Страница 34 от 36 ПърваПърва ... 243233343536 ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 539

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #496

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    https://desktop.bg/grigs-grigs_absol...nger_black_amd а някакво мнение за това?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #497

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Пп. Питащия е много лаконичен. Освен бюджета - каза само
    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Предложете някакъв бюджетен настолен компютър, който да може да се ъпгрейдне след време, до почти прилична машина.
    Ако уточни - какво е „някакъв компютър“ и какво - „почти прилична машина“, може да се говори по-конкретно. Става дума не за параметрите, а за предназначението. Знаем, че всеки софтуер си има „System Requirements - Системни изисквания“.
    Ако отворя търсачката и напиша „компютър“ - ми излизат доста фирми, които предлагат. В посочения диапазон - „до 700 лева“ - има доста предложения за чисто нови машини.
    Пример - Офис компютър за 650 лв

    • Дънна платка: Gigabyte A320M-H
    • Процесор: AMD RYZEN 3 3200G 3.6GHz (4.0GHz Turbo) AM4 с вентилатор, MPK
    • RAM памет: Adata 8GB 3000MHz XPG HUNTER - AX4U300038G16A-SBHT
    • Твърд диск: 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010

    За ъпгрейт - дъното поддържа до 32 GB DDR4 DIMM RAM

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #498

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Тук има останали цък

    Цък

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #499

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Тук има останали цък
    Цък
    Първо - умишлено не споменавам конкретни оферти и имена на фирми.
    Второ - май още спиш! Човекът е казал „бюджет 600-700“, а ти му предлагаш „цена: 1549 лв“???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #500

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Абсолютно мога да сложа 1500 стига да е, със сносни компоненти, просто не разбирам от компютри и нямам идея, какво купувам

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #501

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Абсолютно мога да сложа 1500 стига да е, със сносни компоненти, просто не разбирам от компютри и нямам идея, какво купувам
    Тава ми го измисли колега от форума сигурно вече наближават две лета от тогава. Аз само си го сглобих , за мен лично си е супер. Количка: AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler, MSI B450M PRO-VDH MAX AM4, G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB, продукти и цени.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #502

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Тава ми го измисли колега от форума сигурно вече наближават две лета от тогава. Аз само си го сглобих , за мен лично си е супер. Количка: AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler, MSI B450M PRO-VDH MAX AM4, G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB, продукти и цени.
    като изключим видеокартата, която и тогава, и сега е пълна скръб, всичко останало си е топ машина (аз ли съм ти препоръчал тази конфигурация, защото много ми прилича на машините, които препоръчвах преди 1-2 години?)
    но за видеокартите в момента ... това е положението

    аз лично бих го взел този, но без картата, а за карта някоя 1060 3GB втора ръка, че да не боли после, като се нормализират цените (дано да е скоро!!!)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #503

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Досега сериите Ryzen 4000G и Ryzen 5000G бяха само за OEM производители. От 5 август ще почнат да се продават за крайни клиенти Ryzen 5 5600G за $ 259 и Ryzen 7 5700G за $ 359. Около Ryzen 5 5600G без външна видеокарта може да се изгради сносна система за около 1500 лв.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #504

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    avenge ми я предложи, ти и тогава я одобри ама нищо не спомена за видеокартата тогава . Фактически на този компютър не се играят игри така че и да има кусури мен най-вероятно това не ме засяга.

    Цитат Първоначално публикувано от avenge Виж публикацията
    За тези пари можеш да вземеш много по-добра конфигурация, ако си я сглобиш сам. Това е скъпо и не особено ефективно. Малко и бавна RAM памет (най-вероятно и в едноканален режим), бавен диск, няма SSD, неизвестно захранване, което ако решиш да слагаш отделна видеокарта с по-голяма мощност най-вероятно ще трябва да смениш, остарял вече чипсет. Както ти казаха, по-добре се ориентирай към AMD, например нещо такова:
    Количка: AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler, MSI B450M PRO-VDH MAX AM4, G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB, продукти и цени.
    Малка кутия, достатъчно мощен процесор, който ще се справи със всякаква работа и видеокарта за 4К видео. Евентуално може да минеш и по-тънко с някой 4-ядрен процесор с вградено видео и да не вземаш допълнително видеокарта:
    AMD Ryzen 5 4C/8T 3400G 4.2GHz 6MB 65W AM4 box RX Vega 11 Graphics - цена.
    Вече ако искаш, може да си вземеш и механичен диск с по-голям размер 4-5 TB, понеже 500 GB SSD едва ли ще ти стигне за филми. Може да ползваш и стари дискове ако имаш.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #505

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    avenge ми я предложи, ти и тогава я одобри ама нищо не спомена за видеокартата тогава . Фактически на този компютър не се играят игри така че и да има кусури мен най-вероятно това не ме засяга.
    сигурно си писал, че не е за игри, така че 1030 си е пушка за офис дейности и зяпане на филми
    важното е, че си доволен

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #506

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Ако е само за офис работа--->Pentium, Celeron или Athlon без външна видеокарта е напълно достатъчно.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #507

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    абе то и cad/cam се води офис работа за доста хора, тъй че

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #508

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    абе то и cad/cam се води офис работа за доста хора, тъй че
    Точно за „около там“ бих нагласил хилядарките!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #509

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Всеки има различни нужди, различни виждания и интереси, дори хардуера може да е хоби, за което харчиш. С изключение на видеокартите, може да се сглоби прилична за парите си машинка. Аз изпуснах да ъпгрейдна заседялата се 1060 с 3070 в последния момент, когато последните все още можеха да се намерят около 1100лв. На сегашните цени не мога да претръпна за подобен разход. От много години РС гейминг за първи път цените ме накараха да помисля за конзола.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #510

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    От тази година продавачите на компютри в 6 американски щата и 1 канадска провинция(Калифорния, Вермонт, Вашингтон,Колорадо,Хаваи,Орегон и Британска Колумбия) трябва да валидират стоката си според изискванията на Калифорнийската енергийна комисия.Те са задължителни за разлика от федералния стандарт Energy Star. Други щати също разглеждат възможността за въвеждане на тези стандарти.
    CEC - Computers Energy Efficiency Standard

    Например този компютър на Dell е непродаваем в Калифорния, Вермонт, Вашингтон,Колорадо,Хаваи и Орегон.
    ALIENWARE AURORA R12 GAMING DESKTOP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 18:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 14:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 19:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 01:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе