Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Избор на TFT монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #16

    Re:Избор на TFT монитор

    Повече ми харесва LG W1952S-PF(втория)- горе съм ти дал линк за 22'. По- добър дизайн, по-добър контраст и като цяло по-нов модел. Ако си намериш 20' ще е също добре. Иначе двата монитора са доста близки по параметри. Преимущество на LG W1942T-PF(първия) е DVI, което е важно при по-големи резолюции, каквито и двата не поддържат. Успех в избора.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #17

    Re:Избор на TFT монитор

    След дълги размисли вчера се "задомих" с "PHILIPS 190S9FB". Като начални впечетления монитора го бива. Обаче има един проблем, който не разбрах, защо се получава. В магазина при пробата с VGA кабел се получаваха хоризонтални линии през около 3-4 см. движейки се леко нагоре. Продавача ме успа с твърдението, че кабела е без ферити и имало смущения. Аз до някъде се вързах. Прибрах се в къщи включвам монитора и отново смущения. Малко по-различни, просто монитора отвреме на време става по-ярък. Взех допълнително закупения DVI кабел и с него всичко заспа. Обаче, ако монитора нямаше DVI вход, какво щях да правя? Откъде идват тези смущения или има някакъв проблем монитора? Старият CRT "LG" си работи 7 години без проблем с VGA кабел.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #18

    Re:Избор на TFT монитор

    Новият ми монитор не харесва UPS-а. Явно е алергичен към марката "MGE", а аз го взех за хубав със стабилизатор на изходното напрежение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #19

    Re:Избор на TFT монитор

    Здравейте! Аз също имам подобен проблем. От скоро имам монитор Acer H223HQ (1920х1080), който е свързан с HDMI към PS3 и с VGA към лаптоп Toshiba с видеокарта ATI HD2600. Проблемът е, че когато е в VGA режим се появяват по екрана падащи хоризонтални линии, които са особено видими, ако курсора на мишката се движи. От настройките на видеокартата видях, че подава 1920х1080 при 60Hz. Опитах при 75Hz и линиите изчезнаха, но тогава пък резолюцията е много ниска. Как да ги махна тези линии при 60 Hz?

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #20

    Re:Избор на TFT монитор

    @taralion на колко херца държиш монитора през аналоговия вход? Аз имах подобен проблем и след като намалих честотата до 50 се оправиха нещата.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #21

    Re:Избор на TFT монитор

    На 60 Hz. Проблема се оказа комплексен. Понеже имам TV тунер в компютъра и се оказа, че кабела на кабелната, като се включи се появява проблема. На входа на кабелната имам галванични разделители, но то са усилватели, видеа, наземни и сателитни антени и въобще всевъзможни кабели у нас. Важното че монитора е здрав.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #22

    Re:Избор на TFT монитор

    Здравейте, налага се закопуването на ов монитор . Та след консултации тук таме и разглеждане се спрчх на това :

    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=16758

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09052480

    Някой има ли впечатления или да ми препоръча нещо подобно , ще се ползва за разцъкване в нета и за някочя друга игричка . Филми няя да се гледат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на 3D монитор?
    От Zzipper във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 28-12-13, 18:25
  2. Избор на монитор!?
    От fiorino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-11, 20:21
  3. Избор на монитор
    От zorbata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-11, 22:17
  4. Избор на НОВ LCD монитор
    От eye_contact във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-07, 19:27
  5. Избор на 17" или 19" монитор
    От Чернокрилия във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-03, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе