Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

От кутията на компа ме хваща ток !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #16

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    да бе...как ли пък не...слаб ток може да се усеща на всякаки електроуреди, дори и такива, които нямат "2 кондензатора на импулсното захранване" (каквото и да е това) Просто стават утечки на електричество заради влага, стара изолация и какво ли още не

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #17

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by laMARTIN


    да бе...как ли пък не...слаб ток може да се усеща на всякаки електроуреди, дори и такива, които нямат "2 кондензатора на импулсното захранване" (каквото и да е това) Просто стават утечки на електричество заради влага, стара изолация и какво ли още не

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Vij, az sym syglasen s teb. No pri PC-tata ute4kata idva ot Impulsnoto zahranvane. I ako si zanuli6 kontakt4eto kakto triabva niama da usesta6 nikakyv tok--4ista rabota. DAje v garancionnata karta na PC-to go pi6e tova za zanulioavaneto na shuko kontakta.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #18

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Ако питате мен не е много слаб тока ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #19

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    slab tok s visoko naprejenie - strqska no e bezopasen - nai mnogo da poiztrapne6

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #20

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Niama smisyl da merish v Multicet i da si tormozesh koe e zazemlenie i koe zanuliavane.

    <font color="green">Izvikvash el-tehnik i vyprosa ti e reshen.</font id="green"> naj-veroiatno niama i da ti iska pari za takava drebolia.[:-idea]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #21

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Sigurno li e 4e nqma da me metne ?

    Da ne goworim 4e moje i da ne go opravi [] .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #22

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    are be ti oshte li ne go oprawi toq kontakt

    ne e istina prosto!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    92
    #23

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    ami sloji si rakavici, kato go barash.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #24

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Mi opravi si go sam. Eto niakoj syveti:

    1 <font color="brown">Zazemliavane</font id="brown"> - obiknovenni vodoprovodnata tryba se izpolzva za tova (ne se sheguvam), a v starite i debeli knigi (ruski) preporychvat da se zakopae v zemiata tryba ili cinkiva kofa i okolo neia da se narysi obilno s morska sol (pak ne e shega) Otvejdash kabela do zazemlenieto v el. mrejata. Na tozi kabel nikoga ne se slaga bushon (predpazitel).

    2. <font color="brown">Zanuliavane</font id="brown"> - pripokriva se s zazemliavane no ne e syvsem taka. no mojesh da dadesh s obsht kabel dvete.

    3. <font color="brown">Faza</font id="brown">- ot tam idva toka. Bi triabvalo da e ~220V/50Hz, no riadko e taka.



    Znachi v kontakta ti ti triabva Faza i nula dadena nakyso s Zademliavaneto.

    Ako napravish vsichko kakto triabva niama nachin da te bie toka.

    ----------------------------------

    Po lesen nachin:

    Izbedi kabel ot niakoe bolche na zadnata strana na PC-to (koito pridyrjat kutiata) i go vyrji za radiatora na TEC-a ako imash, ako ne v vodoprovodnata tryba.Taka shte imash PC, koeto nebie tok.[:-bonc01]







    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by nniki


    Sigurno li e 4e nqma da me metne ?

    Da ne goworim 4e moje i da ne go opravi [] .

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #25

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Съвет от личен опит и аз имах такъв проблем 3 години.

    1.Взимаш един волтметър пускаш го на ~700 волта прекарваш кабела на кабелната близо до компа.

    2.С едно фазомерче виждаш каде е нулата на контакта.

    3.Замерваш м/у нулата (после и м/у заземяването) на контакта и масата на буксата на кабелната (шото тя пък е независима нула).Трябва да нема ~ ток.

    Ако немаш уредче просто внимателно допри масата на кабелната с небоядисана част компа (ама нежно да не се завариш).

    Аз така барнах проблема в ел. таблото ми един майстор си остави ръцете като нулата при натиск в таблото се прорязала във фазата.

    РАВНОСМЕТКА:Най-важно че съм жив,но 2 пъти горим ТВ (-100кинта),съраунд усилвател (непоправимо -500кинта),GF2 (запалена),вътрешен модем,много разтресвания и много нерви.Обаче преди 5 дни кошмара свърши.

    Успех. ))

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #26

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Syvet (vyv vid na vic) kak se proveriava Faza i Nula:

    Edin el. tehnik se kachil na edin el. stylb i neshto si rychkal. Kolegata mu ot drugiat stylb mu kazal " Ajde be, vij koe e Faza i Nula i da vryzvame tezi dve jici i da si hodim". V tova vreme kraj nego minala edna vyzrastna jena i toj i viknal " Babo, ia podaj onazi jica" i tia my ia dala. "Aha" kazal si el. tehnika "znachi tova e nulata"....[:D]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #27

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Opitai sas drugo zahranvane. Moje i da pomogne. Ot moito zahranwane(staroto) me bie6e tok, ama s novoto 400W - ne.

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #28

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Здравейте,

    Проблема с електричеството по корпусите на ел. машините може да е много опасен, особено за самите машини... Напрежение с такъв потенциал може спокойно да изгори повечето компоненти в компютъра, друг е въпроса, че обикновено кутията не се допира до тях.

    Причината за проблема е в индуцирането на ток в металните части на уредите или късо съединение, а поводът - в лошо направените електрически инсталации.

    Според мен трябва да направиш следнто, ако не искаш да ползваш услугите на техник:

    1. Купи си фазомер; евтини са и ще ти служи дълго време (не си купувай турски боклуци - моите уважения към турците);

    2. Определяш къде ти е нулата и фазата в контакта - фазомера свети САМО на ФАЗАТА!!! Трябва да светне САМО в ЕДНАТА дупка в контакта (говоря за единичен контакт) или САМО в ЕДНАТА дупка на всяко гнездо на двоен, троен и т.н.т. котакт. Ако не е така, значи инсталацията ти е повредена и ти трябва техник - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!

    3. Ако дотук всичко е наред, правиш следното:

    3.1. Сваляш бушоните;

    3.2. Отново проверяваш с фазомера дали има ток в контакта - случва се при стари или аматьорски инсталации някой контакт да е вързан директно с електромера "за да не гори бушона".

    Ако е така, т.е. ако има ток в контакта при свалени бушони викай техник.

    3.3. Отваряш контакта и свързваш нулата (дупката, където фазомера НЕ СВЕТИ) и някое от двете езичета на контакта - по добре и двете, но е по-сложно. Връзката става с 2 - 3 см. многожилен проводник, колкото да може да се завинти около винтчетата.

    3.4. Повтаряш процедурата за щепселите и контактите на разклонителите - трябва да са с 3-жилен кабел (по едно жило за фаза, нула и зануляване) и зануляващото жило да прави добра електрическа връзка с езичетата на контакта и щепсела, предвидени за зануляване.

    3.4. Сглобяваш всичко и ПРЕДИ да включиш какъвто и да било уред включваш бушоните и проверяваш с фазомера - отново трябва да свети само ЕДНАТА дупка на всяко гнездо на контакта! Ако е така, можеш да включваш уредите и да провериш корпусите им с фазомера - НЕ ТРЯБВА да свети! Ако светне, значи инсталацията не е занулена. При това положение можеш да избираш - или да извикаш техник, или да си направиш собствено ЗАЗЕМЯВАНЕ - пи всички положения то е по-добро от ЗАНУЛЯВАНЕТО.

    4. (План Б) Зануляване можеш да вземеш от забит на влажно място в земята метален предмет - водопроводна тръба, арматурно желязо и др., НО НЕ И ГРЪМООТВОД!!!

    От там си прекарваш един кабел до уреда, който ще заземяваш и го свързваш с корпуса на уреда - обикновено има означение за заземяване на някой от винтовете, но можеш да го свържеш на произволно място ПО КОРПУСА на уреда.

    Е, ако всичко е точно, от кутията вече няма да удря ток.

    Между другото - повечето от телефонните линии (не само на БТК) НЕ са добре заземени; оттук се получават някои проблеми с връзката, когато вали. При направено добро заземяване имаш голям шанс да си подобриш качеството на телефонната линия (практически винаги, стига някъде по линията да няма късо съединение или лоша връзка между кабелите).

    Още нещо - голяма част от контактите, не само, че не са заземени, но не са и занулени, така, че всички аудио устройства в компютъра са подложени на един постоянен брум (55 Hz), който се премахва при поставяне на заземяване.

    И това не е всичко - заземяването предпазва от токов удар - напр. при работа с електрожен наблизо, включване и изключване на мощни уреди и др., така, че е добре да го има.

    Моят личен опит: на аналогов телефон съм, с външен модем Rockwell и WinXP; преди да си направя заземяване колонките ми бръмчаха и връзката се разпадаше средно на 1/2 час; след като го направих колонките спряха да бръмчат и си свалям driver - ите от nVidia с постоянна неразпадаща се връзка от 3.0 kB/s. (аз обикновено свалям след 24:00 часа.

    Надявам се да съм бил полезен.

  17. fil
    fil е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    5
    #29

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    abe........... ne razbiram mnogo ot jizi,ama za men tova sie 4isto ot impulsnoto!!! A pak ako ima6 varzano o6te nqkoe ustroistvo s impulsno kam kompa-ne se u4udvai 4e te bie toka .Probvai da gi zamasi6 edno kam drugo. A nai malkoto...pritegni si bol4etata na kutiqta na CD ROM kam PC-to ! (moje da izglejda sme6no,ama 6tom te pere toka samo kato otvarq6 CD-to,i to ne vinagi,zna4i tam nqkade ti marda masata......taka pone mislq) p.s. i ne se 6a6kai-impulsnoto udrq daje i po kabelkata kogato vkarva6 buksata v tunera na TV-to. Az sam s PINNACLE PCTV SAT i sa6to me drusa6e kogato pipah 4iniqta (na boso).Vse pak probvai da zamasi6 kutiqta( kam parapeta na terasata naprimer ako si v blok)

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #30

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    ... бе от къде я изкопахте тази тема бре хора ... ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 19:13
  2. UP на компа
    От zorbata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-10, 01:23
  3. Отговори: 9
    Последно: 27-03-09, 08:19
  4. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 13:39
  5. Да си поставим дъното на кутията....
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-01-04, 04:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе