Резултати от 1 до 13 от общо 13

Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #1

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    По точно ме интересува от каде може да се вземе или направи такъв тип защита? Става въпрос за това когато закачищ HDD в чекмедже или в кутията на IDE/SCSI да може да се ЧЕТЕ САМО ОТ НЕГО!!! Има такива контролери но цената им е към $250

    http://www.ics-iq.com/show_item_242.cfm

    Кажете друго решение!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #2

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    opaaa, tuka ne moga da ti pomogna (v smisal 4e ne sam zapoznat)... Sorry.

    P.S. Pitai Kayso ili DeathKnight

  4. Gadget
    Guest
    #3

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by didoriginal


    opaaa, tuka ne moga da ti pomogna (v smisal 4e ne sam zapoznat)... Sorry.

    P.S. Pitai Kayso ili DeathKnight

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    <offtopic> Като не можеш да помогнеш не е нужно да го пишеш. Мълчанието е злато, както се казва в този случай. А какво значи "Pitai Kayso ili DeathKnight"? Само те ли се предполага, че разбират от такива работи? </offtopic>

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #4

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    ...ili GadGet!!!

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    По-добре кажи "питай модераторите", защото те били 50 и в момента пропусна 47 броя, които също могат "да те сритат в кокалчетата", а да неговорим за админите ....[:D][:D][:D]

    -------

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Ей, разби ми спокойния сън докато разбера какво искаш....

    Знам че такава защита има в Linux, можеш да си заключиш само за четене...

    или на кратко:

    2 Варианта :

    A: LINUX (HDD properties - Read ONLY) - препоръчителен вариант (на Knoppix-a с който аз работя по-подразбиране е пусната тази опция)

    B:Windows XP (или Win 2000) ---- DISK C / Security / PERMISSIONS - READ & EXECUTE (само оставаш активно)

    ( и за XP да не забравиш да изключиш SIMPLE FILE SHARING от CONROL PANEL/FOLDER OPTIONS)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #7

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    DeathKnight, за Линукс не знам (или по скоро съм чувал че е така), но "В" варианта, който предлагаш няма ли да сработи само за конкретния диск, който е поставен. Доколкото разбирам от въпроса той иска това да става с всеки диск, който постави по-принцип...май така схващам въпроса!?!

    Защото ако идеята мо е да сваля диска и поставя друг на негово място и той да си остава само readonly (или същия го мушка в друг компютър) според мен пермишъните ще са невалидни.

    Интересен върпрос

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Primetime това много лесно може да се промени с една програмка (няма да я пиша аз!!!) или просто да си го цъкаш на всеки диск (аз за това препоръчах LINUX-а, там това може да е по-default)

    Но алтернативата е 0:250$ [] нали

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #9

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Имам в предвид хардуерна защита за по-малко пари.

    Но все рак Ви оставям да мислите през weekend-a

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    RU-BOY: Той иска да слага явно различни дискове, и да ги чете без да има опасност да се изтрият, с критични данни и доказателства за съда...

    Май имаше IDE контролери с опция READ ONLY ...


  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #11

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Поясненитео беше добро, но все пак това е форум и за това хората влизат с прякори. Това, че имаш възможност да видиш от каде влизам си е твоя работа, но си мисля че съм дал достатъчно информация за да можете да разберете какво търся!!!

    И това "Май имаше IDE контролери с опция READ ONLY" нищо не ми говори!!! Дай повече инфо!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Georgyg, това го прочетох от сайта и го разясних, понеже и аз първоначално не можах да включа за какво става въпрос, не съм те трасирал пък и нямам намерение ... (да не си вадиш грешни изводи, правото на анонимност ти е гарантирано). Забравил съм да добавява (sorry) питай в някоя от фирмите които продават RAID контролери дали имат опция за заключване READONLY от IDE-биосa. Беше ми изпадало нещо подобно преди доста време, но не помня вече.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #13

    Въпрос към админите относно хардуерна защита на HD

    Та като сте се заговорили за линукс. ext2 и ext3 като файлови системи поддържат една подобна слабоизвестна опция. Става дума за атрибут който забранява файла да бъде променян/изтрит включая и от суперюзъра. Отделно идва момента че суперюзъра може да свали съответният атрибут. Това обаче важи само за файлове и само за линукс. Защото ако на каквито и да е прозорци подкараш софтуеър позволяващ ти да четеш/пишеш ext2/3 то той изобщо не би обърнал внимание на файловите атрибути. Другия момент при линукс е че дори да монтираш една файлова система read only, винаги при наличие на суперюзърски права диска може да се премонтира за четене и писане. Та в това отношение линукс има една много слба страна - на него наистина може да се направи всичко от към страна на сигурност при наличието на съответните знания. акто и да се разбие всяка една защита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 08-05-13, 01:00
  2. Отговори: 18
    Последно: 06-04-09, 09:10
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  4. хардуерна консултация
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-04, 04:11
  5. Свястна хардуерна фирма
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-01-01, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе