Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 170

Съвет за компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #31

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    аз продължавам да недоумявам за какво е отделният вентилатор, след като боксовият е предостатъчен дори и при разумен клок, ама който има излишни пари, може да си ги прави каквото си иска
    (освен ако не е заради синьото лед-че де )

    иначе в момента на бюрото ми е поредният Gigabyte Z77-DS3H за сглобяване, в стационарния ми комп ми е Z77-D3H, досега никой не е изказал и милиграм недоволство към гигабайт

    доставка на стационарен комп с куриер... хммммм
    софия-пловдив по-добре иди сам си го вземи и пренеси

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #32

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Наистина нямам никакво желание да влизам в спорове пък и човека не е сменил охладителя на процесора точно както го посъветва.
    Колкото до вентилатора причината е въздушния поток. Кутията идва с един отпред които вкарва хладен въздух а допълнителния за отзад ще изкарва топлия.
    Отделяната топлина от захранването (при новите кутии са отдолу) ходи нагоре та винаги е хубаво да е "проветриво". Виж за светлинките съм съгласен че нямат смисъл но няма без.
    В крайна сметка ако иска да си ги спести тия десетина лева пък винаги може да го добави в бъдеще ако реши че има нужда. Същото се отнася и за охлаждането на процесора.

    https://www.youtube.com/watch?v=31c6OyKxIfs и https://www.youtube.com/watch?v=YDxR...eature=related

    пс. MS-III (с по-изчистен дизаин е) я дават същата но всъщност има малко повече място а е по-скъпа само с 2 лв. от по-старата (тая в клипчето) и по-евтина от CM с 4 лв.
    Може би http://sky.bg/Details.aspx?ID=20699 ще се окаже малко по-добър вариант от CM. Разбира се външния вид на кутията също е важен та взимай това което ти харесва повече.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 10-10-12 в 19:05.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #33

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от sunabouzu2 Виж публикацията
    glowndark човека иска модела с отключен множител та не знам какво целиш с този линк? Иначе и той излиза по-скъпо но само с 10 лв.
    Повярвай ми не е като да не съм проверявал къде ще ми излезне най-изгодно като пазаря за себе си. Все пак никой не обича да го товарят.
    За 10 съм съгласен. И забелязах, че не съм постнал линк към K версията. А евтино не винаги значи най-добро. Защото примерно при проблем, куриера ти само в едната посока е 8-10 лв. Затова наблегнах на това, че локалния сервиз и гаранция не са за пренабрегване...


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    доставка на стационарен комп с куриер... хммммм
    софия-пловдив по-добре иди сам си го вземи и пренеси
    Ако ида с моита кола със сигурност 50-те лв няма да ми стигнат, но зависи какво караш...

    Та пращал съм сглобени компютри и затова съм запознат колко върви куриерската услуга. А дали доставката е безплатна (за моя сметка) или за сметка на клиента - разликата е само в това кои дава сумата...

    За BOX охладителите съм съгласен. До сега съм нямал проблеми с BOX охладители при нормално използвани системи (без клокове)...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #34

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Не се карайте,в ITRex цените са по-високи(разгледах за всички компоненти) от sky,пък и нямат клокнат процесор.
    Ще го умувам как да стане-дали да го взема на ръка или с доставка.Иначе и на мен ми се иска локален сервиз.
    Кутията я смених на MS III,щом е по-добра.Та ето последната конфигурация от sky.bg за 1260-1300 лв.Моля за
    коментар!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 10-10-12 в 20:27.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #35

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Доколкото разбирам искаш як процесор с възможност за клок и някаква минимална видеокарта с която все пак да върви всичко?
    GTX650 е някво недоразумение а 650Ti само си представям на каква цена ще дойде та избора на тази GB 550Ti е добър.
    В такъв случай си постигнал целта си. Компонентите са с добро качество (за дъното ще се доверя на FearMe) а охлаждането на проца може да се смени в бъдеще ако има нужда.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #36

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    На този етап видеото ще покрива изискванията.Тази конфигурация е сбор от гейм оптимала на FearMe,вашите съвети и моята прищявка за К процесор.Единствено не ми се дават 110 лв за кутия,ама ще Ви послушам.Друго,ако ЕКОНТ ще искат 50 лв.,ще се разходя до София(първо ще обиколя пловдивските фирми обаче).Трето-имаше програма да бутва ХР от флашка-за W7 има ли (няма да слагам DVD)?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #37

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Еее не те е срам да слагаш ХП на тая конфигурация. Ориентирай се към 64 бит. Седмица.

    Иначе ето - http://www.google.bg/search?client=o...w=1920&bih=954
    Ето и за 7 - http://www.google.bg/search?client=o...w=1920&bih=954

    пс. След като имаш два работещи компютъра у вас може да свалиш временно някое от устройствата и да го ползваш.
    Кутията е 96 лв. а не 110 лв. Но с вентилатора наистина толкова излиза. Аз пък си бях харесъл една на Lian Li за 200 лв. ама с тая криза. :rolleyes:
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 10-10-12 в 22:03.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #38

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    sunabouzu2,естествено,че ще е 64 битова 7 ца (имам ги с корпоративни номера-нямат никакъв дерт),но не съм го правил тоя номер(да качвам от флашка) със 7ца та питам.
    М/у другото десктопа съм го отварял много пъти и сменял карантии,но лаптопа (оплюваните НР)-не (само долния слот за малко рам),а го ползван 4 или 5 години.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #39

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Ами и на мен не ми се е налагало но програмчето си е на Microsoft та не би трябвало да има проблем.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #40

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Както и да е,може DVDто от стария да сложа временно.Друго ме терзае.Понеже съм неокосена ливада-Памет:4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory* Due to Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB.Dual channel memory architectureSupport for DDR3 2400(OC)/1600/1333/1066 MHz memory modulesSupport for non-ECC memory modulesSupport for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
    Това се отнася за дъно Z77DS3H.Пише за 1.5v RAM,а аз се глася да слагам 1.35v-ва.Да не омотая конците? Както и някакви приказки за 32 битов Уиндоус,какво е това?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #41

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Както ти писах в самото начало не трябва да е над 1.5V (по-малко по-добре). С 32 бит. ще ползваш само 4ГБ рам за това при повече се препоръчва 64 бит. Windows.
    Също така се поддържа макс. 32ГБ освен това тази платформа работи в двуканален режим които ще загубиш ако сложиш повече от две плочки рам.

    пс. Забравяш за PCI-E 3 с тая видеокарта не че ще усетиш няква разлика. Иначе другото изискване е за Айви процесор (със Санди не става) на което отговаряш.
    Ако решиш да я сменяш (не че ти препоръчвам) това http://sky.bg/Details.aspx?ID=20397 е по-добър вариант от GTX650. Конкретно модела на GB е фабрично клокнат и по-евтин от Асус/Сапфир.

    650 VS 7770 всъщност... 550Ti VS 7770 а ето и за 550Ti VS 650 Демек колебанието е между 550Ti и 7770 като първата излиза 16 лв. по-евтино та везните клонят към нея.
    А тук http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2102794 се е заформила няква дискусия за очакваната 650Ti.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 11-10-12 в 01:05.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #42

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Аха,ясно за волтажа на рама;за 2та канала и то е ясно-2 плочки по 4ГБ (доколкото знам няма значение кои слотове запълваш,стига да са един цвят).Изясни ми се и за 32-64 бита-колко рам отнасят.Ама "пс"-а ми е мъгла.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #43

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Ами дава уш по-добра скорост но това е при разни тестове та едва ли те интересува. За мен плюса на новите видеокарти е че са по-икономични.
    Примерно HD7770 е 80W (старата е 108W) при натоварване. А пък 550Ti е 116W.
    Това е хубава тенденция ако искаш да правиш ъпгрейд на стар комп със слабо захранване а и при нов спестяваш някой лев от такова.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 11-10-12 в 00:46.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #44

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Добре,момчета,слагаме 7770 ОС и го докарах до тук:
    Захранването на 520W ще стигне ли или да взема 620W?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #45

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    При нормална работа един 360W Сеасоник (тоя със златен сертификат) е доста повече от колкото ти трябва и е мъничко по-евтин освен това ще спестиш за едно лукче от сметката.
    При натоварване имаш 80W за видеото и 77W за процесора. Тоя "Бронз" не е толкова ефективен като "Златото" но пак е бая над него та всичко е ток и жици.



    пс. Не би трябвало да е проблем да сложиш дори HD7970 (250W) а тенденцията е новите модели да ги правят по-икономични та едва ли ще имаш проблем ако решиш да правиш ъпгрейд в бъдеще.
    Ако все пак решиш да даваш повече пари бих ти препоръчал нещо по-качествено като G серията - http://sky.bg/Details.aspx?ID=21015 Повече инфо - http://www.seasonicusa.com/G-series-450-550-650.htm

    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 13-10-12 в 00:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 10:55
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 14:17
  3. Продавам компютърна конфигурация
    От wizard2000bg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-13, 14:51
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 01:15
  5. Продавам: Компютърна конфигурация.
    От AssassiNBG във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 01-09-07, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе