Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #16

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Благодаря на всички за мненията!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, заку

    Вносител, които даже не работи с по-малки фирми да дръгне да се занимава с частни клиенти....
    Изобщо ти като какъв ще влезеш в "охраняемия периметър" на тази фирма...

    Затова с един колега бяхме писали по-назад нещо, но ти решаваш. В крайна сметка има и вариант да пиеш една студена вода и да си купиш нов диск. Най малкото ще си спестиш главоболията...
    Пък и това е евтин WD 130 лв за 1.5 ТБ....


  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #18

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Вносител, които даже не работи с по-малки фирми да дръгне да се занимава с частни клиенти....
    Ето това е изратено и типично българско. Видиш ли, вносителя не работи с крайни клиенти, защото е много голям, затова се обърни към производителя - той работи с крайни клиенти, защото му пука и не е толкова надут
    бих се обидил ако бъда пропуснат във веригата и клиент на мой клиент се опита да ме прескочи и да се свърже директно с производителя. С Асбис знам как би протекла ситуацията и естествено нямаше да се стига до безумия като връзка с производител, пращане на диск незнам къде си.
    Солитрон, убеден съм като сериозна компания също ще изпълнят задълженията си към дефектиралия диск. За съжаление, рядко работя с тях и не се наемам да съдействам. А и не мисля, че е необходимо - ние с МиткоС свършихме 50% от работата с проверката във вносителите. Оттук натам, собственикът на диска да се свърже със Солитрон - има достатъчно дадени телефони, да обясни каква е ситуацията и да попита как да процедира.
    Като се замисля, това което казах по-горе за евентуални задължения на Лидер към доставчика... всъщност, това не е проблем, който да касае притежателя на диска... Независимо от ситуацията гаранцията на диска трябва да бъде уважена - Солитрон са от достатъчно време на пазара ни и са изградили стойностно реноме за да допуснат грешката да откажат гаранция.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #19

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Вносител, които даже не работи с по-малки фирми ...
    Хе-хе, тук направо ме разсмя.
    Знаеш ли какво съм чувал в разговори с търговци (и в в Солитрон, и в Поликомп, и на други места)
    Цитирам почти дословно:
    "Много си ни е добре да работим с вашата (микро - уточнението е от мен) фирма. С вас нямаме никакви ядове. Достатъчно дълго работим заедно и сме се убедили във вашата коректност. Обикновено ядовете идват от големи фирми и вериги и в един момент си даваш сметка, че е по-добре да работиш с 20-50 малки и коректни, отколкото с 1 голям и некоректен, въпреки че на пръв поглед 20-50 малки се обслужват по-мъчно и по-неефективно. Един голям като забави плащане или те завлече, цялата ефективност от това че е един голям отива на кино."

    Честно казано, за мен не е никакъв проблем да взема диска и да ида да му го сменя на човека. Но това вече не е правилно от моя страна и некоректно спрямо Солитрон, защото може например диска да е изпускан. По-добре той да иде на място и да направи стандартната процедура от негово име. Силно ще се учудя, ако заради липсващи документи не постигне успех с подмяната. Но пък заради изпускане на цимента или нещо друго за което производителя не е виновен ...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Хубаво се посмяхме, ама фактите са си факти. Солитрон не работи с крайни клиенти защото политиката им е да продават на едро. Ако са искали да се занимават с крайни до сега да са отворили един магазин...
    @MitkoS - не знам какви са им предпочитанията, може би с по-малки фирми по-лесно се работи, а и не знам от кога работиш с тях, но преди време гледах едни договори и за да работиш с тях искаха фирмата да отговаря на доста условия, в които и минимален месечен оборот...

    Но както и да е. Да не изместваме темата. Нека човека да отиде да видим какво ще стане...

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #21

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Не е само до "политиката им".
    Понякога, за да си регионален дистрибутор, производителя ти налага да развиваш дилърска мрежа и ти забранява да работиш с крайни клиенти. Солитрон дистрибутират стоки на доста производители, убеден съм за себе си, че поне в един от договорите им с тези производители пише, че нямат право да работят с крайни клиенти.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #22

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Пиша, за да приключа темата.
    Накратко - отидох в Солитрон с диска (да припомня - внесен от тях, но купен, респ. продаден на мен от Лидер).
    Леко им стана неприятно, но хората проявиха разбиране. Приеха стоката, заведоха си я по техните регистри и процедури, тестваха го и...ми дадоха чисто нов (в пликче) диск WD със същите характеристики - 1.5Тб, 64 кеш и то според мен по-добрата черна серия. Дефектния беше зелен.
    Смея да кажа, че ме обслужиха гаранционно перфектно, наистина се почувствах Клиент и така трябва да бъде.
    Специална благодарност към КрИс за проверката в Асбис и най-вече на MitkoS за проверката и разговорите в Солитрон. MitkoS, благодаря ти много

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #23

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Добър завършек, особено в момента, когато цените на хардовете скочиха главоломно.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Хъх... замяна на Green за Black. Чудеса... черната серия е поне 50% по-скъпа.
    Ха честито.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Наистина егати замяната... Дали нещо не са се объркали... Вземи пусни тото!

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #26

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Пичове, аз очаквах да ме обслужат любезно само с приказки, след което да ми пожелаят успех...
    Оказа се, че нямат зелени....и ми дадоха черен, понеже такива били в наличност Нещо повече - дадоха ми гаранционна карта за...5г. гаранция. Е повече от това, здраве му кажи...
    Аз бях настроен да изхвърля зеления в кофата. Е, заслужаваше си да пиша тук и още веднъж благодаря на всички.
    Митак, честит празник, бъди жив и здрав!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #27

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Като стана въпрос, честит празник колега. Бъди жив и здрав и всичко най-добро!

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Оказа се, че нямат зелени...и ми дадоха черен
    това се практикува редовно, във всички фирми, по белите страни.
    Да ти е честит и да си го ползваш със здраве.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    това се практикува редовно, във всички фирми, по белите страни.
    Да ти е честит и да си го ползваш със здраве.
    Чакай сега. След като се практикува за чий ти и още един участник в темата искахте да забиете момчето да се свързва с производителя, а не с фирмата???
    И практика да подменяш дефектирал компонент, който е напълно актуален с друг, който е 50% по-скъп от него, че и да дадеш за финал 2 години допълнителна гаранция по белите страни НЯМА!
    Конкретно в тази тема, споменаването на термин като "белите страни" е напълно ненужен.
    Добре би било да се отчете, че реакцията на българската фирма далеч надвишава коректното обслужване, независимо в коя страна се развива случката и при следващи подобни казуси да не се дават необмислени идеи за прескачане на българския партньор и връзка директно с производителя.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #30

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Мога да потвърдя - реакцията на Солитрон надхвърли всичките ми очаквания в най-хубав смисъл като се има предвид, че за първи път осъществяваме контакт и оправяме задълженията на прекупвач. Спокойно можеха да кажат, че това не е техен проблем, но те се ангажираха. Надявам се, че хората не са се объркали нещо и моето обслужване като краен клиент не е просто късмет, а политика на фирмата. Ако е така, значи това е наистина сериозна организация и заслужава само адмирации.
    С това нека темата се счита за приключена. Още веднъж благодаря на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?
    От dankg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 14:40
  2. Гаранционно и извънгаранционно обслужване при климатиците
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-12, 21:04
  3. Проблем с разпознаване на хардуер
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-04-09, 22:17
  4. Проблеми със закупен продукт на Microinvest
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-04, 16:26
  5. Проблем с хардуер под RH9.0
    От B.L. във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-04, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе