Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 170

Съвет за компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #46

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Момчета,намерих сайт с по-ниски цени от тези на "sky"-Никем Нет - магазин. Продукт: дънни платки на различни производители. Asus, ASROCK, INTEL, GB - изберете сами..Да имате някакви отзиви от тях?Другото е,че при тях няма на GB HD7770 OC(имат я на Saphire-240 лв),да взема ли GB HD7750 OC (188 лв) или да се изсиля на Saphire Vapor X HD7770 (265 лв)?А последното,че не ми се дават 100 лв за кутия;кажете ,моля,от "скай" или "никем" някоя по-евтина кутия с USB 3.0 или комбо-кутия,която върви със свястно захранване!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #47

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    разликата в производителността между 7750 и 7770 е сериозна и изобщо не е пренебрежима
    не ми се рови назад да видя дали аз или някой друг е питал, но на каква резолюция ти е мониторът, за да видим трябва ли ти 7770 или 7750 ще ти стигне за новите заглавия

    аз съм с sapphire vapor-x 7770, мониторът ми е 24" 1920*1200 и всички игри DX9 върви на макс настройки, DX11 май не мисе случвало да пускам, просто защото разните кризи, метро и т.н. не са ми по вкуса

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #48

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    FearMe,знам че си с vapor x.Копирам ти идеите .Мониторът сега е старо EIZO с ниска резолюция,но смятам да му взема нещо евтино на 21,5" LED(http://www.technopolis.bg/b2c/detail...MSUNG-S22A100N-нещо такова) и 32" FullHD ТВ(например Тошиба 32TL933G).
    Благодаря за отговора!Гледам аз разни диаграми и на мен не ми се нрави 7750.Също ме притеснява,че 7770 е 128 битова,а GTX550Ti-192 битова и по-евтина,но не е PCI-3.0.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #49

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Ами още в началото ти казах че в Никем някой неща излизат малко по-евтино от Скай. Дадох ти линк и за най-евтините кутии с USB 3. Варианта за по-евтина е от старите модели без USB3.
    Трябва да спомена че MS-III е 95 лв. http://sky.bg/Details.aspx?ID=20699 докато в Никем стария MS-I е 98 лв. а новата въобще не се предлага.
    Ако решиш пък да взимаш нещо без USB3 то новия CM Elite 431 има по-евтин вариант без такова http://sky.bg/Details.aspx?ID=20115
    Кутии със свястно захранване няма. Има такива с разни орязани боклуци на CM от които трябва да се стои много далеч. Вариант са ако взимаш нещо без възможност за клок или с вградено видео.
    За картите също споменах че варианта на GB е най-изгоден (фабр. клокнат и по-евтин) та едва ли има смисъл да се повтарям. Междинните не си заслужават а Vapor X излиза твърде скъпо.
    Vapor X освен фабр. клокнат е и с по-добро охлаждане та ако ще даваш толкова пари все пак той е варианта за момента.

    пс. HD6790 е 256 бит. и малко по-добра от 550Ti но пак не бих ти я препоръчал пред HD7770 дори да се продаваше някъде.
    Ако искаш изчакай търговците ни да пуснат за продажба 650Ti и да видим на каква цена ще е. Но и тя ще е 128 бит.
    За нещо по-добро ще ти трябват поне едно 100 лв. отгоре за HD7850. http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 13-10-12 в 21:06.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #50

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Никем сигурно съм ги видял в някой от твоите постове,само че я нямат тая видеокарта в Gigabyte вариант и рама им е по-скъп.Май ще се върна на "sky",ако не лъжат за 3те% надолу за регистрирани.Нашите другари майна от Пловдив искат много пара.Единствено в Amazon.com е по-тънко...
    Не е думнал тъпана да купувам,ама разточи ли се нещо във времето,накрая нищо не става,пък и едва ли 650тi ще я одобря ценово.
    Между другото се поогледах и за лаптоп-нищо не ми грабно окото за 1300-1400,че и нагоре лв.Няма лаптоп с 4ядрен i5,тези с 4ядрен i7-едно,че скъпи,друго-все нещо им куца/спестено/ за многото пари.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #51

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Забравяш видеото, харда а и охлаждането. Дори да вземеш Lenovo Ideapad Y580 | laptop.bg пак ще е по-зле от Декстопа които си избра последно.
    Това че лаптопа е с i7 не значи че е по-добър от i5 които си избрал. Просто не трябва да правиш сравнения между двете.
    Освен това ако няма да се клоква ще излезе по-евтино и като процесор и като дъно та сравнението с лаптопа става още по-евтино.
    Казах ти ако искаш нещо с добра производителност при игрите взимаш I5-3330 / Asrock B75 Pro3 със HD7850 2GB. Досадния петокласник ще е много по-щастлив.



    пс. Дали ще добавиш 120мм вентилатор за 13 лв. и записвачка за 30 лв. ти си решаваш. В този вид обаче влизаш в бюджета от 1 300 лв.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 13-10-12 в 21:46.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #52

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    :D Благодарско за вниманието!
    Петокласникът да си гледа уроците.Аз предпочитам по-якия процесор с бюджетната карта,остава конфигурацията от пост 44.Дали от"скай'' или от другаде-това ще да е.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #53

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Определено последният ти избор е най-удачен щом държиш на този процесор.
    То не е казано че и в Скай всичко ще е налично та най-добре звънни и питай за частите имат ли ги и колко ще излезе всичко включително с доставката.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #54

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    За питанката в ''скай'' си прав и после ще има чуденка(ако нещо не е налично),ама ще помагаш.Калкулаторът на ЕКОНТ за 1300 лв наложен платеж излиза 45 лв,та ще заредя акумулатора на"дефорсака",ще му капна малко M10D и ще го поприпаля да е готов за София.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #55

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Ами същата карта в тоя ценови диапазон просто няма какво друго. Вече дали ще е най-евтиния или най-скъпия вариант на Сапфир ти ще си решиш.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #56

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    45 е само наложения. Сметни сега само кутията (най добре на обем) и ше ти излезе сметката... А щом има вариант нещата да не са налични, може да разкарваш колата на празно, или да купиш в крайна сметка нещо "леко" в страни от желаната конфигурация...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #57

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    По обем и килограми,наложен платеж,дали до офис или врата-45-50 лв.Както казва FearMe-по-добре на ръчичка и по-евтино с 10-15 лв ще излезе от пратката.
    Има в Пловдив офис на D&E computers,ако за същата конфигурация ми сложат подобна цена или най-много с 40 лв отгоре ще пропусна разходката до София,пък и локален сервиз ще имам."Паживьом,увидим".
    Въпросът е,че стъкмихме чаркалъците на листче,за което съм Ви много благодарен!

    - - - Обновено - - -

    Момчета,какво ще рече "двуканален комплект оперативна памет"?
    Що съм толкова просТ като си мисля,че ръгаш две плочки рам в дъно,което е двуканално и си готов или и RAMът трябва да е специален?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #58

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Не го мисли толкова всичко ще е наред с това което си избрал. Да две еднакви плочки ще работят в двуканален режим на тази платформа.
    Но ако вземеш нещо на с.2011 имаме четириканален режим а на стария с.1156 е триканален.

    пс. Контролера на паметта и видеото вече са в процесора та дънната платка не играе чак толкова голяма роля вече.
    След години кой знае как ще изглеждат нещата...
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 14-10-12 в 23:36.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #59

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Бат' Sun,на 2011 говорим за процесор и дъно за 1200$,немоем го пипнем.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #60

    Отговор: Съвет за компютърна конфигурация

    Мне + 400 лв. ще ти излезе заради скъпото дъно и липсата на охлаждане при тия процесори. Няма и вградено видео та няма възможност да се кара на него на първо време.
    Това си е машина за работа обаче та едва ли е смислена покупка освен ако няма да печелиш пари с нея.


    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 15-10-12 в 02:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 20
    Последно: 01-07-14, 09:55
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. Продавам компютърна конфигурация
    От wizard2000bg във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-13, 13:51
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 00:15
  5. Продавам: Компютърна конфигурация.
    От AssassiNBG във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 01-09-07, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе