Резултати от 1 до 11 от общо 11

Как да освежа старата ми машинка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #1

    Как да освежа старата ми машинка

    Здравейте тука сметнах ,че е потходящо да пусна тази тема ,искам да попитам какво ще ми препоръчате като обновление на моята стара кошница ,защото вече стана ретро
    Ето я и нея:

    Процесор:AMD Athelon(tm)64 Processor 2800+ 1.8Mhz
    Дъно:Asus K8N
    Видео:Ati Radeon X1050 256mb
    Рам:1gb

    Кажете струва ли си да го подновявам с нещо ново и колко кинти ще са ми нужни за тази цел?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    Темата ти мисля, че не е на най подходящото място.
    Модератор ще я премести в "Общ хардуер", но помисли и напиши какво искаш да правиш на "новата машинка", оттам ще дойдат и съветите.
    Игрици, само интернет ...

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    Най-вече зависи от това за какво го ползваш?
    Ако изключим варианта да си заклет геймър, което нявма как да е с този Радеон 1050 е достатъчно да добавиш 1ГБ памет за да имаш машина, удоволетворяваща почти всичките ти нужди. Това дъно по спомен не е дуал чанел, така че би следвало навремето да са ти сложили 1 платка памет - просто добавяш още една. Даже и 2х512МБ да са пак по спомен това дъно трябва да има 3 слота за памет, така че не е проблем да добавиш 1ГБ.
    Ако искаш да гледаш HD видео, а машинката насича - все още можеш да намериш, макар и на завишена цена AGP карта с частично хардуерно декодиране, което би ти помогнало.
    Но стандартния вариант е - купи си още 1ГБ ДДР400 /около 3 пъти по-скъпа е от ДДР2 - грубо около 70лв/ и забрави за други покупки...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    не е казано най-важното: колко пари си готов да похарчиш

    защото има една сума, над която всичко дадено е излишно, защото може да се вземат 4-те основни компонента (дъно, процесор, памет, видео), вместо да наливаш същата сума в морално и физически остарели части

    кажи сега колко пари имаш в джоба и ще го измислим

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #5

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    Ами както виждате машинката не е най-добрата и искам да и дигна параметрите до такава степен ,че да мога да поткарам някой по-нови игри от типа на :GTA IV,Need for Speed Undercover и т.н.
    Предполагам ,че ще ми трябва по сериозно дъно за видео от типа на ati hd ....
    Иначе за дъното е така с 3 слота е от ,които 2 са заети (демек 2х512)
    За цена незнам дали ще има смисъл да го надграждам ако трябва повечето неща да се сменят ,ако си струва колко пари ще са ми нужни за да си правя сметка Ако не си струва колко пари мога да му взема максимум и каква конфугурация бихте ми препоръчали ?

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    нищо ново няма да допълня, само ще уточня, както казаха по нагоре, вариантите са два
    1 закупуване на рама и по силна видео карта, което според мен няма никакъв смисъл, просто хвърляне пари на вятъра.
    2 ъпреидване, при закупуване на дъно ,процесор,рама и видеокарта.
    Лично намирам, че е по доброто решение.
    Закупувайки нови компоненти, но всичко зависи от това, каква цена си готов да похарчиш, бих ти дал примери, но тъй като не си определил още цената просто няма смисъл.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #7

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    GTA IV, Need for Speed Undercover - трябва ти нов компютър. Каквито и "конфигурации" да направиш няма да излезе нещо читаво (виж пак мнението на Крис).
    Закупуване на дъно, процесор, рам и видеокарта - почти сигурно ще ти трябва и захранване. Впоследствие ще изревеш и за по-голям и по-бърз харддиск. Остават ти на ръка и частите от сегашния комп - които е достатъчен за всичко освен нови игри и фулл ХД.

    Ако игрите са ти приоритет - ползвай си сегашния компютър и се огледай се за Xbox360. Цена Xbox360 премиум + хак - 500 и нещо лева. Разбира се ако имаш подходящ ТВ (Full HD или HDReady). Има вариант и за връзване към монитор.



  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    абе, човек, кажи колко пари имаш бе

    "какво ще ми трябва?"
    казах ти - трябват ти дъно, процесор, памет и видео. остават ти харда, оптиката, кутията + захранването и флопито

    ако имаш 200 лв ще ти препоръчаме едно, ако имаш 400 - друго, за 800 - трето

    а за изброените от теб игри - забрави да стане на този комп. паметта и 8 гиги да я направиш - все тая. мощно видео да сложиш на този проц - виж по-горе

    за процесора няма да говоря, защото да намериш нещо за 754 е кауза пердута...

    та, отново по същина - какви пари ти се харчат (долна - горна граница) ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #9

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    Добре този незнам колко пари мога да му искам и отгоре да кажем максимум 500лв.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    cpu c2d e5200 ~$100
    mb gigabyte P35 ~$100
    ram 2gb ddr2 ~$30
    video ~geforce 9600 ~$100
    ----------------
    ~$350

    честито

    (цените са приблизителни и зависи кой откъде как ще ти ги продаде, но това е примерната ти НОВА конфигурация, която ще е в ПЪТИ по-мощна от всичко, до което би могъл някога, с цената на каквито и да е пари, да "надградиш" старата щайга)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #11

    Re:Как да освежа старата ми машинка

    Благодаря много

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво правим със старата техника?
    От zeroslav във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 09-08-10, 01:43
  2. Старата пушка (Le vieux fusil /The old gun)
    От roumen68 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-08, 00:25
  3. Нов живот за старата бангия?
    От Araiz във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 17-02-06, 23:05
  4. Старата песен на нов глас
    От Poinovito във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 22-09-05, 15:47
  5. Бъг в старата версия
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-04, 00:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе