Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Избор на компютър с наличие на видео карта :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Здравейте,


    Имам налична видео карта Palit GeForce® GTS 450 (512MB GDDR5) -> http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1436
    Задачата е, на тази база, да закачим максимално адекватни компоненти за оползотворяване на потенциала й. Монитор имам, резолюция 1680х1050.

    Компютърът ще се ползва за любителско занимание с 3DS MAX, така че се ориентирам към Intel-ска платформа + останалите обичайни задачи, които така или иначе няма да изиграят роля при избора, защото каквато и машина да взема, ще свърши работа: HD и 3D филми, и рядко игри (наистина рядко).

    Искам SSD за системен + максимален обем на HDD за storage. Търся тиха машина, така че Green серията на WD ми се струва удачен избор.

    Няма да се clock-ва.

    Засега съм се спрял на конфигурацията от прикачения файл.

    Бюджетът е около 1000-1100 лв. Ще пазарувам от sky.bg

    Вие сте!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карт&#

    Ебахти простотията тоя конфигуратор
    Смятам 8 компонента по 100 почти и в един момент на тотала, тряс 11000

    От конфигурацията бис сменил процесора с i5

    П.С. Много интересна концепция за правене на конфигурация.
    Почваш със слаб процесор и евтино дъно, а после SSD и всякакви чудесии... Кутията (тази тенекия) ти е по-скъпа от дъното...

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Остави, че ти е направил тази грешка, ами цените не се ъпдейтват автоматично в запазената конфигурация... Сега го забелязах.

    i5... хм. Ако го сложим + по-хубаво дъно, ще излетим доста над бюджета. Предложи нещо, пък да видим...
    За кутията: искам тишина + изчистена линия, т.к. машината ще седи в хол. Не искам звуци на излитащ хеликоптер и дизайн тип "Дарт Вейдер".

    Цената на Green диск + SSD е горе-долу като на един 2TB Black серия. $184 срещу $174.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    За кутията си прав, наистина е МНОГО изчистена(даже праклено) - http://www.silentpcreview.com/cm-silencio550
    Но пък за шума не съм, много съгласен... В момента моята кутия е отворена, и не чувам шум...

    Ето една с изчистен дизайн и е по-евтина - ASUS Middle TA-D31
    Spire имат също добри модели на цена около 70 лв

    Процесор Core i5-2500К
    Дъно с чипсет Z77

    На онази пущина ти си смятай цените

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Хубавата кутия обира шума и вибрациите на по-евтините охладители и не е за пренебрегване.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Много пари този процесор.

    Това как е?

    (знам си аз, че първоначалният бюджет никога не остава същия накрая )
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карт&#

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Хубавата кутия обира шума и вибрациите на по-евтините охладители и не е за пренебрегване.
    Да обира "шума и вибрациите на по-евтините охладители". В кутията шума го дигат, вентилаторите и донакъде HDD. Въпреки че съвременните са доста безшумни. Та в този ред на мисли предпочитам да дам 20 лв за вентилатори, вместо 100$ лв за кутия...

    Core i5 2500k струва 420лв, но между него и този които си избрал разликата е 40лв...

    П.С. Единственото "излишно" нещо в конфигурацията ти е SSD-то, но щом искаш бързодействие ще плащаш

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #8

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    60 лв е разликата. А когато си извън бюджета, не са малко. Освен това, с оглед на нуждите ми, няма смисъл да се изхвърлям.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    60 лв е разликата. А когато си извън бюджета, не са малко. Освен това, с оглед на нуждите ми, няма смисъл да се изхвърлям.
    Ами за к'ъф ти е тогава това SSD и кутията за 100$. С оглед на нуждите ти, ти трябва процесорна скорост, а не трансвер на данни...

    П.С. При нас разликата е 40 лв

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #10

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    За SSD-то казах вече... За какво ми е един бърз Black, който да ми стърже non-stop, като може да взема едно бързо SSD за OS и основния софтуер, който ползвам + тих Green за Storage? Изпускам ли нещо?
    Процесорната мощ е предостатъчна, още в i3, 3D-то е наистина на любителско ниво. Все пак, не е зле да имам нещо малко по-актуално, за няколко години напред.
    Кутията ми харесва и това е достатъчно, без значение, че е неразумно. Как си се заял с нея само.


  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карт&#

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Кутията ми харесва и това е достатъчно, без значение, че е неразумно. Как си се заял с нея само.
    това вечее друго нещо.
    Ама не разбрах защо диска трябва непремено да е БЪРЗ и се избира между, Блек, Греен и ССД.
    Най вероятно си чел някъде, как се правят "съвременните" конфигурации, да но тези конфигурации принципно почват от 1500 лв и често отиват до към 2000 лв

    Ядрото на системата е най-важното. Нямаш ли хубаво дъно и процесор, каквото и да закачиш след него все тая... А ти в случая пренебрегваш основното, заради "периферията".
    Това е все едно да да строий къща и да пестиш от основите. Или а сложиш в купе от ферари двигател на трабант

    Разликата между 2500к и 2400 на бенчкамра е 6700 на 6100


  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Дисковете съм избрал условно. Сега избирам SSD + бавен диск, вместо бърз диск. Дали ще са точно тези дискове или техни аналози от други производители, все тая. БЪРЗ, защото иначе трябва да е БАВЕН. Не върви Green за системен, нали? Освен Blue, като баланс (отново условно съм избрал WD)
    Значи се вмествам точно в началната ти граница на съвременните конфигурации, като добавим себестойността на видео картата.
    Хубави сравнения. А как ти се струва да караш Ферари като Трабант? Защото точно това ще стане, правил съм го вече. С компютър, де. :rolleyes:


  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    БЪРЗ, защото иначе трябва да е БАВЕН. Не върви Green за системен, нали?
    Преди година, сложих един Green в DVR, 8-канала. Постоянен трасфер почти 24/7 нямам оплаквания
    Ти си знаеш, в крайна сметка новото дъно и i5 процесора дори и 2400 си е накакъв напардък

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Добре си се насочил към шаси на Cooler Master.
    Аз избрах моето /HAF 922/ по съвсем различни причини и въпреки, че има един фан повече /макар и ниско оборотен/ от твоят избор, мога да те уверя, че ''излитащ хеликоптер'' може да се чуе само когато проца ми подгони 5-те GHz, докато релаксирам с някой доволно кървав FPS.
    Щом при теб гейминга не е опция, можеш да си спокоен за комфортната ти работа край тиха машина.
    Преимуществата на SSD като основен хард за ОС и съответните програми са известни, но ако бюджета ти няма резерви, наистина е по-добре да не правиш компромиси със съвременно дъно и процесор, за сметка на компоненти, които лесно би добавил на по-късен етап.

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Re:Избор на компютър с наличие на видео карта :)

    Процесорът май ще е CORE i5-3470.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ВИДЕО КАРТА
    От Миленчо Ве във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-13, 17:56
  2. Помощ за избор на видео карта!
    От parfuna във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-09, 20:43
  3. Помощ за избор на видео карта!
    От GOGETIT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 44
    Последно: 01-03-09, 20:18
  4. Отговори: 25
    Последно: 11-05-07, 20:43
  5. Помощ за избор на видео карта за работа с 3Д Макс
    От backinblack във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе