Страница 28 от 36 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 539

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #406

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Например тия :
    The Outer Worlds
    https://www.ea.com/games/mass-effect...fect-andromeda


    https://store.steampowered.com/app/5..._Outer_Worlds/

    Предполагам схвана за какво говоря.



    и подобни ао

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #407

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Не те знам как сравняваш коне с кокошки! И двете игри са тежки и доста процесорно зависими. С 4-ядрения АМД процесор играта става като конзола - 40-50 кадъра средн, насичания на места и процесор най-вероятно на максимум или над 80% през цялото време:
    https://www.youtube.com/watch?v=7dtRHulGI34
    https://www.youtube.com/watch?v=lSpEwzye0jk
    Ако ти е слабо охлаждането или още по-зле стоковото, може и да тротълва. Не знам на това как казваш "най-тежките вървят добре". Също така все още не е ясно какъв е процесора, кое на колко % се товари, както и кои вентилатори шумят.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #408

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Едни от най-натоварващите елементи при игрите са резолюцията и честотите на мониторите. Вече си има достатъчно хора, които използват монитори с резолюция над 1080 и честоти 144 и 240Hz. Това натоварва много повече старите, че и някои нови машини. В горния пост имаме една и съща HD резолюция и честота 60Hz. С намаление на някои настройки може да е "играемо" при понижени субективни критерии.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #409

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    докторе, понятията ти са малко каша, с уважение казано, поради което този ти пост е доста... "зле", с уважение казано

    честотата на монитора е това, с което ТОЙ изчертава образа, а дали ИМА каква да изчертава, е работа на видеокартата, която му подава образа
    ако изчисленият кадър НЕ съвпадне с изчертания, се получава комбинация от два кадъра, която се избягва с функцията vsync...

    не мониторът натоварва машините, казано в стила на поста ти

    не се обиждай. или не си успял да кажеш правилно това, което разбираш правилно, или просто не разбираш правилно нещата (което не е подсъдно )

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #410

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Честотата на монитора не оказва никакво натоварване върху нищо! За да се изкарат високи кадри при игрите, трябва най-вече достатъчно мощна видеокарта, която да се справи с графиката и настройките. След това е процесора, който трябва да "смогне" на изчисленията, за да може да подава достатъчно бързо информацията към видеокартата. Повечето игри искат висока single core производителност и висока честота на процесора, за да може да се постигнат висок брой на кадрите в секунда. И за да изкараш 60+ кадъра в някоя игра не е нужно монитора ти да е 100+ Hz, това може да се постигне и с 60 Hz монитор. Вече колко ще има смисъл това е много относително....

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #411

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Eй-й-й-й-...

    Kaĸ гo eмнaxтe ...

    По-полека с тези удивителни...

    Фaйдaтa oт виcoĸoтo oпpecнявaнe нa мoнитopa e, чe нямa дa тe бoлят oчитe.

    Отделен въпрос е слагането на "черни/празни кадри" било да се опитат да компенсират насичането, било за да дадат време на окото и мозъка да възприемат сменяващите се картини.


    Tъй ĸaтo пpoцecopитe винaги ca дocтaтъчнo мoщни зa видeoĸapтaтa, тo пoчти винaги пocлeднaтa "ĸyцa" пpи игpи.Аз поне не съм срещал излязал от завода компютър на който процесора да не смогва на видеокартата.

    Ha пpaĸтиĸa пpoцecopитe ca 2 - cпeциaлизиpaн caмo гpaфиĸaтa и гpaфичнитe зaдaчи и изчиcлeния и "oбщ" пpoцecop зa вcичĸи ocтaнaли изчиcлeния.

    Ha пpaĸтиĸa тoвa ĸoeтo cпъвa cъздaвaнeтo нa peaлнo изoбpaжeниe oт дeйcтвитeлнocттa e гpaфичният пpoцecop пopaди липca нa ĸaпaцитeт(мoщнocт).Когато някой ъпгрейдне графичния процесор с нов и остави първоначално вградения процесор, последният в възможно да не може да смогне на новата видеокарта...

    Oтдeлнo ocтaвa възмoжнocтитe зa пpeнoc нa дaнни мeждy пpoцecop и гpaфичeн пpoцecop(ĸapтa) дали са достатъчни...

    Общо взето като чета един специализиран форум, излиза че последните интелски процесори са морално остарели .
    Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 14:08.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #412

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Не само очите биват щадени. Когато минах на 144 херцов монитор, игрите тотално се промениха. Все едно са с пуснато турбо. Много е приятно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #413

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Какво ще кажете за това мониторче Asus VG279Q

    - - - - - - - - - -

    Adaptive-Sync какво ще рече, с 1060 ще се стикова ли.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #414

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q

    Добре оценено мониторче, лично на мен не ми допада резолюцията. Смятам, че за 27”, резолюцията е малка и ще се виждат пиксели. Но това си е лично мнение и не ангажирам никой с него.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #415

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Не само очите биват щадени. Когато минах на 144 херцов монитор, игрите тотално се промениха. Все едно са с пуснато турбо. Много е приятно.
    Не съм играл FPS от 6 години, а за мен това са основните игри с които се струва да си губя времето поради ефектите.Останалите откъм ефекти бледнеят.

    Други са симулаторите като на мен само 1 ми е харесал HAWX.И нея я играех отново FPS.

    За мен от повечето кадри се получава нещо като театрален ефект - имам чувството че се увеличава времето за игра и най-вече имам чувството че съм в играта.Увеличава се чувството за реалност.

    Сега играя една мизерна табла с много тъп скапано изработен алгоритъм, нямащ нищо общо с реалността и от извънредното положение жуля за разтоварване и разсейване покерстарс.С вирутуални пари.

    Ма съм решил като взема новият лаптоп с АМД, да врътна зимата(ако е студена) един QUAKE4, един BBC2 и някои от "модерните" дютита.

    Ама общо взето съм настроен продуктивно, а не консуматорски.Ще пиша на лаптопа и професионални и лични проекти, затова ще избирам измежду най-леките и мобилни с повече часове на батерия и ще е или с Ryzen 4500u с 6 ядра без виртуални или с 8 без виртуални =4700u.На единият вграденото видео е 1500мх, на вторият 1600мх.И ще гледам теглото да е между 990гр и 1.38кг.Не повече.
    Леново, Ацер swift може би 5 или имат още един "гънещ" се и ставащ на таблет =spin.

    Екран, мобилност, wi-fi и останалото.Като ще изчакам ревютата да видим какво ще кажат.Асус виво ги зачеркнах, а дел съм ги изключил отдавна заради тъпата им политика за резервните части - работят си само с техни зарядни, какво остана за другото...
    Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 23:27.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #416

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Аз понеже играя основно на козола (където всичко ...или почти всичко е лимитирано на 30 кадъра) и част от игрите ги имам и на компютъра (старият ми монитор беше 60 херцов) и сега на 144 херца и по-висока резолюция всичко направо е коренно различно и доста ме радва.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #417

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Фaйдaтa oт виcoĸoтo oпpecнявaнe нa мoнитopa e, чe нямa дa тe бoлят oчитe.

    Отделен въпрос е слагането на "черни/празни кадри" било да се опитат да компенсират насичането, било за да дадат време на окото и мозъка да възприемат сменяващите се картини.


    Tъй ĸaтo пpoцecopитe винaги ca дocтaтъчнo мoщни зa видeoĸapтaтa, тo пoчти винaги пocлeднaтa "ĸyцa" пpи игpи.Аз поне не съм срещал излязал от завода компютър на който процесора да не смогва на видеокартата.

    Ha пpaĸтиĸa пpoцecopитe ca 2 - cпeциaлизиpaн caмo гpaфиĸaтa и гpaфичнитe зaдaчи и изчиcлeния и "oбщ" пpoцecop зa вcичĸи ocтaнaли изчиcлeния.

    Ha пpaĸтиĸa тoвa ĸoeтo cпъвa cъздaвaнeтo нa peaлнo изoбpaжeниe oт дeйcтвитeлнocттa e гpaфичният пpoцecop пopaди липca нa ĸaпaцитeт(мoщнocт).Когато някой ъпгрейдне графичния процесор с нов и остави първоначално вградения процесор, последният в възможно да не може да смогне на новата видеокарта...

    Oтдeлнo ocтaвa възмoжнocтитe зa пpeнoc нa дaнни мeждy пpoцecop и гpaфичeн пpoцecop(ĸapтa) дали са достатъчни...

    Общо взето като чета един специализиран форум, излиза че последните интелски процесори са морално остарели .
    Не е точно така. Това за честотата няма нищо общо със страрите кинескопи, където примигва картината след всеки кадър. При LCD могат да те заболят очите от ШИМ:
    https://monitori.bg/kakvo-e-shim/
    Затова повечето нови монитори ги правят без тази "екстра". Също и относно процесорите - няма "специализирани". Игри и нормална работа може да правиш и със сървърни/workstation процесори. Разликата им с потребителските е поддръжка на ECC RAM (въпреки че при AMD се поддържа и от нормалните процесори), повече ядра в някои случаи и най-вече по-голяма стабилност - по-ниска честота и липса на overclock възможности, откъдето и по-ниска консумация и температури.
    Относно спъването на видеокартите, по-горе съм писал - процесори с по-ниска single core производителност много често спъват видеокартите, при което тя не може да се натовари на максимум и от там да даде максимална производителност. Примери в интернет колкото искаш, ако искаш, мога да ти намеря и конкретни.
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q

    Добре оценено мониторче, лично на мен не ми допада резолюцията. Смятам, че за 27”, резолюцията е малка и ще се виждат пиксели. Но това си е лично мнение и не ангажирам никой с него.
    Изобщо няма да се виждат пиксели. Аз ползвам в момента този монитор:
    https://www.lg.com/bg/monitori/lg-34WK650-W
    Дори отблизо трудно можеш да различиш отделните пиксели. Преди това ползвах 42" телевизор 1080p за монитор и също нямах проблеми с пикселите, въпреки че там, ако се вгледаш, по-лесно можеш да забележиш такива.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #418

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    докторе, понятията ти са малко каша, с уважение казано, поради което този ти пост е доста... "зле", с уважение казано

    честотата на монитора е това, с което ТОЙ изчертава образа, а дали ИМА каква да изчертава, е работа на видеокартата, която му подава образа
    ако изчисленият кадър НЕ съвпадне с изчертания, се получава комбинация от два кадъра, която се избягва с функцията vsync...

    не мониторът натоварва машините, казано в стила на поста ти

    не се обиждай. или не си успял да кажеш правилно това, което разбираш правилно, или просто не разбираш правилно нещата (което не е подсъдно )
    Да, неправилно съм се изразил и няма от какво да се обиждам. Броят кадри ще е толкова, колкото видеокартата подава. Мониторът "не товари" нищо в хардуерен смисъл. Мисълта (поне опита) ми беше, че няма да е лошо при наличие на такъв монитор, да можеш да се възползваш от възможностите му и броят кадри подаван от видеокартата да не пада под честота на опресняване. Вместо всинк-а да държи 60 кадри, тук вече са 144, без спадове. А това е сериозно натоварване за видеокартата при някои игри. И като добавим и комбинацията с по-високите резолюции и натоварването става още по-сериозно.
    Както беше написано по-горе, има ревюта, в които е показвано, че процесорът в някои случаи може да оказва влияние върху производителността при игри. Зависи от самата играта (примерно наличие или липса на оптимизация за повече нишки), модела на видеокартата, резолюция и т.н. Но все пак основния елемент в повечето случаи си остава видеокартата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-06-20 в 14:24.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #419

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    Изобщо няма да се виждат пиксели. Аз ползвам в момента този монитор:
    https://www.lg.com/bg/monitori/lg-34WK650-W
    Дори отблизо трудно можеш да различиш отделните пиксели. Преди това ползвах 42" телевизор 1080p за монитор и също нямах проблеми с пикселите, въпреки че там, ако се вгледаш, по-лесно можеш да забележиш такива.
    Предният ми монитор беше 24" 1080p и си виждах пикселите особено в текстовете. Но при всеки си е индивидуално.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #420

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    15 години след като е използвал Intel процесори ,Apple реши да премине на свои процесори.
    Apple announces Mac transition to Apple silicon

    - - - - - - - - - -


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 36 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 18:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 14:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 19:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 01:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе