Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

От кутията на компа ме хваща ток !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #31

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Nai dobre e kogato zemnoto ne se svarzva s nulata a si varvi kato otdelen provodnik (vsi4ki amerikanski instalacii sa taka triprovodni)



    A v rodna BG za ikonomisvane na provodnik sa napraveli zakon o6te 1936 godina(kogato i haber sa nqmali ot komputri) v koito se kazva 4e nulata moje da sluji za treti provodnik (tip 6uko)



    Togava ne sa misleli 4e kogato se svarjat dve ostroistva s interfesen kabel moje mejdu tqh da se poqvi potencialna razlika.Pri komputrite tova se dalji na impulsnoto zahranvane i po to4no na capacitivniq delitel na naprejenie tova sa dva posledovatelno svarzani kondenzatora kato mejdu tqh trqbva da ima treti provodnik ZEMQ!!!!!! a ne nula.

    Za6to ne nula .... (kato kazvam zemq ne kazvam vodoprovodna traba)



    1 V elektri4eskata mreja ima mnogo smu6teniq i svarzvaneto na nulata

    kam korpusa na pc-to avtomati4no gi prenasq tam.



    2 Kogato dve ustroistva sa zanuleni mejdu tqh pak moje da vaznikne potencialna razlika dalja6ta se na razli4nata mo6tnost (primer lazeren printer i PC) kolkoto e po golqma razlikata v mo6nosta tolkova po golqma 6e e potenzialnata razlika mejdu tqh a ot tam po golqmo i naprejenieto. Pri samoto vklu4vane na interfeisen kabel mejdu tqh moje da prote4e tok koito da izgori ina4e finnata elektronika predzna4ena za mnogo po malki tokove i naprejeniq.



    3 Trqbva da sme sigorni 4e vsi4ki komputri sa kam edno zemno ili pone otdelnite zemni trqbva da sa izpalneni po ednakav na4in ( БДС)

    za da se izbegne potencialnata razlika. I v nikakav slu4ai da ne se izpolzva zemno na gramootvod.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    1
    #32

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Предполагам че изпозваш турски разклонител. С фазомер провери нулата на контакта. Ако има смени разклонителя.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #33

    От кутията на компа ме хваща ток !!!

    Това може да е смъртоносно!!!



    Ако си в панела, с 95% вероятност ВСИЧКИ контакти не са ти занулени.



    Викни професионалист, с правоспособност. НЕКА ТИ ЗАНУЛИ ВСИЧКИ КОНТАКТИ!!! Не прави сам, това е твоят и на близките ти живот



    Пазари се на 2-5 лева за контакт.



    Загина ученик в Ботевград. Опнал се на кревата, хванал се за тръбата от парното, взел да прави преси. При едно по-силно протягане докачил с краката си електрическата печка - тока минава от краката до ръцете, кове го намясто. НЕЗАНУЛЕН КОНТАКТ.



    На мен ми се живее, аз незанулен контакт нямам, оправих си ги. Ти недей, щом питаш, значи не си учил токове.



    Живее ми се!!! Ех, живот, здравей, здравей! Чакай, това беше за друг форум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 18:13
  2. UP на компа
    От zorbata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-10, 00:23
  3. Отговори: 9
    Последно: 27-03-09, 07:19
  4. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 12:39
  5. Да си поставим дъното на кутията....
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-01-04, 03:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе