Например тия :
The Outer Worlds
https://www.ea.com/games/mass-effect...fect-andromeda
https://store.steampowered.com/app/5..._Outer_Worlds/
Предполагам схвана за какво говоря.
и подобни ао
Например тия :
The Outer Worlds
https://www.ea.com/games/mass-effect...fect-andromeda
https://store.steampowered.com/app/5..._Outer_Worlds/
Предполагам схвана за какво говоря.
и подобни ао
Не те знам как сравняваш коне с кокошки! И двете игри са тежки и доста процесорно зависими. С 4-ядрения АМД процесор играта става като конзола - 40-50 кадъра средн, насичания на места и процесор най-вероятно на максимум или над 80% през цялото време:
https://www.youtube.com/watch?v=7dtRHulGI34
https://www.youtube.com/watch?v=lSpEwzye0jk
Ако ти е слабо охлаждането или още по-зле стоковото, може и да тротълва. Не знам на това как казваш "най-тежките вървят добре". Също така все още не е ясно какъв е процесора, кое на колко % се товари, както и кои вентилатори шумят.
Едни от най-натоварващите елементи при игрите са резолюцията и честотите на мониторите. Вече си има достатъчно хора, които използват монитори с резолюция над 1080 и честоти 144 и 240Hz. Това натоварва много повече старите, че и някои нови машини. В горния пост имаме една и съща HD резолюция и честота 60Hz. С намаление на някои настройки може да е "играемо" при понижени субективни критерии.
докторе, понятията ти са малко каша, с уважение казано, поради което този ти пост е доста... "зле", с уважение казано
честотата на монитора е това, с което ТОЙ изчертава образа, а дали ИМА каква да изчертава, е работа на видеокартата, която му подава образа
ако изчисленият кадър НЕ съвпадне с изчертания, се получава комбинация от два кадъра, която се избягва с функцията vsync...
не мониторът натоварва машините, казано в стила на поста ти
не се обиждай. или не си успял да кажеш правилно това, което разбираш правилно, или просто не разбираш правилно нещата (което не е подсъдно )
Честотата на монитора не оказва никакво натоварване върху нищо! За да се изкарат високи кадри при игрите, трябва най-вече достатъчно мощна видеокарта, която да се справи с графиката и настройките. След това е процесора, който трябва да "смогне" на изчисленията, за да може да подава достатъчно бързо информацията към видеокартата. Повечето игри искат висока single core производителност и висока честота на процесора, за да може да се постигнат висок брой на кадрите в секунда. И за да изкараш 60+ кадъра в някоя игра не е нужно монитора ти да е 100+ Hz, това може да се постигне и с 60 Hz монитор. Вече колко ще има смисъл това е много относително....
Eй-й-й-й-...
Kaĸ гo eмнaxтe ...
По-полека с тези удивителни...
Фaйдaтa oт виcoĸoтo oпpecнявaнe нa мoнитopa e, чe нямa дa тe бoлят oчитe.
Отделен въпрос е слагането на "черни/празни кадри" било да се опитат да компенсират насичането, било за да дадат време на окото и мозъка да възприемат сменяващите се картини.
Tъй ĸaтo пpoцecopитe винaги ca дocтaтъчнo мoщни зa видeoĸapтaтa, тo пoчти винaги пocлeднaтa "ĸyцa" пpи игpи.Аз поне не съм срещал излязал от завода компютър на който процесора да не смогва на видеокартата.
Ha пpaĸтиĸa пpoцecopитe ca 2 - cпeциaлизиpaн caмo гpaфиĸaтa и гpaфичнитe зaдaчи и изчиcлeния и "oбщ" пpoцecop зa вcичĸи ocтaнaли изчиcлeния.
Ha пpaĸтиĸa тoвa ĸoeтo cпъвa cъздaвaнeтo нa peaлнo изoбpaжeниe oт дeйcтвитeлнocттa e гpaфичният пpoцecop пopaди липca нa ĸaпaцитeт(мoщнocт).Когато някой ъпгрейдне графичния процесор с нов и остави първоначално вградения процесор, последният в възможно да не може да смогне на новата видеокарта...
Oтдeлнo ocтaвa възмoжнocтитe зa пpeнoc нa дaнни мeждy пpoцecop и гpaфичeн пpoцecop(ĸapтa) дали са достатъчни...
Общо взето като чета един специализиран форум, излиза че последните интелски процесори са морално остарели .
Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 14:08.
Не само очите биват щадени. Когато минах на 144 херцов монитор, игрите тотално се промениха. Все едно са с пуснато турбо. Много е приятно.
Какво ще кажете за това мониторче Asus VG279Q
- - - - - - - - - -
Adaptive-Sync какво ще рече, с 1060 ще се стикова ли.
https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q
Добре оценено мониторче, лично на мен не ми допада резолюцията. Смятам, че за 27”, резолюцията е малка и ще се виждат пиксели. Но това си е лично мнение и не ангажирам никой с него.
Не съм играл FPS от 6 години, а за мен това са основните игри с които се струва да си губя времето поради ефектите.Останалите откъм ефекти бледнеят.
Други са симулаторите като на мен само 1 ми е харесал HAWX.И нея я играех отново FPS.
За мен от повечето кадри се получава нещо като театрален ефект - имам чувството че се увеличава времето за игра и най-вече имам чувството че съм в играта.Увеличава се чувството за реалност.
Сега играя една мизерна табла с много тъп скапано изработен алгоритъм, нямащ нищо общо с реалността и от извънредното положение жуля за разтоварване и разсейване покерстарс.С вирутуални пари.
Ма съм решил като взема новият лаптоп с АМД, да врътна зимата(ако е студена) един QUAKE4, един BBC2 и някои от "модерните" дютита.
Ама общо взето съм настроен продуктивно, а не консуматорски.Ще пиша на лаптопа и професионални и лични проекти, затова ще избирам измежду най-леките и мобилни с повече часове на батерия и ще е или с Ryzen 4500u с 6 ядра без виртуални или с 8 без виртуални =4700u.На единият вграденото видео е 1500мх, на вторият 1600мх.И ще гледам теглото да е между 990гр и 1.38кг.Не повече.
Леново, Ацер swift може би 5 или имат още един "гънещ" се и ставащ на таблет =spin.
Екран, мобилност, wi-fi и останалото.Като ще изчакам ревютата да видим какво ще кажат.Асус виво ги зачеркнах, а дел съм ги изключил отдавна заради тъпата им политика за резервните части - работят си само с техни зарядни, какво остана за другото...
Този пост е редактиран от justify; 21-06-20 в 23:27.
Аз понеже играя основно на козола (където всичко ...или почти всичко е лимитирано на 30 кадъра) и част от игрите ги имам и на компютъра (старият ми монитор беше 60 херцов) и сега на 144 херца и по-висока резолюция всичко направо е коренно различно и доста ме радва.
Не е точно така. Това за честотата няма нищо общо със страрите кинескопи, където примигва картината след всеки кадър. При LCD могат да те заболят очите от ШИМ:
https://monitori.bg/kakvo-e-shim/
Затова повечето нови монитори ги правят без тази "екстра". Също и относно процесорите - няма "специализирани". Игри и нормална работа може да правиш и със сървърни/workstation процесори. Разликата им с потребителските е поддръжка на ECC RAM (въпреки че при AMD се поддържа и от нормалните процесори), повече ядра в някои случаи и най-вече по-голяма стабилност - по-ниска честота и липса на overclock възможности, откъдето и по-ниска консумация и температури.
Относно спъването на видеокартите, по-горе съм писал - процесори с по-ниска single core производителност много често спъват видеокартите, при което тя не може да се натовари на максимум и от там да даде максимална производителност. Примери в интернет колкото искаш, ако искаш, мога да ти намеря и конкретни.
Изобщо няма да се виждат пиксели. Аз ползвам в момента този монитор:
https://www.lg.com/bg/monitori/lg-34WK650-W
Дори отблизо трудно можеш да различиш отделните пиксели. Преди това ползвах 42" телевизор 1080p за монитор и също нямах проблеми с пикселите, въпреки че там, ако се вгледаш, по-лесно можеш да забележиш такива.
Да, неправилно съм се изразил и няма от какво да се обиждам. Броят кадри ще е толкова, колкото видеокартата подава. Мониторът "не товари" нищо в хардуерен смисъл. Мисълта (поне опита) ми беше, че няма да е лошо при наличие на такъв монитор, да можеш да се възползваш от възможностите му и броят кадри подаван от видеокартата да не пада под честота на опресняване. Вместо всинк-а да държи 60 кадри, тук вече са 144, без спадове. А това е сериозно натоварване за видеокартата при някои игри. И като добавим и комбинацията с по-високите резолюции и натоварването става още по-сериозно.
Както беше написано по-горе, има ревюта, в които е показвано, че процесорът в някои случаи може да оказва влияние върху производителността при игри. Зависи от самата играта (примерно наличие или липса на оптимизация за повече нишки), модела на видеокартата, резолюция и т.н. Но все пак основния елемент в повечето случаи си остава видеокартата.
Този пост е редактиран от VanDan; 22-06-20 в 14:24.
15 години след като е използвал Intel процесори ,Apple реши да премине на свои процесори.
Apple announces Mac transition to Apple silicon
- - - - - - - - - -