware doctor-а и той си намери гадинки след изчистването на които компа си тръгна както трябва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #3

    Re: защо се рестартира

    Въх, тез пусти троянци! Вчера го сканирах с НОД32, но не в сейф мод, и нищо не показа.
    А може ли да е от кондез в кабела и оттам да окъсява, щото миналата пролет ми капеше вода от буксата, но като направих отвън "трап" на кабела и махнах изолацията му в най-ниската точка, не капе вече. Но от този "трап" до компа са някъде окло 4 м. кабел, 2 м . от които са навън на студенко, абе напрово мразовито - баси и зимата(извинявайте), а останалите вътре на топличко.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: защо се рестартира

    имаш доста интересни проблеми, ама и малко не добре обяснени я кажи какъв е този вграден модем и как от буксата ще ти капе вода!!! да не прави конденз или нещо такова. Опитай и save mode with networking за да видиш как ще се държи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #5

    Re: защо се рестартира

    glarus за кондеза съм писал, объркването може би идва от това, че под букса имам предвид накрайника на мрежовия кабел, който влиза в буксата на ... (и тук може да съм сбъркал, ама ще прощавате, не съм на ти с хардуера) модем ли, лан карта ли - предполагам едно от двете е.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: защо се рестартира

    Цитат Първоначално публикувано от stan75
    Въх, тез пусти троянци! Вчера го сканирах с НОД32, но не в сейф мод, и нищо не показа.
    Достатъчно е писано за НОД и 'лечебните' му свойства. Интересно, къде точно да се забоде темата, за да я прочетат точно тези, за които е писана?
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,36814.0.html

    А за капенето на водата - набий канчето на доставчика си, щото обикновено по тези кабели захранват и суичовете си и спокойно може да ти гръмне и дънцето.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re: защо се рестартира

    @Black Adder - предполагам знаеш колко реклама му правят на това нещо НОД-а. Лично аз съм се изумявал как хора като видят брошурата и веднага си го плащат.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: защо се рестартира

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    @Black Adder - предполагам знаеш колко реклама му правят на това нещо НОД-а. Лично аз съм се изумявал как хора като видят брошурата и веднага си го плащат.
    Значи си струват парите дадени за реклама

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #9

    Re: защо се рестартира

    Рестартирането продължава въпреки точното и акуратно изпълнение на инструкциите на Black Adder от въпросната тема - около 3,5часа. Бая зор беше да ъпдейтна спай бота - три пъти се рестартира докато успея. Още на първата процедура изкочиха 44 гадинки( повечето троянци + някви други, но им забравих титлата). Втората програма също улови нещо съдейки по думичката delete на 2-3 места в отчета. Спай бота и той се отчете с десетина "инфектирани процеса"(това е образно казано, щото незнам дали е точно и правилно да го нерека така) като при два от тях изписа троянци, а при останалити секюрити - следва да спомена, че при повторно пускане на спай бота, отново изкочиха "проблеми"(пак не съм наясно дали е проблем) предимно в Microsoft Windows Security Center.... Но...вече търпението ми свърши, но и проблема си остана - кабела като е вътре - цък и рестарт, като го извадя - пей сърце, но без интернет. При повторно сканиране с CureIt(е не пълно де, щот сили и нерви да изтрая още 2 часа, нямах) вируси не се появиха.
    btw,
    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Интересно, къде точно да се забоде темата, за да я прочетат точно тези, за които е писана?
    Да наистина е интересно, но приеми, че не всички са като теб IT специалисти(ама грам сарказъм не влагам, даже напротив - ), за да можем с "невъоръжено око" да засечем пустите гадинки само като "намигнем" на щайгата пред нас - а и си мислих, че проблема ми е на хардуерно ниво(основно избили кондензатори, които при необичайни обстоятелства - вода в кабела - отказват нацяло и системата се скапва), като въобще не ми е минавло през ума за вируси.

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re: защо се рестартира

    добре де не можа ли да пробваш с друга мрежова карта, поне да се изключи хардуерен проблем?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #11

    Re: защо се рестартира

    Ааа, у нас да не е склад за чаркалъци.... а и я да оставим машинката на спокойствие в предсмъртните й мигове и да Ви помоля да ми предложите конфигурация без монитор до 300-400 лв.(може и по-малко де, както и n-та употреба, но с гаранция - брей колко съм нахален, за което се извинявам) за филми, интернет, игри (не става въпрос за "супер" игри, за които въпросната сума ще стигне само за видеокарта, но примерно от рода на фифа 09 - или и за тях да не помислям при скромния ми бюджет). АА и щях да забравя, БЛАГОДАРЯ на отзовалите се!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re: защо се рестартира

    MB ASUS P5KPL-AM
    CPU Intel Celeron Dual-Core E1200
    RAM DDR2 2GB PC2-6400/800MHz Kingston
    HDD 320GB WD Caviar
    DVD LITE ON DH-20A4P
    CASE CASE Delux MF421 Black/Silver без PS
    PSU PS FORTRON ATX-350W 350PNF /pPFC

    Ето ти конфигурация без мишка и клавиатура е както и захранващ кабел. Цената и е от порядъка на 440 лева. Преди два дена я правих за един клиент и не съм я преработвал специално за сега. Така че може да претърпи някои промени като по-голям диск и т.н. включително и видео карта може да се добави, сега е с вградена. Силно ти препоръчвам да му добавиш и една мрежова карта тя е от порядъка на 10 лева. Процесора е от най-слабите но следващият по-читав е с по кинта отгоре.
    Ти никъде не си писал с какво дъно и процесор си, но като ти гледам видеото ще е нещо на 5 години поне.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #13

    Re: защо се рестартира

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Ти никъде не си писал с какво дъно и процесор си, но като ти гледам видеото ще е нещо на 5 години поне.
    Даже и по-дъртичко (купуван е 2003г.): "GA-7VAX rev 1.1"; AMD Athlon Xp1700+(1.47ghz); GeForce 2 MX 400 32(беше 4-ка ама...писал съм по-горе); 384mb DDR2

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: защо се рестартира

    glarus, само дето си пропуснал да споменеш, че с това вградено видео никаки по-нови от 2004 игрици няма да тръгват

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #15

    Re: защо се рестартира

    продължение:
    Както бях писал рестартирането продължаваше въпреки точното и акуратно изпълнение на инструкциите на Black Adder. Затова спрях(засега временно) интернета от кварталния доставчик и няколко дни повтарях процедурата - гадинки все изкачаха, дори и в спай бота - само да спомена, че тук някъде ми изчезна task manager-а. Набавих си (с помощта на форума, разбира се) още някоя друга програмка основно за почистване на регистри и чистих ли чистих. Стигнах и до момента дали да не си преинсталирам уиндоуса сам - та почна яко четене (пак основно тук), но резултата ....
    И реших да пробвам с друг доставчик - и избрах промоцията на бтк за 30 дни безплатно тестване на adsl-а(не го споменавам с цел реклама). Вчера като се вързах и тръгна интернета компа си работеше нормално (поне на пръв поглед де, за подробности нямам знанията и уменията) - нямаше рестарт, псувни, стресови ситуаци и други подобни натоварващи емоции. Е, остана и остава в мен чувството за несигурност, че проблема/и отново може да изскочи, както и неразбирането на какво се дължи "възкресението" на компа - дали от санитарните процедури, дали от adsl-а, или пък си е чист късмет, а може и някое angel-че да е... знам ли , но се надявам това да е последния ми пост в тази тема и поне засега да не се изуча как се преинсталва.
    П.П. Ако не е нахално, препоръчайте някоя фрий антивирусна, както и да помогнете да възстановя task manager-а.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  2. PC-то ми рестартира
    От jazzman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-05, 14:58
  3. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  4. за6то ми се рестартира рс-то
    От vlade_2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-04-05, 04:22
  5. Тапото ми ПС се рестартира
    От TOTOGADA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-04, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе